Kerevizin Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. hamilelikte kereviz
  Kış aylarının en vitaminli ve faydalı sebzelerinden biri olan kerevizin faydaları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli olan bilgileri paylaşıyorum.
  [​IMG]
  Bitkisel tedavi yöntemleri dahilinde sıkça başvurulan bitkilerden birisi olan kereviz, vücut sağlığı açısından muazzam derecede önemli faydalar içermektedir. A,B ve C vitamini bulundurmakla birlikte fosfor ve çinko, bakır, mangan, selenyum gibi mineralleri de bünyesinde barındırmaktadır.

  Vücut sağlığı açısından önemli faydaları olduğu konusuna dikkatleri çeken uzmanlar, uyarıcı etkisinden ötürü birçok rahatsızlıkta hastalarına kereviz tüketimini öneriyor. Özellikle kandaki stres hormonlarını dengelediği için stres hastalarına daha fazla önerilmektedir.


  Kereviz bitkisinin yaprakları güneşsiz bir ortamda ve havadar bir alanda kurutulur ve sonrasında havanda ezilir. Yapraklardan edinilen bu tozlar yemeklerde çeşni olarak da kullanılmaktadır.

  Kerevizin vücut sağlığımız açısından faydaları arasında kanı temizlemesi ve idrar yolları söktürücü özelilkte olması gösterilebilir. İçeriğinde barındırdığı apiol adlı madde sayesinde idrar yollarını temizleyen kerevizin faydaları elbette bununla sınırlı değil…

  Aşırı sinir hastaları için oldukça sık önerilen kereviz, sinir hastalıkları için ideal seçimlerden birisidir. İştahı açıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı nitelik taşımaktadır.

  Bununla birlikte son olarak belirtmemiz gerekirse kerevizin yüzyıllardır afrodizyak etkisi olduğuna inanılmaktadır.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelikte kereviz faydaları

  ,
 2. hamilelikte kerevizin faydaları

  ,
 3. hamilelikte kereviz

  ,
 4. hamileyken kereviz yenir mi,
 5. hamilelikte kereviz yenir mi,
 6. kerevizin hamilelere faydaları,
 7. gebelikte kereviz,
 8. gebelikte kereviz faydalari,
 9. gebelikte kereviz yenir mi,
 10. kereviz faydalari,
 11. kerevizin hamilelere faydası,
 12. Kereviz hamileler yiyebilır mi,
 13. hamileler kereviz yer mi,
 14. gebeyken kereviz yenir mi,
 15. hamileler icin kereviz faydalari