gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kerem Yılmazel kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kerem yılmazel kimdir, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, biyografisi, filmleri, resimleri,

Tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı olan Kerem Yılmazel hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler.

Kerem Yılmazer (d. 2 Şubat 1945, Denizli - ö. 20 Kasım 2003, İstanbul) Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı.
    Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan sanatçı, sanata yatkınlığı nedeniyle mesleğini sürdürmedi. 1960'lı ve 70'li yıllarda şarkıcılık yaptı.İstanbul Şehir Tiyatroları’nda konuk oyuncu olarak tiyatroya adım attı (1988) ve iki yıl sonra ekibin kadrolu oyuncusu oldu. Dormen Tiyatrosu ve Kent Oyuncuları'nda da rol aldı. Sanatçı Göksel Kortay'la evlendi. En son, ‘II. Uluslararası Beyoğlu Buluşması’ etkinlikleri kapsamında Kerem Yılmazer, Nazım Hikmet ile Yunanlı şair Yannis Ritsos’un şiirlerini yorumlamıştı. Akbank Kültür Sanat Merkezi’ndeki şiir dinletisine Esin Afşar ve Yunanlı sanatçılar da şarkılarıyla eşlik ettiler. Yılmazer, sinema filmlerinde de rol aldı.
    Oyunculuğunun yanında, NTV'deki program ve belgesel seslendirmeleriyle de tanınan sanatçı, İstanbul Levent'teki bir bankada gerçekleşen bombalı saldırı sırasında bankaya yakın olması nedeniyle hayatını kaybetmişti. İstanbul Şehir Tiyatroları, Üsküdar'daki sahnesine sanatçının adını vermiştir.

Rol aldığı bazı oyunlar

Hakimiyeti Milliye Aş Evi
    Bizans Düştü
    Kuş Operasyonu
    Hürrem Sultan

Filmografi

2002: Çekirdek Aile
    1995: Ölümsüz Karanfiller
    1993: Üç Kişilik Dünya
    1988: Kızım ve Ben 2
    1987: Yarın Yarın
    1987: Yarın Artık Bugündür
    1986: Yoksul
    1986: Kızlar Sınıfı Tatilde
    1982: O Kadın
    1976: Güngörmüşler
    1973: Ben doğarken ölmüşüm
    1976: Gelin ('The Bride' olarak da bilinir) drama
    1972: Gökçe çiçek
    1972: Yaralı kurt ('The Wounded Wolf' olarak da bilinir)
    1969: Eşkıya aşkı
    1969: Kirli yüzlü melek

2. sibelhale

sibelhale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok saygıdeğer tiyatro sanatçısıdır. kendisi Allah rahmet eylesin

3. sibelhale

sibelhale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Saygı değer tiyatro sanatçısı, ogünü hiç unutmuyorum, sabah saat 11 10 da patlamada kendisini kaybettik, allah rahmet eylesin.

Kerem Yılmazel kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Paşhan Yılmazel Kimdir?

Paşhan Yılmazel Kimdir?

paşhan yılmazel kimdir paşhan yılmazel nereli biyografi evli mi +18 dizisinin genç ve yakışıklı oyuncu Paşhan Yılmazel hayranları için sanatçının özgeçmişi bilgilerini paylaşıyorum. DoğumTarihi : 31.03.1981 Eğitim: Akademi Istanbul Tiyatro Blm Televizyon : Hayat Bilgisi Renkli Dünyalar Çekirdek Aile Güz Gülleri Küçük Besleme Sultan Dadı Tiyatro : Kaktüs Çiçeği Aile Bağları 2 Oda 1 Sinan...
  2. Kerem Atabeyoğlu kimdir

Kerem Atabeyoğlu kimdir

kerem atabeyoğlu ve eşi kerem atabeyoğlu kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı, dizileri, filmleri Şimdiler de "Aşk ve Ceza" adlı dizide rol alan Kerem Atabeyoğlu ve hayatı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada Melek'ler! Kerem Atabeyoğlu (d. 1968) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ve...
  3. Kerem Alışık Kimdir, Resimleri var mı

Kerem Alışık Kimdir, Resimleri var mı

Merhaba arkadaşlar sizden usta rahmetli oyuncu Sadri Alışıkın oğlu Kerem alışık hakkında bilgi istiyorum ve mümkünse bir de Kerem Alışık Kimdir ve ayrıca Kerem Alışık Resimleri istiyorum.
  4. Yaban Çiçeği Kerem Bursin Kimdir Hakkında Bilgiler

Yaban Çiçeği Kerem Bursin Kimdir Hakkında Bilgiler

kerem bursin kerem bursin kimdir kerem bursin hayatı Sevgili melekler, yaz sezonunda yayına girecek olan Kanal D'nin en iddialı dizilerinden biri Yaban Çiçeği. Bir gençlik dizisi olan Yaban Çiçeği'nde başrol oyuncularından biri Kerem Bursin.. 15 yaşından beri Amerika’da yaşayan Kerem Bursin, Boston Emerson Collage’den sonra üniversite eğitimini tamamladı. Ardından Los Angeles’a...
  5. Kaderimin Yazıldığı Gün Kerem-Gürbey İleri Kimdir ?

Kaderimin Yazıldığı Gün Kerem-Gürbey İleri Kimdir ?

Gürbey İleri, 13 Şubat 1988 İstanbul doğumludur. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Gürbey İleri oyunculuk hayatına ilk olarak Arka Sıradakiler dizisi ile başlamıştır. 2008 yılında “Ayakta Kal” filminde Berkin’in arkadaşı rolünü canlandırmıştır. Kalbim Seni Seçti isimli dizide de rol alan Gürbey İleri 2012-2013 sezonunda Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mehmet rolünü...

Sayfayı Paylaş