gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kereviz Çorbası

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bebek için kereviz çorbası bebekler için kereviz çorbası bebeklere kerevizli sebze bebekler Kereviz Çorbası

Malzemeler

1 adet kereviz
    1 baş soğan
    Yarım kilo süt
    1-2 tanekarabiber
    2 bardak su
    1 yemek kaşığı un
    Yeteri kadar tuz
    1 çay kaşığının ucuyla karabiber
    1 yumurta sarısı
    1 kutu krema
    Yemeğin Tarifi

Yağ hafifçe kızdırılıp küp küp doğranmış kerevizler, ince ince doğranmış soğan 1-2 kez yağda çevirin. Üzerine yarım kilo süt ve su ilave edin ve 15-20 dakika pişirin. Ilındıktan sonra bir el mikseriyle içindeki malzeme parçalayın. Ilınan çorbadan bir kepçe alarak un bir bulamaç haline getirerek (pürtüksüz olmalıdır) çorbanın içine ilave edin. 1-2 taşım daha kaynatın. Servis edileceği zaman krema ile çırpılmış yumurta ile havanda dökülmüş karabiberler ilave edip bir taşım daha kaynatıp servise sunun. Arzuya göre tuz ilave edin.
    Afiyet Olsun! :)

2. DarkAngeL

DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kereviz Çorbası
    adminimmm bugün hamaratlığın üstünde yaniiii ellerine sağlık canım

:f060:hazırım bekliyorummm:)))))))))

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kereviz Çorbası

kerevizin çorbasıda oluyormuş ha gerçi kerevizi pek tüketmiyoruz ama denemek lazım güzel olabilir...:)
    emeğine sağlık canım

Kereviz Çorbası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kereviz çorbası!

kereviz çorbası!

1 tane kereviz 1 tane havuç 1 tane patates 3 yemek kaşığı zeytinyağı 3 su bardağı su 1 su bardağı süt 1,5 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı limon suyu bir tutam hindistan cevizi rendesi tuz, karabiber 1 litre su Yapılışı Kerevizi,havucu ve patatesi küp küp doğrayın.Tencereye 3 su bardağı suyla bereber doğranmış patatesi, kerevizi ve havucu koyup, kapağı kapalı olarak kaynatın....
  2. Kereviz Salatası

Kereviz Salatası

Malzemeler : 500 gr. kereviz 300 gr. havuç 1 adet yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı hardal 1 tatlı kaşığı limon suyu 1/2 su bardağı zeytinyağ 2 yemek kaşığı yağlı yoğurt Kıyılmış yeşillik Toz şeker Karabiber Tuz Hazırlanışı : Kerevizi ve havuçları yıkayıp kabuklarını soyun. Her ikisini de rendeleyin. Yumurta sarısı, hardal, limon suyu, tuz, karabiber ve bir tutam...
  3. kereviz sakinleştirir

kereviz sakinleştirir

Akdeniz mutfağının önemli lezzetlerinden kereviz, içerdiği maddeler sayesinde sinirliliği önlüyor. B vitamini, demir ve kireç yönünden zengin olan kereviz, şeker, yüksek tansiyon ve romatizma hastalıklarına da iyi geliyor…Akdeniz mutfağının önemli yiyecekleri arasında yer alan kerevizin, içerdiği maddeler sayesinde insanları sinirlilik halinden uzak tuttuğu bildirildi. Salatası, çorbası,...
  4. sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

sütlü kereviz çorbası tarifi istiyorum

Çocuklara kereviz yediremiyorum bir türlü, ben de çorbasını yapmak istiyorum ama net bir tarif yok elimde, sitenizde bulunur mu ?
  5. Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Tadına Doyulmaz Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi

Sütlü Kereviz Çorbası Tarifi Resimli Sütlü Kereviz Çorbası Süt bazı çorbalara çok yakışıyor melekler :) Özellikle sütlü naneli domates çorbası tarifi müthiş lezzetli oluyor, tavsiye ederim. :) Bu yazımızda da yine sütlü bir çorba, sütlü kereviz çorbası tarifi ile karşınızdayız. Buyrun önce malzemeler :tik: Malzemeler 500 gr kereviz 1 patates 1 havuç 1 soğan 3 diş sarımsak 1~2 dal...

Sayfayı Paylaş