gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kılıçdaroğlu: Hedefim yüzde 40'tı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kılıçdaroğlu, seçim kampanyasına başlamadan önce asgari yüzde 40'lık bir hedefinin olduğunu ifade etti. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlere ilişkin ilk sonuçlardan, kendilerinin koydukları hedefin gerçekleşeceğinin anlaşıldığını belirtti.
    Kılıçdaroğlu, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde, kendilerine ulaşan ilk seçim sonuçları hakkında açıklama yaptı.

İstanbul için yorum yapmanın henüz erken olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ''Ama bizim koyduğumuz hedefin gerçekleşeceği anlaşılıyor. Umuyorum, ilerleyen saatlerde sağlıklı bir sonuç elde edilir ve biz beklediğimiz hedefe ulaşmış oluruz'' dedi.

Türkiye geneline bakıldığında AKP'nin oy kaybettiğinin görüldüğünü savunan Kılıçdaroğlu, İstanbul'da da bu sonucun bu yönde olacağını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, ''CHP'nin, Türkiye genelinde aldığı sonuçlara'' ilişkin bir soru üzerine, ''Türkiye geneliyle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Çünkü ben tümüyle İstanbul'a kilitlendim. İstanbul'la ilgili eğer bir sorunuz olursa yanıt vermeye hazırım'' diye konuştu.

'HEDEFİM YÜZDE 40'TI'

Seçim kampanyasına başlamadan önce asgari yüzde 40'lık bir hedefinin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bugün de aynı oranı söylüyorum. En az yüzde 40'lık bir oy alacağımızı düşünmüştüm. Umuyorum, ilerleyen saatlerde biz bunu aşarız. Yani asgarinin üstüne çıkmış oluruz. İstanbul Anakent Belediye Başkanlığı'nı göğüslemiş oluruz'' dedi.

Halktan, özellikle gençlerden ve kadınlardan olağanüstü bir ilgi gördüğünü anlatan Kılıçdaroğlu, bu ilginin seçim sonuçlarına da yansıyacağını sandığını söyledi.

'VAROŞLARDA AKP'NİN ÇÖZÜLDÜĞÜ KANISINDAYIM'

Kılıçdaroğlu ''Sizi şaşırtan sonuçlar var mı ilçelerden gelen bilgiler arasında?'' sorusunu cevaplandırırken, ''İlçelerle ilgili daha tüm sandıklar açılmadan bir şey söyleyemiyorum, ama AKP'nin güçlü olduğu yerlerde de CHP'nin önemli bir açılım sergilediğini görüyoruz. Özellikle varoşlarda AKP'nin çözüldüğü kanısındayım. Sanıyorum, bundan sonraki seçim süreçlerinde bu hızlanarak devam edecek'' dedi.

''Sayın Topbaş'ın oy kullandığı sandıktan sizin çıkmanız hakkında ne diyeceksiniz?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Espiriyle yanıt vereyim. Gittiğim yerlerde yurttaşlar 'Topbaş oyunu CHP'ye ver' demişlerdi. Sanıyorum bunun sonucunda Kadir Topbaş etkilenmiş olacak ki belki O da oyunu CHP'ye vermiştir'' karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu: Hedefim yüzde 40'tı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hedef

hedef

Rüyasında belli bir hedefe isabet ettiren kişi, başkalarının başarısız olduğu konuda büyük başarıya ulaşacak demektir.Rüyanizda hedef görmeniz veya o hedefe atis yapmaniz, sizle rekabet edecek olan kimselere karsi onlarin oynadigi ayni taktigi uyguladiginiza ve onlarin planlarini çürüterek basarinizi sagladiginiza isarettir.
  2. Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün

Kılıçdaroğlu-Fırat düellosu bugün

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, bugün bir araya gelecek. Birbirini 'yalancılıkla' ve 'müfterilikle' suçlayan ikili, yüzyüze tartışacak. Katıldığı bir TV proğramınında, Kılıçdaroğlu’nun iddialarının yalan olduğunu ve kendisini müfteri ilan ettiğini belirterek, ‘hodri meydan’ diyen Fırat ile, Fırat’ı Perşembe günü TBMM...
  3. Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum'

Kılıçdaroğlu 'Ergenekon'u ciddiye almıyorum'

Kılıçdaroğlu, "Ben Ergenekon iddianamesini ciddiye alan bir politikacı değilim. Bu siyasal bir davadır" dedi. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, grevde olan Simtel metal fabrikasındaki işçileri Dudullu'daki fabrikada ziyaret ederek, bir süre görüştü. İşçilere seslenen Kılıçdaroğlu, günlerdir verdikleri mücadeleye destek olmak amacıyla buraya geldiğini...
  4. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'yi taşıdı

Kemal Kılıçdaroğlu CHP'yi taşıdı

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir başkanlığı seçimlerinde CHP'nin oylarını rekor seviyede artırdı. 'Belgeli' yolsuzluk iddialarıyla kamuoyunda büyük ilgi çeken Kılıçdaroğlu, CHP’nin 2004 yerel seçimlerinde yüzde 28.99 olan oy oranını yüzde 36.95'e taşıdı. Estirdiği rüzgar ile CHP, İstanbul’da sahip olduğu 4 belediyeyi 10’un üzerine çıkardı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı...
  5. Cabani Shoes'da Yüzde 40 İndirim

Cabani Shoes'da Yüzde 40 İndirim

indirim bayram indirimi cabani shoes ayakkabı modelleri hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Bayramların en güzel yanlarından biride herkesin yeni yeni kıyafetler giymesidir...Sezon sonu indirimleriyle bayram indirimleri bir araya gelince birbirinden ünlü markalar %40lara varan indirimlerlerle karşımızı çıkıyor.... Daha önceki yazımızda LTB'nin indiriminden bahsetmiştik sizlere...

Sayfayı Paylaş