gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Kepekler Kaplıcası

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kepekler kaplıcaları kepekler kaplıcası balıkesir çamur kaplıcaları çamur balıkesir balıkesirçamur kablıcaları Kepekler kaplıca bilgileri ve kaplıca suyunun özellikleri hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunuyorum [​IMG][​IMG]
    Su sıcaklığı :54°C
    Susurluk ilçesi, Kepekler Köyü’ndedir. Susurluk-Bandırma tren yolu buradan geçer. Yaklaşık 200 dönümlük bir alanda yer alan sular, büyük bir çamur tabakası oluşturur. Bu çamur yirmi kaplıca suyunun kuvvetindedir denilebilir. Uluslar arası literatürde bu çamura “Moor” denir. Dünyanın en şifalı çamuru olduğunda uzmanlar ortak görüşe varmışlardır. Çamur, taze toprak kokusu verir. Suyun litresinde çok yüksek radyoaktivite bulunduğundan, bu yönüyle ülkemizin doğal sıcak çamurlu, en üstün kaplıcası sayılır. Büyük bir hamamı ve havuzu vardır.

Radyoaktiviteli çamur uygulamaları kırık çıkıktan sonraki hareketsizliklerde, kadın hastalıklarında, çocuk felçlerinde, sinirlilik durumlarında çok yararlı sonuçlar verir. Yaz ayları boyunca açıktır. Bandırma iskelesine 30 km. uzaklıktadır.

Kepekler Kaplıcası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kepek

kepek

Kepek Saçta oluşan kepek verilmeyen zekata, Unun kepeği malın zekatına, yoksulun maldaki hakkına, Kepek kir ve pisliğe de delalet eder.Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancın elde edileceğine yorumlanır. Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancın elde edileceğine yorumlanır. Buğday kepeği, kişinin vicdanının temiz olduğuna işaret eder.Rüyada kepek görmek, ihtiyaç, kitlik ve dar geçime delalet...
  2. Hista kaplıcası

Hista kaplıcası

hısta kaplıcası siirt hısta kaplıcası Siirt ilinde bulunan Hista kaplıca bilgilerini sizler için veriyorum Bulunduğu yer : siirt Su sıcaklığı :60°C Eruh ilçesine bağlı, Misifre (Düğünyurdu) Köyü’ndedir. Siirt’e 70 km. uzaklıktadır. Bir hamamı ve bir havuzu vardır. Su, kalsiyum sülfürlüdür. Türkiye’nin en değerli kükürtlü suyu sayılır. Banyo sırasında devamlı olarak kükürt bulunur. Kükürt...
  3. Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : kırklareli Su sıcaklığı :42°C Çiçekdağı ilçesine 20 km. uzaklıkta, Yerköy yakınındadır. İki yerden kaynayan şifalı sular, bir havuzu olan hamama akar. Kaplıca çevresinde bulunan harabeler, bu kaynakların çok eski olduğunu kanıtlar. Yemeklerden önce içilirse iştahı açar, hazmı kolaylaştırır, banyosu,...
  4. Eskişehir Kaplıcası

Eskişehir Kaplıcası

eskişehir kaplıcaları Eskişehir kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : eskişehir Su sıcaklığı :55°C Eskişehir il merkezindedir. Beş kaynaktan en önemlisi, kentin ortasından Porsuk çayı kenarından bir çatlaktan çıkar. Su bol olduğu için evlere de sıcak su dağıtımı yapılır. Oteli ve bir tarihi hamamı vardır. Sular en çok kalsiyum sülfat içerir. Eskişehir...
  5. kolan kaplıcası

kolan kaplıcası

Kolan kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : elazığ Su sıcaklığı :42°C Karakoçon ilçesi’ne 27 km. uzaklıktadır. Sular, etrafı fundalıkla çevrili birkaç yerden çıkar. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı sulardandır. İçimi pek hoştur. Aç karnına içme iyi gelir. Banyosundan romatizma, kadın hastalıklarından şikayetçi hastalar fayda görür. Damar genişletici etkisi...

Sayfayı Paylaş