gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kene ve yılanlar yüzünden Kızılay kampı kapatıldı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

58 yıldır gençlere ev sahipliği yapan yaz kampı, zehirli yılan ve keneler nedeniyle kapandı.. Eskişehir'de 1950'den bu yana öncelikle maddi durumu iyi olmayan ailelerin, ilköğretim 4, 5 ve 6'ncı sınıfta okuyan çocuklarına ev sahipliği yapan Kızılay Atatürk Gençlik Kampı'nda bu yıl zehirli yılan ve kenelere karşı ilaçlama çalışması başlatıldı. Görevlilerin her gün yaklaşık 10 yılan öldürdüğü kampa bu yıl öğrenci alınmaması kararlaştırıldı.

'BİR SAATTE 10 YILAN GÖRDÜM'
    Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Fahrettin Peksaygılı, kampın kapatılmasının zaruri olduğunu belirterek, "14 yıldır görevdeyim bu kadar yılan görmedim. 1 saat içinde 8-10 yılan gördüm" dedi. Peksaygılı, "Kamp temmuzda açılıp ağustos sonunda kapanıyordu. Ancak bu yıl kampı iptal ettik. İki ay boyunca 2 bin öğrenci kampta kalacaktı. Ancak ben gördüklerimden çok ürktüm. Gelecek yıl kampı açacağız ama Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışacağız" diye konuştu.

sabah.com

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilginççççççççççççççççççççççççç

Kene ve yılanlar yüzünden Kızılay kampı kapatıldı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yüz Maskenizi Kendiniz Yapın

Yüz Maskenizi Kendiniz Yapın

Yumurta, bal, yoğurt evimizde hemen her zaman bulunan yiyecekler. Ama bu kez bunları yemek pişirirken değil, güzellik maskeleri uygularken kullanacağız. Hazır mısınız? O zaman tariflerimize başlıyoruz Besleyici maske İçinde bulunan badem yağı ve yumurta sarısı sayesinde cildi sanki yeni doğmuş bir bebeğinki gibi yumuşacık yapan bu besleyici maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz....
  2. Yılanlar ve Kertenkeleler

Yılanlar ve Kertenkeleler

Yılanlar Sürüngenler sınıfının, Suquamata (Pullu Sürüngenler) takımından, Ophidia alttakımına bağlı hayvanlardır. Kertenkeleler ise Suquamata takımına bağlı olmakla birlikte, Lacertilia alt takımı olarak yılanlardan ayrılmaktadır. Yılan ve kertenlelelerde dişler çeneye yapışıktır, yani çukurlar içinde değildir. Kafada bulunan quadrat kemiği, kertenkelelerin çoğunda yılanların hepsinde...
  3. uçan yılanlar ve çok fazla zehirliler

uçan yılanlar ve çok fazla zehirliler

uçan yılanlar uçan yılan varmı yılan ucan yilan varmıdır
  4. Süt ve balığı kesin yüzde 50 iyileşin!

Süt ve balığı kesin yüzde 50 iyileşin!

. Prof. Dr. Mustafa Ertaş birtakım gıdaların migren ağrılarını tetiklediğini dile getirdi. Ertaş, her dört hastadan birinin yalnızca migreni tetikleyen bu gıdaları tüketmeyi kestiğinde, çektiği migren ağrılarından yüzde 50 oranında kurtulduğunu belirtti. Prof. Dr. Ertaş'a göre; migren hastalarının mutlaka uzak durması gereken başlıca gıdalar şöyle sıralanıyor: * Süt * Peynir * Balık *...
  5. Brad ve Angelina'dan yılanlar

Brad ve Angelina'dan yılanlar

ancilacoli Brad Pitt ve Angelina Jolie çiftinin Asprey markası için hazırladığı yılan temalı koleksiyonun parçaları sizlerle.. Angelina Jolie,yılan temasını kendisine daha önce hamileyken hediye edilen yılanlı yüzüğün ailesini kötülüklerden koruduğuna inanmış olması sonucu seçtiğini söylemiş. Ayrıca bu ürünlerin satışından elde edilen gelir Angelina'nın kurduğu bir vakfa aktarılacakmış.. Ben...

Sayfayı Paylaş