gebe
  1. Ebrar

Ebrar Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kertenkelenin aşkııııııııı

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

hikaye Japonya' da yasanmis gercek bir olaydir. Evini yeniden dekore ettirmek isteyen japon bunun icin bir duvari yikar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasinda cukur bir bosluk bulunur. Duvari yikarken, orada disardan gelen bir civinin ayagina battigi icin sikismis bir kertenkele gorur. Adam bunu gordugunde kendini kotu hisseder ve ayni zamanda meraklanirda kertenkelenin ayagina cakilmis civiyi gorunce. Muhtemelen bu civi 10 yil once, ev yapilirken cakilmisti. Nasil olmustu da kertenkele bu pozisyonda hic kipirdamadan 10 yil boyunca yasamayi basarmisti? Karanlik bir duvar boslugunda hic kipirdamadan 10 yil boyunca yasamak cok zor olmaliydi. Sonra bu kertenkelenin 10 yildir hic kipirdamadan nasil 10 yil yasadigini dusundu- ayak civilenmisti!! Boylece calismayi birakir ve kertenkeleyi izlemeye baslar, ne yiyor acaba? Sonra nereden ciktigini farkedemedigi baska bir kertenkele gelir agzinda tasidigi yemekle...
    Inanilmaz!!! Adami sersemletir gordugu manzara. Bu nasil bir sevgi? Ayagi civilenmis kertenkele, 10 yildir diger kertenkele tarafindan beslenmekteydi...
    Bu hikayeyi ilk duydugumda cok etkilendim ve aralarindaki muhtemel iliski turunu dusunmekten vazgectim: es, arkadas, sevgili, abi, kizkardes.......

2. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kertenkelenin aşkııııııııı
    Teşekkürler paylaşım için. İlgin bir o kadarda ders alınması gereken bir olay. İnsanlar birbirini boğazlarken yok yere, bir kertenkele ibret olmalı...ı

3. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Kertenkelenin aşkııııııııı

Teşekkürler paylaşım için

Kertenkelenin aşkııııııııı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yılanlar ve Kertenkeleler

Yılanlar ve Kertenkeleler

Yılanlar Sürüngenler sınıfının, Suquamata (Pullu Sürüngenler) takımından, Ophidia alttakımına bağlı hayvanlardır. Kertenkeleler ise Suquamata takımına bağlı olmakla birlikte, Lacertilia alt takımı olarak yılanlardan ayrılmaktadır. Yılan ve kertenlelelerde dişler çeneye yapışıktır, yani çukurlar içinde değildir. Kafada bulunan quadrat kemiği, kertenkelelerin çoğunda yılanların hepsinde...
  2. Kertenkeleyi Sen mi Yarattın?

Kertenkeleyi Sen mi Yarattın?

Üstad bir gün bize, senin öldürmen için mi yarattı? Sana kim öldür dedi. Bu hayvanların yaratılışında binlerce fayda ve hikmet var. Onu öldürmekle hata etmişsin." "Ben tesbihat ve dua ile meşgul olacağım. Siz gidin biraz gezin" demişti. Bu gezinti sırasında bir taşın üztünde bir kertenkeleyi vurup öldürmüştüm. Dönüşte Üstad ne yaptığımızı nerelere gittiğimizi sordu. Ben de...

Sayfayı Paylaş