gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kesme Çorbası (Tokat Yöresi)

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tokat yöresi yemekleri tokat yöresine ait yemekler rüyada erişte kesmek

Malzemeler
    2 çorba kaşıgı salça
    Erişte
    0,5 çay bardagı
    bulgur
    1 kase kurutulmuş erik(pestil de olabilir)
    2 yemek kaşıgı
    sıvı yağ
    1 küçük soğan
    Tuz,
    nane, yeterince su
    Yapilis Tarifi
    Tenceremize su, tuz ve erikleri koyup kaynatalım.Yumuşayınca bulguru, sonra erişteyi koyalım.Erişteler erimeden ocağımızı kapatalım.Diğer taraftan tavamızda soğanları(çok küçük doğranmış) ve salçamızı kavuralım.Naneyi kattıktan sonra kavurduğumuz malzemeyi çorbamıza karıştıralım.Erişteler erimeden servis yapalım.
    Afiyet olsun...

Kesme Çorbası (Tokat Yöresi) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tokat

tokat

tokat Sahilden bir kez daha ayrılıp Tokat’ı görelim. Ünye’den Niksar üzerinden ulaşılabilir. Karadeniz’le İçanadolu iklimi arasında bir geçiş iklimine sahip kentin tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanıyor. Eski adı Komana’ydı. 14. yy’da Osmanlı egemenliğine girdi. Tokat’ın elverişli tarımsal alanları tarih boyunca bir çok istilayla karşılaşmasına neden oldu. Kentte yapacağınız kısa bir gezinti...
  2. Tokat melekleri......

Tokat melekleri......

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. erzurum çorbası=kesme aşı=erişte çorbasi

erzurum çorbası=kesme aşı=erişte çorbasi

kesme aşı çorbası erişte çorbası erişte nasıl yapılır kesme aşı tarifi KESME ÇORBASI MALZEMELER 1.5 su bardağı önceden kesilmiş çorbalık erişte (ben hazır kullandım) 1 çay bardağından biraz fazla önceden haşlanmış yeşil mercimek 1 baş kuru soğan 2 yemek kaşığı kadar tereyağı 2 yemek kaşığı kıyma 1.5 su bardağı et suyu 1.5 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı kurutulmuş reyhan otu veya...
  4. Tokat Yöresi Etli Patlıcan Kebabı

Tokat Yöresi Etli Patlıcan Kebabı

patlıcan kebabı etli patlıcan kebabı nasıl yapılır tarifi reçetesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Sizlere Bİzim yöremizde yapılan belki bazılarınızın bildiği bir yemek tarifi vereceğim melekler. ben kendim de ilk defa yaptım ama inanmazsınız enfes oldu yaaaaaaa :D:D evde misafirimiz vardı oda dahil eşim de çok beğendiler sölemsi ayıptırr yeni yemek yapan biri olduğum halde...
  5. tokat yemekleri- tokat sarması

tokat yemekleri- tokat sarması

Bir tokatlı olarak yöremizin meşhur yemeklerinden tokat sarmasının tarifini sizlerle paylaşmak istedim. Bunun için gerçek tokat yaprağını bulmaya çalışın ortaya çıkan lezzete sizde şaşıracaksınız. Afiyet olsun. Malzeme: 750 gr yağsız dana kıyma 100 gr Köftelik Bulgur 250 gr asma yaprağı 2 çorba kaşığı domates salçası 3 adet soğan 10 dal maydonoz 10 dal dereotu 4 çorba kaşığı ayçiçek...

Sayfayı Paylaş