gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

kestim yüreğimin ,bileğini

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

Seni sevmenin acısını yaşadım ben hep. Seni sevmenin zorluğunu çektim ama bilemezdim seni sensiz yaşamanın ölümcül darbesini...

Siz çaresizlik nedir bilir misiniz?

Boynunu büküp uzaklaşmayı yada sessiz bir gemi gibi limandan mecburen ayrılmak zorunda kalmanın ne olduğunu bilir misiniz?
    Bir alev gibi yanan yüreği susturmak zorunda olmanın, yüreğine ağır bir taş koyup bastırmanın ne demek olduğunu
    Zordur, hem de çok zor
    Her sevgi bir ömür bitirir, her sevgi senden bir şey alıp götürür ama çaresizlik işte o bambaşkadır seni damla damla eritir yok eder
    Ateş mumu nasıl eritirse, kar nasıl avuçlarında erirse işte öyle erirsin ama elinden bir şey gelmez önünde sıra sıra koca dağlar engelin olur istesen de ulaşamazsın, çırpınırsın ama nafiledir her kanat çırpışın
    Her çırptığın kanatta yorgun düşersin, yüreğin acır, ömründen bir sayfa daha devrilir sessiz ve mağrur ama gururludur zaten o gurur değil midir bizi bitiren yada sevgileri yok eden
    Nice sevgiler o gurur yüzünden yok olmadı mı ya da yok olmak zorunda bırakılmadı mı(?)
    Neden sevgiyi yaşamak varken hep susuyoruz neden mutlu olmak varken kendimize acıları yakıştırıyoruz bilmiyorum ama sanırım acıdan istemesek de hoşlanıyoruz bizler acımasızız zorla acı çektiriyoruz kendi benliklerimize
    Aşka gereken değeri veremiyoruz yada önümüze bazen öyle bir engel çıkıyor ki; duvara son sürat çarpan araba gibi dağılıveriyoruz
    Her zerremiz paramparça oluyor tamiri mümkün olmayan yürek sonunda pes ediyor ve tüm varlığını hayata ve ona açılan kapılara kapatıveriyor
    Sonrası mı; sonrası koca bir boşluk hissiz ve kupkuru...

Son düzenleme: 12 Aralık 2010
  2. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    tüyşerm diken diken oldu yaw

kestim yüreğimin ,bileğini konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kes çığlıklarını yüreğim, karanlıklar seni duyamaz

Kes çığlıklarını yüreğim, karanlıklar seni duyamaz

Kes çığlıklarını yüreğim, karanlıklar seni duyamaz... Kes ki, matemlerle, kederlerle örülmüş bir girdaba düşmüş omuzlar, seni taşıyamayacak kadar yorgun... Geçmiş vakitlerin ruhunun ağırlığıyla zaten bitap düşmüş bu mahkum, ağaçkurtlarının yiyip bitirdiği gövdesiyle ümitsizlik okyanusunda zillet ve boyuneğiş mücadelesine devam ediyor çünkü... Sus işte, sus terennümlerinde aşkın yeri olmasın,...
  2. Kesti(m) Yüreğimin Dilini

Kesti(m) Yüreğimin Dilini

İçimdeki çok seslilik yoruyordu kaç zamandır ruhumu. Olur olmaz zamanlarda ben bunu hak etmedim naralarıyla,çığlık çığlığa uyanmaları adet edinmiş yüreğimden sıkılmıştım.Sabredince geçer sanıyordum bu kabuslar,ben bana rest çekmişken şu zavallı yüreğim geçmeyi başaramadı aşkın sırat köprüsünden.Bulutları mesken eylediyse gözlerim hor görmesin kimse;kendimce haklı sebeplerim var,güldüğüme ne...
  3. Kes Sesini Yüreğim..Sus Sus işte

Kes Sesini Yüreğim..Sus Sus işte

Karanlıklar,öksüzlükler duyamaz seni...Onlara hitap edemez artık cümlelerin...kes sesini!... Matemlere,yaslara,onulmaz acılara gömülü bu omuzlar taşıyamaz senin tek bir heceni!...kes sesini!... "Anı"denilen geçmiş vakitlerine mahkum şimdi,kendi kendini yiyip bitiren biri şimdi,sahiplenen bu omuzları... Kendi kendine "sus"demekten usanan bir canlı "cansız"...
  4. Kes sesini yüreğim,sus,sus işte

Kes sesini yüreğim,sus,sus işte

Kes sesini yüreğim,sus,sus işte Karanlıklar,öksüzlükler duyamaz seni Onlara hitap edemez artık cümlelerin kes sesini! Matemlere,yaslara,onulmaz acılara gömülü bu omuzlar taşıyamaz senin tek bir heceni! kes sesini! "Anı"denilen geçmiş vakitlerine mahkum şimdi,kendi kendini yiyip bitiren biri şimdi,sahiplenen bu omuzları Kendi kendine "sus"demekten usanan bir canlı...
  5. kes sesini yüreğim!!!

kes sesini yüreğim!!!

Kes sesini yüreğim,sus,sus işte Karanlıklar,öksüzlükler duyamaz seni Onlara hitap edemez artık cümlelerin kes sesini! Matemlere,yaslara,onulmaz acılara gömülü bu omuzlar taşıyamaz senin tek bir heceni! kes sesini! "Anı"denilen geçmiş vakitlerine mahkum şimdi,kendi kendini yiyip bitiren biri şimdi,sahiplenen bu omuzları Kendi kendine "sus"demekten usanan bir canlı...

Sayfayı Paylaş