Kestane şekeri nasıl yapılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kestane şekeri nasıl yapılır video kestane şekeri yapımı video kestanede şeker varmı yapılışı Ben açıkcası henüz kestane şekerini yemedim pastası güzel oluyor eminim kestane şekeride bir o kadar güzeldir eğer kendi kestane şekerinizi kendiniz yapmak istiyorsanız işte size tarifi
    Konu kestane olunca tabii ki akla, nefis kestane şekeri geliyor. Hemen her yaştan insanın severek yediği kestane şekerini evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik oldukça pratik bir yöntemle. Tek yapmanız gereken kestane, şeker ve vanilyayı hazırlamak. İşte gerekli malzemeler, işte tarifi…
    Malzemeler:
    500 gr iri kestane,
    2.5 su bardağı toz şeker,
    2.5 su bardağı su,
    1 tatlı kaşığı vanilya.

Hazırlanışı: Kestanelerin dış kabuklarını bir bıçak yardımıyla keserek soyun. Soyulmuş kestaneleri su dolu tencereye alıp ince kabukları yumuşayıncaya kadar kısık ateşte kaynatın. Ilınınca ince kabuklarını da soyun. Tozşekeri başka bir tencereye alıp üzerine suyu ilave edin. Orta ateşte şeker eriyinceye kadar kaynatıp kestaneleri ilave edin. Kısık ateşte yaklaşık 2 saat kadar pişirin. Tencereyi ateşten alıp bir gün kadar bekletin. Sonra tencereyi tekrar kısık ateşe alıp 10 dakika kadar kaynatın ve üzerine vanilya serpin. Kestaneleri şerbetin içinden alıp küçük kağıt kalıplara yerleştirin. Soğuk olarak servis yapın.

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

Aman bayılırım kestane şekerine ama çok pahalı ....
    Bu tarif işime yarayacak

3. Dişeps

Dişeps Yeni Üye

Bende çok severim kestane şekerini bunu öğrendiğim iyi oldu.Paylaşım için sağol adminim:ehi:

Kestane şekeri nasıl yapılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evlenme Teklifi nasıl yapılır nasıl yapılmalı

Evlenme Teklifi Günlerce, gecelerce hep onu düşünmüştüm.O ise beni sadece bir iş arkadaşı olarak görüyordu.Hatta bir seferinde,kız arkadaşıyla kavga etmiş ve bana cep telefonunu uzatarak, onu aramamı ve ikna etmemi rica etti. Göz yaşlarımı içime akıtarak, kıza telefon açıp barışması için ikna etmeye çalıştım. Sanki tanrı dualarımı duymuştu. Kız hiçbir şekilde barışmaya yanaşmıyordu.Ben üstüme...
  2. Şekeri sonsuza kadar nasıl bırakabilirsiniz?

Şeker bağımlılığı gerçek bir tehlikedir. Sukroz bağımlılığı, obezitenin bir numaralı nedeni sayılabilir. Obezitenin, kalp hastalığı için risk faktörü olduğu kanıtlanmıştır. Şeker bağımlılığının bir göstergesi de, küçük kızlarımızı "şeker" olarak tanımlamaktır. Sevdiklerimizi şekerle ilişkilendirmemizin nedeni, şekerde olduğu gibi çocuklarımıza duyduğumuz sevginin de kendimizi iyi...
  3. Kestane Balı Nedir? Kestane Balının Yararları Nelerdir?

kestane balı Balın sayısız faydası olduğunu hepimiz biliyoruz...Fakat Başbakanın sağlığını korumak için kestane balı kullandığını öğrenince bala ragbet biraz daha arttı...Şimdi bakalım kestane balı nedir faydaları nelerdir... Haziran ayının başından itibaren kestane çiçeklerine çalışmaya başlayan arılar tüm güçlerini ortaya koyarlar. Asıl bal akımı budur. Geceleri de kovan önlerinde kanat...
  4. bebek şekeri, bebek şekeri modelleri var mı kızlar

Kızlar yeni bebişim oldu, bebek şekeri almak istiyorum. Bana bebek şekeri modelleerine örnekler vermeniz mümkün mü dağıtacağım. Komşumda görmüştüm hoşuma gitmişti :) Sağolun kızlar.
  5. Evde kan şekeri nasıl ölçülür ?

Kan Şekeri Nasıl Ölçülür Eğer diyabetli bir hastaysanız kısa süreli hedefler belirleyip bunlara ulaşarak uzun dönemde çok sağlıklı ve hatta diyabetli olmayan bir bireyden farksız uzunluk ve kalitede bir yaşam sürebilirsiniz. Kısa süreli hedefler genellikle kan şekerini ölçme üzerinde yoğunlaştırılmıştır ve buna evden kan şekerini ölçme adı verilir. Tüm diyabetli hastalar ister Tip 1...
  6. Parfüm Nasıl Yapılır Parfüm Neden Yapılır.....

Parfüm Neden Yapılır Parfüm Nasıl Yapılır Parfümler hem kadınlar hem erkeklerin vazgeçemediği ürünlerden sadece biri...Hele ki sıcak yaz aylarında olsun ter kokusunu gizlemek için birebir :D:D Ayrıca davetlerde buluşmalarımızda da vazgemeyiz parfümden...İşte bakalım kullandığımız bu şahane ürünler nasıl ve neden yapılıyor...İşte en beğenilen bayan parfümleri de bunlarmış...
  7. Gül Nasıl Dikilir ve Bakımı Nasıl Yapılır ?

gül bakımı gül dikimi nasıl yapılır Sevgili melekler, özellikle kadınların en çok sevdiği çiçek olma özelliği taşıyan gül bakımı bu yazımızın konusu. Adına pek çok şarkılar ve şiirler yazılan, atasözlerinde sıkça kullanılan gül dikimi nasıl yapılır, bakımında nelere dikkat edilmedilir, tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz... Gül bitkisi dikilmeden önce gerekli hazırlığın dikkatle...
  8. Kan Şekeri Nasıl Kontrol Edilebilir?

kan şekeri kan şekeri nasıl kontrol edilir Sevgili melekler, sağlık açısından kan şekerinin durumu çok önemlidir. Yüksek ya da düşük olmasıyla türlü sağlık sorunlarına yol açan kan şekeri her zaman kontrol altında tutulmalıdır. Kimileri için zor olan kan şekerini kontrol altında tutabilmek için neler yapmak gereklidir? Kan şekeri ölçüm aleti ile muhakkak günün belli zamanlarında kan...
  9. uygun fiyatlarla nikah şekeri,sünnet şekeri,bebek şekeri satışı

Sitemiz üzerinden reklam yapmak yasaktır. Reklam yapmak istiyorsanız lütfen yönetimle [email protected] adresinden irtibata geçiniz... Yönetim adına TİTAN
  10. Kestane Nasıl Temizlenir?

kestane nasıl pişirilir, kestanenin temizliği nasıl yapılır, kestane temizliği Kış aylarının eğlencesi olan kestanenin nasıl temizlenmesi konusunda sizlere işinize yarayacak bilgileri bu yazımız da sunuyoruz. Her ne kadar sobanın üzerinde pişirilmesine alışkın olduğumuz kestaneler marifetli hanımların elinden kurtulamıyarak fırınlardada pekala pişiriliyor. Belki sobada pişen kastenin lezzetini...

Sayfayı Paylaş