gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum'

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kılıçdaroğlu, "Ben Ergenekon iddianamesini ciddiye alan bir politikacı değilim. Bu siyasal bir davadır" dedi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, grevde olan Simtel metal fabrikasındaki işçileri Dudullu'daki fabrikada ziyaret ederek, bir süre görüştü.
    İşçilere seslenen Kılıçdaroğlu, günlerdir verdikleri mücadeleye destek olmak amacıyla buraya geldiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, işçilerin günlerdir evlerine ekmek götüremediklerini, ailelerine bakamadıklarını ifade ederek, ''Belki borçlarla yaşıyorsunuz, kredi kartınıza yükleniyorsunuz. Ondan ötürü de Başbakan'dan arada bir fırça yiyorsunuz. Sizler mücadelenize devam ettiğiniz sürece bizler yanınızda olacağız. Bu memleketi yönetenlerden, bu İstanbul Büyükşehir Belediyesini yöneten haramilerden hesap soracağız. Haramiler kim olursa olsun hesabını verecektir'' şeklinde konuştu.

'ERGENEKON SİYASAL BİR DAVA'

Bir gazetecinin, ''Ergenekon soruşturmasının ikinci iddianamesi kabul edildi. CHP ile ilgili iddialar var. Ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''İddianameyi okumadım. Siz bana iletiyorsunuz. İddianamede ne var bilmiyorum. Ben, Ergenekon iddianamesini ciddiye alan bir politikacı değilim. Bu siyasal bir davadır. Nereye, ne kadar gider bilemiyorum. Haksız mı, haklı mı? İddianameyi okumadan görüş bildirmem doğru değildir'' yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bekaroğlu'nun kendisi hakkındaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti:

"4 milyon avroluk hortumlama ciddi değilse, merak ediyorum ciddi olan ne? Belgeleriyle, dokümanlarla ortaya koyduk. Bekaroğlu daha fazla rakamlar ortaya koyarsa saygı duyarız. Bekaroğlu, daha önceden bir iddia ortaya attı ve onunla ilgili Cumhuriyet Savcılığına başvurdu. Bekaroğlu, beni eleştireceğine Topbaş'ı eleştirirse daha tutarlı bir siyaset olacaktır."

Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Candan Erçetin - Aklım Almıyor

Candan Erçetin - Aklım Almıyor

nereye kadar sursun sen soyle ben sustum bundan boyle buraya kadar geldim sen gezdin ben bezdim iste boyle ne cikar uslansan ne cikar ne olur yaslansan omzuma kim olur kim kalir arkaya uzulur yanarsin karismam aklim almiyor ne yapsam aklim almiyor sensiz olmuyor sanirdim senle olmuyor aklin ermiyor anlattim aklin ermiyor senle olmuyor ne sandin senle olmuyor (ya da benle olmuyor)
  2. Ergenekon'u önce diziler gördü

Ergenekon'u önce diziler gördü

'Ergenekon' örgütünün benzerleri, yıllardır dizi ve filmlere konu oluyor. Türk halkı yakın geçmişte çekilen acıları, konusu 'darbe' olan dizi ve filmlerden öğrendi Bu örgütlerin nasıl çalıştığı, ülkeyi kaosa sürüklemek için yapılanlar, medya ayakları ve dış bağlantıları, Kurtlar Vadisi, Tek Türkiye, Şubat Soğuğu ve Yağmurdan Sonra'da ele alınmıştı. 'Hatırla Sevgili'de, 'Çemberimde Gül...
  3. Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün

Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bugün bir araya gelecek. Birbirini 'yalancılıkla' ve 'müfterilikle' suçlayan ikili, yüzyüze tartışacak. Katıldığı bir TV proğramınında, Kılıçdaroğlu’nun iddialarının yalan olduğunu ve kendisini müfteri ilan ettiğini belirterek, ‘hodri meydan’ diyen Fırat ile, Fırat’ı Perşembe günü TBMM...
  4. Ergenekon'u para işleri karıştırdı

Ergenekon'u para işleri karıştırdı

Ergenekon'da mahkeme bugün tutuklu sanık Oğuz Alparslan Abdülkadir'i dinledi. Abdülkadir, çapraz sorgusunda derneğin para işlerindeki karışıklıkları anlattı. ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklardan Oğuz Alpaslan Abdülkadir'in çapraz sorgusu tamamlandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmanın öğleden sonraki oturumunda...
  5. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'yi taşıdı

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'yi taşıdı

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir başkanlığı seçimlerinde CHP'nin oylarını rekor seviyede artırdı. 'Belgeli' yolsuzluk iddialarıyla kamuoyunda büyük ilgi çeken Kılıçdaroğlu, CHP’nin 2004 yerel seçimlerinde yüzde 28.99 olan oy oranını yüzde 36.95'e taşıdı. Estirdiği rüzgar ile CHP, İstanbul’da sahip olduğu 4 belediyeyi 10’un üzerine çıkardı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı...

Sayfayı Paylaş