gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kesilen Elma Neden Kararır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

elma neden kararır İnsan sağlığına en faydalı meyvelerden biri olan elmayı kestiğiniz zaman bir süre sonra kalan bölgenin karardığını görürsünüz.Ve ister istemez de kararar bölgeyi yemek istemez haliyle elmayı araya verirsiniz.Peki kesilen elmanın kalan yarısının kararmaması adına ne yapabilirsiniz?İşte cevabı: [​IMG]
    Ev kadınlarının bu “korkulu rüyası”nın aslında basit bir nedeni var; hava.

Elmanın içeriğinde bulunan tanik asit oksijen ile temas ettiğinde yüzeyinde oksitlenme oluşur. Renkli polifenoller elmanın tüm yüzeyini kaplayarak rengini değiştirir.

Bu soruna çözüm ise yanı başınızda. Elmayı kestikten sonra kesilmiş bölgeye süreceğiniz azıcık limon hayat kurtarır.

Limonun içinde bulunan sitrik asit oksitlenmeyi önleyeceğinden kötü görünümün de önüne geçecektir.

Kesilen Elma Neden Kararır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elma kesilince neden kararıyor ?

Elma kesilince neden kararıyor ?

elma kesilince neden kararır elma neden sararır esmerleşmek için ne yapılmalı Acaba elma kesilince neden kararıyor ??? Hadi hep beraber öğrenelim.. Meyve ve sebzelerin bazılarında kesildiklerinde kabukları soyulduğunda veya herhangi bir şekilde zedelendiklerinde farklı tonlarda renk değişimleri oluşur. Elma armut ayva patates gibi birçok sebze ve meyve bu özelliği gösterir. Eğer...
  2. Elma Kesildiğinde Niçin Kararır?

Elma Kesildiğinde Niçin Kararır?

elma, kesilince neden kararır, sebepleri, niçin kararır, kararma sebebi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, En faydalı ,her derde deva gıdalardan biri elmadır.Öyle ki uzmanlar her gün bir elma yemenin unutulmaması gerektiğini söylüyorlar.Ben pek sevmem ne yazık ki.Ama bazen aklıma gelip te yediğim zaman,bilgisayarın başındayken bir ısırıktan sonra dönüp elmaya...
  3. Elma Suyu Nelere İyi Gelir ?

Elma Suyu Nelere İyi Gelir ?

Elma Suyu nelere iyi gelir Elma Suyunun Faydaları Yararları elma suyu yararları Sağlığa son derece faydalı elmanın suyu özellikle uçuklara iyi gelir melekler :) Bu konuda elma suyunun uygulaması ile ilgili bilgiler şöyle :tik: 1 adet soyulmuş elma 2 su bardağı su Hazırlanışı : Tencere içerisinde konulan su ve soyulmuş elma kaynatıldıktan sonra kısık ateşte 8-10 dakika daha kaynatılır...
  4. Yağmurdan önce neden bulutlar kararır ?

Yağmurdan önce neden bulutlar kararır ?

Yağmur yağmadan önce neden bulutlar kararır, her yer simsiyah olur ? O zamanlarda ben çok tırsıyorum, nedir bunun sebebi ?
  5. Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

Elma sirkesinin cilde faydaları nelerdir?

Güzellik ve iyi görünmenin temelinde cildin bakımı, sağlıklı ve ışıldayan bir yüzün önemi tartışılmaz. Güzelliğin temeli olan cilt bakımı kısa vadede iyi görünmenizi sağlayacağı gibi uzun vadede cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesini de sağlar. Bu çerçeveden baktığınızda cilde bakmanın, yararlı olanları uygulayıp zararlı uygulamaların tümünden uzak durmanız ciddi bir adım olacaktır....

Sayfayı Paylaş