gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

kesik el

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

[SIZE=-1]Beni İsrail zamanında kıtlık oldu. bir fakir, bir zenginin kapısına gelip.[/SIZE] [SIZE=-1]- Allah rızası için bana bir parça ekmek veriniz, dedi.[/SIZE] [SIZE=-1]O fakir kimsenin istemesine dayanamayan zenginin kızı, taze bir ekmek çıkarıp verdi. Sonra zengin hışımla niçin taze ekmek verddin diye kızının elini kesti. [/SIZE]

[SIZE=-1]Cenabü Rabbül Alemiyn o zenginin halini değiştirdi. Onu fakir kıldı ve fakirin eline düşecek duruma getirdi. Zengin zillet halinde öldü. Kızı ise kapıları dolaşarak bir şeyler topluyordu.[/SIZE]

[SIZE=-1]Bir gün bir zengin kimsenin kapıısna geldi. Evin hanımı kızı çok güzel görüp oğluna alıvermeyi düşündü ve kızı içeri aldı. Oğlu da münasip görüp onunla evlendi. Onu zinnetledi. O gece bir sofra kurup yemeğe oturduklarında, kız, yemek için sol elini çıkardı. Kocası: "Fakirler görgüsüz olur" diye düşündü ve sağ elini çıkarmasını emretti. Kız yine sol elini çıkardı. Bir kaç defa kocası sağ elini çıkar diye israr etti. O anda o kızın içinden bir his ona "sen sağ elini çıkar" dedi. O zaman kız Allahü Teâlânın kudretiyle sağ elini bitişmiş olarak çıkardı ve kocası ile beraber yemeklerini yediler. (İyiliğin mükafatını anla!) [/SIZE]

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: kesik el
    ellerine sağlık canım seni çok seviyom

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: kesik el

sagol kardesimm,sevgilerimlee

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kesik el

emeğine sağlık

kesik el konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kesik Çayır Biçilir Mi?

Kesik Çayır Biçilir Mi?

Meram bağları, Meram çayırları tanıktır, böylesi yiğit her anaya kısmet olmaz. İnadına mertti, inadına yiğit, inadına yağızdı. Konya'nın valisi o yıl Meram'da otururdu hep. Meram o zamanlar da en saygıdeğer yeriydi şehrin, Mevlevi dedeleri Meram'daydı, çelebiler hepten Meram'daydı. Ve Vali paşanın yâveri, genç yâveri Meram'dan çok az inerdi Konya'ya. Bütün oralar bu genç adamı, o da bütün...
  2. Elektriğim Kesik Kardeşim!

Elektriğim Kesik Kardeşim!

- Alo! Alo! alooooo! - Efendim. - Abi, abi sen misin? - Kim olacak tabi benim, ne bağırıyosun? - Nasılsın abim? Üç gündür seni arıyorum ama ulaşamadım. Merak etttim seni! - Evde elektrik yoktu! - Nasıl yani, anlamadım!? - Ev sahibim üç aydır kaldığım evin elektrik faturasını ödemiyormuş!!! - Abiiiiii o evde kiracı sen değil misin? - Evet benim, ben olunca n’oluyo? - O zaman o faturaları paşa...
  3. Halil Erkal - Kesik Çayır

Halil Erkal - Kesik Çayır

Kesik çayır biçilir mi Sular soğuk içilir mi Bana yardan geç diyorlar Seven yardan geçilir mi Ağam desinler desinler Şeker yesinler Şu kız şu oğlana Vurgun desinler Aman ben yandım Yandım yandım yandım Ellerin köyünde Aldandım kaldım Ağam desinler desinler Şeker yesinler Şu kız şu oğlana Vurgun desinler Ağam ben yandım Yandım yandım yandım Ellerin memleketinde Aldandım kaldım Ankara'nın...
  4. Kesik başın sırrı

Kesik başın sırrı

Bursa'da bir elma bahçesinde bir kadına ait kesik baş bulundu. Kimliği belirsiz başa DNA testi uygulanacak.. Bursa'nın Samanlı mahallesinde elma bahçesindeki kuru otları temizlemek isteyen çiftçi Ahmet Serdar Drama, çalıların arasında kesik baş buldu. Drama, hemen jandarmayı arayarak durumu bildirdi. İhbar üzerine elma bahçesine gelen jandarma ekipleri, kesik başın bir kadına ait olduğunu...
  5. Kesik baş cinayeti

Kesik baş cinayeti

kesik baş resimleri kesik baş cinayeti görüntüleri görüntüleri kesikbaş O çok mutlu ve güzel bir balıktı herşey çok iyi gidiyordu.Ta ki o şansız güne kadar.Balık neco denizde mutlu mesut yüzerken hain balıkçı mahonun ağlarına takıldı ve acı son gerçekleşti.İşte mutlu hali ve en son çekilen cinayet resmi:uhu: ilk hali son hali

Sayfayı Paylaş