gebe
  1. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kıbın

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında ocean tarafından paylaşıldı.

kıbın tarifi kibin tarifi Aaaayyy birden acıktım!

KIBIN

hamur malzemeleri:

• 3 su bardağı un
    • 1 tatlı kaşığı tuz
    • ılık su

hazırlanması:
    Malzemelerle mantı hamuru gibi sertçe bir hamur yoğurun. üzerini temiz bir bezle örtüp 15 dakika dinlendirin. Bu arada kıymalı içi hazırlayın.

iç malzemeleri:

• 500gr orta yağlı kıyma ​
    • 3 orta boy kuru soğan ​
    • 1 diş sarımsak ​
    • 1 tatlı kaşığı karabiber ​
    • 1 tatlı kaşığı tuz ​

hazırlanması:

Soğanları mutfak robotundan geçirip mümkün olduğunca ince doğranmalarını sağlayın. Çiğ kıymayı, soğan, sarımsak, tuz ve karabiber ile karıştırıp kıymalı içi hazırlayın.

Hamuru 4 parçaya ayırıp her parçadan 3 şerit elde edin. Şeritlerden iki santimlik küçük parçalar kesin. Bunları unlu zeminde işaret parmağınızla bastırarak düzleştirin.

Bu küçük parçaları hafif unlu zeminde merdane ile yaklaşık bir çay tabağı büyüklüğünde, mantı hamurundan biraz kalınca açın.

Her bir hamurun ortasına bir tatlı kaşığı kıymalı içten koyun.

hamurları yukarıdaki fotoğraftaki şekiller gibi veya bir ravioli kalıbı kullanarak kapatın. Kenarları mutlaka çok sıkı kapatın, haşlama esnasında açılmasın. (Biz ilk fotoğraftaki hamurları Marcela isimli okuyucumun gönderdiği fotoğraftaki empanadaslar gibi kapattık.)

Hamurları tuzlu kaynar suda haşlayın. Kıbınlar suyun yüzüne çıktıktan yaklaşık 5 dakika sonra tencereden çıkarın. (Piştiklerinden emin olmak için bir tanesi alıp, ikiye keresek bakın.)

Hepsini geniş bir tabağa alıp yağda kızdırılmış pul biber ve yoğurt ile servis yapın.​

2. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kıbın
    Ellerinize sağlık,emeğinize sağlık..Çok güzel bir yemek.Ben de içine haşlanmış patates koyarak yapıyorum Oda çok hoş oluyor..:hungry:

3. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kıbın

teşekkür ederim canım

Kıbın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam Şarkısı 30 Haziran sözleri

Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam Şarkısı 30 Haziran sözleri

Arkadaşlar 30 haziran da Bir Şarkısın Sen yarışmasını izleyenleriniz oldu mu? Eğer izlediyseniz bana Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam Şarkısı sözlerini yazar mısınız
  2. Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Kimdir biliyor musunuz

Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Kimdir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba aranızda Bir Şarkısın Sen Soner Kıp Kimdir bilen var mı var ise lütfen bana acil olarak Bir Şarkısın Sen Soner Kıp biyografi bilgilerini yazın şimdiden çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş