gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Kerevizin bilinmeyen süper faydaları burada

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

kereviz şifalı bitkisi, kerevizin faydaları, kerevizin yararları, ses kısıklığına ne iyi gelir, taş ve kum döktüren bitki.

Kereviz A, B ve C vitaminleri fosfor, çinko, bakır, mangan ve selenyum minerallerini içeren besleyici değeri hayli yüksek bir besindir. Vücudun direncini arttıran kereviz bedeni güçlendirici toniktir.
    Zayıflama diyetlerinde doğal bir motivasyon ve enerji arttırıcıdır. Kerevizi çiğ tüketmeye yahut buharda pişirmeye özen gösterin.
    Bu şekilde besin değerlerini kaybetmesini önlemiş olursunuz.
    A ve B vitaminleri ile demir ve magnezyum gibi minerallerce zengindir.
    -Böbrek ve karaciğeri çalıştırır.
    -Kanı temizler,sinirleri sakinleştirir.
    -Siyatik,yüksek tansiyon,romatizma,baş ağrıları,kan dolaşımı ve kut hastalığı için iyidir.
    -İdrar söktürür.
    -Yaprak kereviz mideye çok faydalıdır.İç salgı bezlerini özellikle böbrek üstü bezlerini çalıştırır

ÇAYINI DA DENEYİN
    Özellikle kanın temizlenmesi, mide şikayetleri ve idrar sorunları için kolayca yapabileceğiniz kereviz çayını günde 3 bardak tüketebilirsiniz.
    1 bardak kaynar suya, kereviz tohumlarını ezerek 2-3 tatlı kasığı atarak 15 dakika demlendirin.

2. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Allahım çoğu kimse sevmezken ben nasıl bukadar çok sevebiliyorum bu sebzeyiii anlamıyorum çiğ bile yiyesim geliyor bazen

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlığı ve içeriği güncellenmiştir.

Kerevizin bilinmeyen süper faydaları burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. keçiboynuzunun bilinmeyen faydaları

keçiboynuzunun bilinmeyen faydaları

keçiboynozunun faydaları Yeryüzünün en eski meyvelerinden biri olan ve Anadolu'nun birçok yöresinde "harnup" olarak bilinen keçiboynuzu birçok rahatsızlığa iyi geliyor. İngilizce ve Almancada "Yakup Peygamber'in ekmeği" anlamına gelen bir terimle adlandırılan harnup, yaklaşık 5 bin yıldan beri biliniyor. Yakup Aleyhisselam, rivayete göre çölde ekmek yerine harnup...
  2. Kerevizin Faydaları

Kerevizin Faydaları

hamilelikte kereviz Kış aylarının en vitaminli ve faydalı sebzelerinden biri olan kerevizin faydaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan bilgileri paylaşıyorum. Bitkisel tedavi yöntemleri dahilinde sıkça başvurulan bitkilerden birisi olan kereviz, vücut sağlığı açısından muazzam derecede önemli faydalar içermektedir. A,B ve C vitamini bulundurmakla birlikte fosfor ve...
  3. Domates Suyunun Yararları ve bilinmeyen faydaları burada kızlar

Domates Suyunun Yararları ve bilinmeyen faydaları burada kızlar

domates suyunun faydaları domates suyunun yararları domates suyunun faydaları nelerdir ile ilgili bilgiler burada melekler. Şöyle dumanı üstünde bir domates çorbası şu soğuk havalarda kimin hayır diyeceği bir lezzet melekler :) Üstü kaşarlı ya da kıtır ekmekli. Domates dedim de domatesin kansere karşı ne çok faydalı bir besin olduğunu biliyordum ama domates suyu faydaları hakkında fazla bilgim...
  4. Kerevizin Faydalarını Biliyor musunuz ?

Kerevizin Faydalarını Biliyor musunuz ?

Kereviz Nedir Kerevizin yararları Kereviz Neye İyi Gelir Pek çoğumuzun kendine has kokusu sebebiyle edvinden bile içeri sokmadığı , oysa pek çok faydası bulunan kerevizin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Belki bu makalemizi okuyunca zorla da olsa bu sağlıklı sebzeyi tüketmeye çalışırsınız :tik: Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze...
  5. Gebelikte kerevizin faydalarını yazacak kimse var mı

Gebelikte kerevizin faydalarını yazacak kimse var mı

Arkadaşlarım kerevizin gebelikte faydası var mı kullanabilir miyiz merak ediyorum teşekkürler.

Sayfayı Paylaş