gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Kibir nedir?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

kibir kibir, dini sorular,yalanci,peygamber efendimiz, zina, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

Kibir nedir?

Rasüllah (s.a.v) şöyle buyurmaktadır.
    Allah'ü Teala şu üç gurup kimse ile kıyamet günü konuşmaz; onlara bakmaz;onlara can yakıcı ızdıraplar veri:

1.Yaşlandığı halde zina eden
    2.Yalancı devlet büyükleri
    3.Kibirli fakir.

Kibirli olanlar,kıyamet gününe zerre gibi küçük adamlar olarak gelirler. Her yanları zillet kaplamıştır. Cehennem ehlinden irinli sulardan içerler.
    Ebu Hureyre(r.a) Rasullah(s.a.v)'in şöyle buyurdugunu anlattı:
    "Bana cennete ilk girecek üç kişi gösterildi, ayrıca cehenneme ilk girecek üç kişide gösterildi."

Cehenneme ilk girecek şunlardır:
    1.Ona buna saldıran, halıkla savaşan bir vali
    2.Zekatını vermeyen servet sahibi zengin
    3.Kibirli ve kendini beyenmiş fakir.

Kibir nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kibir Ve Gurur

Kibir Ve Gurur

kibir ve gurur gurur ve kibir Kİbİr Ve Gurur GÜnahtir Şu Kelİmelerİ Kullanma Bana Ne! Deme Sanada Olur Yapmam! Deme Yapmak Zorunda Kalirsin Aramam! Deme Aramak İstersİnde Arayamazsin Gururun KarŞina Çikar Sormam! Deme An Gelİr Kİ Sormam Derken Bİle...
  2. kibir

kibir

Kibir .Rüyada kibirli oldugunu görmek hayra yorumlanmaz. Büyüklük Cenab-i Hakka mahsustur. Bu bakimdan rüyada bile olsa, kibirli oldugunu görmek, cehennem azabi ile tabir olunur. Rüyada kendisini büyük mevkide veya zengin bir kisi olarak görmek, ve bundan dolayi kibirlenmek, Ömrünün kisaligina, rizkinin daralacagina, geçiminin zorlasacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada...
  3. Hande Yener - Kibir

Hande Yener - Kibir

Harcadım, hırpaladım çok Çok zarar verdim, beni affet İnsan tuhaf, ne hoyrat Ne şaheser ve nasıl ilkel hayret Kibir bir canavar gibi bekliyor pusuda Tıpkı bir volkan gibi uykusu da, kalbini kurban veriyor Sen aşkın talibi o galibi olmaya tutkun, yok korkusu da Ki tek bir hayat var biliyor Yan yan yan yanmam lazım Daha yol almam lazım Kendimden caymam lazım, zor!
  4. Kibir nedir ?

Kibir nedir ?

Kibir nedir ? Arkadaşlar Kibir nedir ne demektir kibir bu konuda bana açıklama yaparmısınız
  5. Kibir Ne Demektir?

Kibir Ne Demektir?

kibir nedir kibir anlamı kibir ne demektir Çok kötü bir huydan bahsetmek istiyoruz sizlere melekler, kibir. Kibirli insan etrafına hep zarar verir, dolayısıyla da kendine. Kibirli insan hayatta hep yalnız kalmaya mahkumdur. Peki kibir nedir? Kibir, kendisini bir veya birkaç bakımdan başkasından üstün görmektir. Yanına başkasının oturmamasını istemek, doğru sözü kabul etmemek,...

Sayfayı Paylaş