gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Keşkeler birikir, vicdan azabı olur

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Keşke çoğu kere pişmanlığı, arada bir düş kırıklıklarını simgeler. Keşke bazan suçların itirafıdır, bazan günahların kabulü... Hataları tamir etmede kullandığımız kusurlu bir kelimedir, keşke. Umutsuz anlarımızda sığındığımız ama, yine de teselli bulamadığımız bir ifadedir.. İçimizin cız ettiği anları hep keşke ile anımsar, daha iyi anlamaya ve anlamlandırmaya çalışırız.. Keşke bize geçmişimizi ve kusurlarımızı anımsatır. Olayları tekrar yaşamak bizi teselli etmez. Çoğu kere hüzne boğar. Keşkesi bol bir yaşam bize birgün zehir bile olabilir. Keşke geçmişi yaşamaktır.... Geçmiş hataları gelecekte tekrarlamamak için iyi bir fırsattır aynı zamanda. Buna rağmen bir tamir ve tedavi yöntemi değildir.. Daha çok bir eleştiri ve sorgulamadır.

Keşkesiz yaşam olmaz..

Keşke, yaşam dramını anlamlandırdığımız noktalar, virgüller, bazan soru işaretleri, bazan ise ünlemlerdir... Her insanın kendi keşkeleri vardır. Onlarla başkalarının yaşamını etkilemek ve yönlendirmek başka keşkelerin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Keşkeler birikir, vicdan azabı olur..

Yürüdüğümüz yol keşkelerle döşenmemiş olsun
    yaşam denen bu yolculukta

2. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: Keşkeler birikir, vicdan azabı olur
    Yürüdüğümüz yol keşkelerle döşenmemiş olsun
    yaşam denen bu yolculukta umarım bunu yapmayı başarırız (hiçsanmıyorum ama )

Keşkeler birikir, vicdan azabı olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Azap

Azap

Rüyasinda azap çektigini görmek, büyük bir rahata kavusmakla tabir olunur. Azap çekme rüyasi, cehennem konusunda daha açik gösterilmistir.
  2. Orhan Gencebay - Vicdan Azabı

Orhan Gencebay - Vicdan Azabı

orhan gencebay ne talihim güldü nede kaderim orhan gencebay ne talihim güldü nede kaderim Ne talihim Güldü,nede kaderim, Her gün gibi bugün yine dünden beterdi, Bir yanda vicdanım,bir yanda sensin, Aşkının mahkumu oldum azap çekerim, Bu azabı senden değil, Vicdanımdan çekiyorum, Yerden yere vursan bile, Deli gibi seviyorum, Kırmayalım günah kalplerimizi, Neden zehredelim söyle günlerimizi,...
  3. Azaplar

Azaplar

Azaplar -------------------------------------------------------------------------------- Osmanlı askerlik teşkilatında bir askeri kuruluştur. İlk olarak Aydınoğullan Beyliği'nde (XIV.yy) görülmektedir. Aydınoğullarında, Beyliğe Azaplar denilen donanma askeri, denizcilikten büyük kazançlar sağlamıştır. Aydınoğlu Umur Bey'in Azap kuvvetlerinden dolayı Bizans ve Latin kaynaklarında da...
  4. İmanlı ölüpte kabir azabı görmeyen ruhlar serbet olur

İmanlı ölüpte kabir azabı görmeyen ruhlar serbet olur

kabir azbı kabirazbı ruhlar dolaşırmı kabir azabı görmeyenler ruh dolaşırmı Ölüm yokluk değildir. Daha güzel bir alemin kapısıdır. Nasıl ki, toprak altına giren bir çekirdek, görünüşte ölüyor, çürüyor ve yok oluyor. Fakat gerçekte daha güzel bir hayata geçiş yapıyor. Çekirdek hayatından ağaçlık hayatına geçiyor. Aynen bunun gibi, ölen bir insan da görünüşte toprağa giriyor, çürüyor ama...
  5. keşkelerim

keşkelerim

arkadaşlar bugün efkarlı günlerimden birindeyim galiba yine eskiyi düşünüp keşke dediğim okadar çok şey varki keşke evlenmeseydim küçük yaşta keşke bukadar erken yaşamasaydım hayatın kötü yanlarını keşke bana yapılan haksızlıklara susmasaydım kendimi şimdiki gibi savunabilseydim keşke eşim beni yapboz gibi bozupta yeniden şekillendireceği zaman ona dur ben buyum diyebilseydim şuan kendimi...

Sayfayı Paylaş