gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Kertenkeleyi Sen mi Yarattın?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Üstad bir gün bize, senin öldürmen için mi yarattı? Sana kim öldür dedi. Bu hayvanların yaratılışında binlerce fayda ve hikmet var. Onu öldürmekle hata etmişsin."
    "Ben tesbihat ve dua ile meşgul olacağım. Siz gidin biraz gezin" demişti.
    Bu gezinti sırasında bir taşın üztünde bir kertenkeleyi vurup öldürmüştüm. Dönüşte Üstad ne yaptığımızı nerelere gittiğimizi sordu. Ben de gezdiğimiz yerleri anlattım. Sonra da bir kertenkeleyi öldürdüğümü söyleyince, Üstad çok üzüldü bana dönerek:

"Evini harap etmişsin" dedi.
    Ben de,
    "Bizde 7 kertenkele öldürenin bir hac sevabı kazanacağını söylerler" dedim.
    Bu defa Üstad,
    "Otur da konuşalım. Kim haklı kim haksız?
    O hayvan sana saldırdı mı?"
    "Hayır!"
    "Elinden bir şeyini aldı mı?"
    "Hayır!"
    "O hayvanın rızkını sen mi veriyorsun?"
    "Hayır!"
    "Senin mülkünde mi, arazinde mi geziyordu?"
    "Hayır!"
    "O hayvanı sen mi yarattın?"
    "Hayır!"
    "Bu hayvanların niçin yaratıldığını biliyor musun?"
    "Hayır!"
    "Bu hayvanı yaratan Allah, senin öldürmen için mi yarattı? Sana kim öldür dedi. Bu hayvanların yaratılışında binlerce fayda ve hikmet var. Onu öldürmekle hata etmişsin."

Kertenkeleyi Sen mi Yarattın? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sen bilir misin, sen

Sen bilir misin, sen

Sen bilir misin, sen Atatürk` ü Atatürkümü? O vatan için vatan, Yurt için yurt Düşüncede özgürlük Bir çağdaş adam. Sen geri kalmışlığın simgesi, Sen bilir misin? sen Atatürk`ü Atatürkümü? O aydınlık ışık Yarınlara umut Yürekte sevgi Kalem tutan el Mustafa,Mustafa Kemal Sen bilir misin? sen Atatürk ü Atatürkümü? Samsun dan doğan güneş Anadoluyu saran el Namluya sürülmüş mermi...
  2. Cenk Eren - Sen Yarattın Beni

Cenk Eren - Sen Yarattın Beni

Ben alışmadım ki sensiz Güzelliğin tadına Ben adamışım ömrümü Seninle paylaşmaya Yüreğimde bir sevinç var Gönlümde bir heyecan Beni dinliyor musun Sen yarattın beni Bendeki güzeli İşte bu aşk beni Sana mahkum etti Sen yarattın beni Öğrettin sevmeyi İşte bu aşk beni Sana mahkum etti
  3. Kertenkelenin aşkııııııııı

Kertenkelenin aşkııııııııı

hikaye Japonya' da yasanmis gercek bir olaydir. Evini yeniden dekore ettirmek isteyen japon bunun icin bir duvari yikar. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasinda cukur bir bosluk bulunur. Duvari yikarken, orada disardan gelen bir civinin ayagina battigi icin sikismis bir kertenkele gorur. Adam bunu gordugunde kendini kotu hisseder ve ayni zamanda meraklanirda kertenkelenin ayagina...
  4. Öğretmen misin sen şimdi?

Öğretmen misin sen şimdi?

Bu haftasonu Açıköğretim lisesi 1.dönem sınavı vardı.Bi okulda sınava girdim bende neyse herkez çıktı en son ben ve bi adam kaldı.Son kalan iki kişi ilk sınavını bitiren sonuncuyu beklemek zorunda benimki bitti.Arkamdaki beyefendiyi bekliyorum sınavı bitsinde çıkalım diye.Gözetmen öğretmenden ingilizce için yardım istedi gözetmen hocamıza gözüme baka baka kopya verdi arkamdakine öğretmen mi...

Sayfayı Paylaş