gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Kevın Türk'lere ders verdi

Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Antalyadaki ünlülerden KEVIN TÜRKER'E DERS VERDİ! [​IMG] HOLLYWOOD STARI KEVIN SPACEY BASIN TOPLANTISINDA SORULAN SORULARA DERS NİTELİĞİNDE CEVAPLAR VERDİ

Ah ve de vah! Bir kere daha anladık ki bizim buralarda vizyonlar dar, armut piş ağzıma düşçülük almış yürümüş. Şimdi şu oldu efendim; cumartesi günü festivalin gözbebeği Kevin Spacey 'master class' dersi verdi. Aslında amaç buydu yani. Spacey sinema öğrencileriyle bir araya gelip, Türk Sineması'nı konuşmak istemişti. Tabii salonda sadece öğrenciler yoktu. Şebnem Dönmez, Ali Sunal, Murat Han, Zafer Algöz, Levent Üzümcü gibi oyuncular da yerlerini almışlardı. Öğretmenimiz Kevin kafasına ters taktığı yeşil şapkası, lacivert tişörtü ve bol jeaniyle salona girdi.

KEVIN SİNİRLENDİ...
    Hayatımda gördüğüm en acayip gülümsemeye sahip bu adam. Yahu bir gülümseme bu kadar çok şey anlatabilir mi? Hem alaycı, hem anlayışlı, hem meraklı, hem de gizemli olabilir mi? Olabilirmiş meğer! O gülümsemeyi bir ömür bıkmadan izleyebilirim. Neyse, ilk cümlesi şuydu: 'Bana buradaki film endüstrisini anlatmanızı istiyorum buyurun!' Peki canım katılımcılarımdan pırtlayan ilk soru ne? 'Önümüzde üç projeniz var, imdb.com'da okudum. Anlatır mısınız?' Kevin: 'imdb'de okuduysanız muhtemelen doğru değildir!' Soran ısrarlı: 'Siz çok önemli bir ikonsunuz...' Kevin: 'Geç, geç... Ben buraya kendimi konuşmaya gelmedim, sizi anlamaya geldim...' İkinci kişi mikrofonu alıyor: 'Nasıl böyle başarılı bir oyuncu olabildiniz?' Allah allaaah gel de anlat! Bu sefer Spacey sinirlendi: 'Bu basın toplantısı değil, amaç bu değil.'

FIRSATINI YARAT!
    Ve bir saat boyunca saçma sapan onlarca soru soruldu. Bana kalan en önemli şeyse şuydu. Yani Hollywood'a nasıl gideriz, nasıl dünyaya açılırız, bizde para yok film çekemiyoruz ki gibi sorulara verdiği cevap... Özetle dedi ki: 'İyi bir film yapmak için para, ihtiyacınız olan son şey. Eğer gerçekten iyi bir hikayeniz, derdiniz varsa her zaman kitlelere ulaşabilirsiniz. Hollywood'a gitmeyi neden önemsiyorsunuz? Sadece kendi insanınızı, kültürünüzü ve kendi bakış açınızı anlatırsanız o zaman dünyada ilgi çekersiniz'. Ve bizim oyuncuların seçmelere gitmediğini duyduğunda verdiği tepki çok etkileyiciydi. 'Nasıl yani? Seçmelere mi çağırılmıyorlar?' diye sordu önce. Sonra şöyle dedi: 'Bir oyuncu bir rolü gerçekten istiyorsa gider ve o rolü alır. Kimse seçmeleri sevmez ama gerçek bir oyuncuysan git ve kendini göster.' Bir hayat dersi daha veriyor yani... Hangi işte olursan ol; hayallerini kovala, çalış, fırsatlarını kendin yarat! Ve bu Oscar'lı oyuncu hâlâ bunu yapıyor! Saygılar bizden!
    Ayşe Özyılmazel-Günaydın

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kevın Türk'lere ders verdi
    Hangi işte olursan ol; hayallerini kovala, çalış, fırsatlarını kendin yarat!

Gerçek ve geçerli olanda bu değilmidir?

Teşekkürler paylaşım için..

Kevın Türk'lere ders verdi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türk'ün Mustafa Kemal'i

Türk'ün Mustafa Kemal'i

Türk'ün Mustafa Kemal'i Çakmak çakmaktı gözleri. Engin denizler kadar mavi, Engin denizlerin başlangıcı kadar yakın, Okyanuslar kadar sonsuzdu Bakışları. Ağustos’ta bir destan yazdı Sevdası yurt, sevdası özgür bir vatan O’nda bir yürek vardı ki, Özgürlük özlemiyle kavrulan İnanç dolu bir destan Kocatepe’den Akdeniz’e uzanan Mayıs sabahında Bir güneş olup doğdu karanlıklara...
  2. NBA - Kevin Garnett

NBA - Kevin Garnett

KAN, TER VE GÖZYAŞI, KEVIN GARNETT Blood, Sweat & Tears (Kan, Ter ve Gözyaşı) KEVIN GARNETT “DA KID” artık büyüdü ve tek hedefi takımını başarıya taşıyarak “DA M.V.P” olmak!! Kevin Garnett, şüphesiz son yıllarda NBA’deki en büyük oyunculardan biri. Ama NCAA’i pas geçerek doğrudan NBA’e atılması onun önüne bir çok zorluk çıkarttı. NBA zaten acımasız ve büyük para oyunlarının döndüğü...
  3. Ders

Ders

Kişinin beklediği yardımı pek kolay alamayacağı anlamına gelir. Ama ders veren kişi üstün bir kişi ise kişi sıkıntı ve kuruntularından kurtulacak demektir.Rüyada ders vermek baskalarina faydali omaya ders dinlemek ise bir isi basaracagina isarettir.
  4. Kevin Zegers  resimleri

Kevin Zegers resimleri

kevin zegers resimleri
  5. Türk'lerde Evlenme Gelenekleri

Türk'lerde Evlenme Gelenekleri

türklerde evlilik türklerde evlenme gelenekleri evlenme Yaşamın temel dönüm noktalarından biri olan evlenme, hem kadın ve erkeğin yaşamını birleştirmesi açısından bireysel; hem de aile ve akrabalık bağlarının kurulması açısından toplumsal bir olgudur. Özellikle küçük köy topluluklarında düğün, köyün tamamını içine alan bir faaliyet olması nedeniyle bir “bayram” anlamı kazanır. Evliliğin...

Sayfayı Paylaş