gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kestaneli yılbaşı hindisi

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG][​IMG] Lezzeti bol yapımı kolay

Hindiyi temizledikten ve yıkadıktan sonra büyük bir tencereye alın. Üzerini geçecek kadar su ilave edip orta ateşte iyice yumuşayıncaya kadar haşlayın. Pişmesine yakın tuz ve karabiberle tatlandırın. Hindiyi tencereden alıp bir kenarda bekletin.
    Soğanı temizleyip ince kıyın. Kestaneleri soyun. Tereyağını bir tavaya alıp soğanı ekleyin ve pembeleşinceye kadar kavurun. Hindinin haşlama suyuna soğan ve kestaneleri ilave edip kestaneler yumuşayıncaya kadar pişirin.
    Hindiyi bir fırın tepsisine alın. İçine ve etrafına pişen kestaneleri yerleştirin. Kalan haşlama suyundan 2 çay bardağı kadarını üzerine gezdirerek dökün. Önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında hindi iyice kızarıncaya kadar pişirin. Sıcak servis yapın.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kestaneli yılbaşı hindisi
    emeğine sağlık

Kestaneli yılbaşı hindisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yılbaşı hindisi siparişi!

Yılbaşı hindisi siparişi!

yılbaşı hindi sipariş yılbaşı hindisi siparişi hindisi sipariş hindi siparişi nereden alınır Aslında şimdi vereceğim bilgiler yemek bölümünü ilgilendiriyor ama ben sizlerle bir tarifi paylaşmayacağım için ve bilgilerinde sizlerin işinize yarayacağını düşündüğüm için bu bölümün daha uygun olacağına karar verdim:) Malum yılbaşına şurda sayılı günler kaldı. Yılbaşının geleneksel yemeklerinden...
  2. Yılbaşı hindisi nasıl pişirilir?

Yılbaşı hindisi nasıl pişirilir?

yılbaşı hindisi yılbaşı hindisi nasıl pişirilir yilbasi hindi nasil pisirilir hindi nasıl pişirilir Yılbaşında ilk defa hindi yapacak ve pişirecek olanlar için işine yarayacağını düşündüğüm nefis bir yılbaşı hindisi tarifini vermek istiyorum.Geleneksel yılbaşı yemeği olan fırında hindinin tarifine geçiyorum ve yanında da olmazsa olmazlarından iç pilavın tarifi:tik: Malzemeler 1 Adet orta boy...
  3. Fırında YIlbaşı Hindisi

Fırında YIlbaşı Hindisi

Yılbaşının Geleneksel yemeğidir hindi peki meleklerim siz hindi pişirmeyi biliyormuzunuz... Bilmeyenler için Fırında Yılbaşı hindisi tarifi :tik: Malzemeler 1 adet hindi 10 adet arpacık soğan 1 adet defne yaprağı 1 çay bardağı zeytinyağı 2 adet domates 4 adet sivri biber Tuz, karabiber, kırmızı biber İç Pilav İçin: 2 su bardağı pirinç 2 doluca yemek kaşığı tereyağı 2 çorba kaşığı...
  4. yılbaşı hindisi nasıl pişirilir

yılbaşı hindisi nasıl pişirilir

2013 yılı için yılbaşı hindisi yapmak istiyorum ama nasıl ve pişireceğim bana bilgi ve tarif verebilir misiniz lütfen ?
  5. Yılbaşı hindisi nasıl pişirilir?

Yılbaşı hindisi nasıl pişirilir?

yılbaşı hindisi,yılbaşı hindisi nasıl doldurulur,yılbaşı hindisi tarifi,yılbaşı hindisi nasıl pişer, YILBAŞI HİNDİSİ İÇİN MALZEMELER 1 adet orta boy bütün hindi (4-4,5 kg.) 4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı bal 1 tatlı kaşığı domates salçası 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu 1 çay kaşığı hardal 1 tatlı kaşığı tuz İçi için: 1 dal biberiye 1 adet defne yaprağı 1 tatlı kaşığı...

Sayfayı Paylaş