gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kilo Alamamak (yenidogan)

Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kilo alamayan bir bebek aynı zamanda kilo kaybediyor da olabilir. Doktorunuz, mama hazırlama şeklini değiştirmenizi, öğün sayısın artırmanızı ya da kilo alamama durumunu ortadan kaldırmak için, meme sütüyle destek olmanızı tavsiye edebilir. Bazı bebekler, bebeğin yeme ya da büyüme yetisini engelleyen bazı fiziksel anormallikler yüzünden kilo alamazlar. Bunlar arasında, damak yarıklığı, mide barsak hastalıkları, kronik kalp yetmezliği, karaciğer ve böbrek hastalıkları, habis tümörler ve salgı bezleri hastalıkları sayılabilir. Bu hastalıklardan herhangi birinin olup olmadığını anlamak için doktorunuz çeşitli testler yapabilir.
    Tedavi, hastaneye yatırılmayı gerektirebilir.
    Bebeğin kilo alıp almayacağını belirlemek için hastanede bebeğe genellikle sınırsız besleme yapılır. Ayrıca fiziksel bir anormallikten şüphelenildiğinde çeşitli testler yapılabilir ve röntgen çekilebilir.
    Kilo alamayan bebeklerin görünüşü uzun vadede değişiklik gösterirse de, çoğu bebekler iyi olurlar.
    Karnı ağrıyan bir bebeğin anne babası olarak her beslenme sonrasında bebeğinizi geğirtmeye özellikle dikkat etmelisiniz. Biraz zaman alsa bile bebeğinizi geğirtmeye gayret etmelisiniz.

Kilo Alamamak (yenidogan) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yenidogan bolizma hastalıkları

yenidogan bolizma hastalıkları

Canlıların yapısal özellikleri ve fonksiyonları genler tarafından denetlenmektedir. Bazı genlerde meydana gelen değişiklikler sonucu gen ürününün yapılamaması ve/veya toksik bolitlerinin birikimi sonucu ortaya çıkan hastalık grubuna “KALITSAL BOLİZMA HASTALIKLARI” adı verilir. Bu hastalıkların çoğu anne ve babadan kalıtsal olarak geçmektedir. Bu hastalıklar çok nadir görülür. Bunların toplam...
  2. Yenidogan Bebekte Ilac Eksikligi

Yenidogan Bebekte Ilac Eksikligi

Hamileliği esnasında sık sık ilaç almış bir annenin yeni doğmuş bebeği doğumdan sonra ilaç eksikliği semptomu denilen bir tepki içine girer. Bebekte bu semptoma neden olan maddeler/ilaçlar arasında şunlar sayılabilir: narkotikler (eroin, morfin, metadon), barbitüratlar (özellikle fenobarbütal), analjezikler (reçeteyle verilen ağrı kesici ilaçlar), trankilizanlar ve yatıştırıcılar, alkol,...
  3. Ishal Ve Kabizlik (yenidogan)

Ishal Ve Kabizlik (yenidogan)

yenidoğanda kabızlık yenidoğanda ishal yeni doğan bebeklerde kabızlık yenidoğan bebek kabız olursa Yeni doğmuş ve anne sütü ile emzirilen bir bebeğin dışkısı normal olarak koyu bir çorba kıvamındadır. Eğer bebeğiniz ilk ayını doldurmadan ishal olmuş ise nedeni herhangi bir enfeksiyon olabilir. Bu durumda bebeğin dışkısı yeşilimsi ve sulu olacak, dışkılama sayısı artacak, anne sütü ile beslenen...
  4. Hayatı ciddiye alamamak

Hayatı ciddiye alamamak

bayanlar baylar artık okuyan her kimse,benim şöyle bi sorunum var ki hayatı ciddiye alamıyorum,bildiğin geyik muhabbetiyle dönen bi hayatım var,bana soracak olursanız hayatımdan memnunum ancak çevremde bu konuyla ilgili çok duvarlara çarptım ve malumunuz nasır tuttum..Psikolojik ya da kişilik problemim olabilir mi diycem tabi ki çoğu kişi buna bağlıycak belki ancak şöyle bir felsefe yaparsak...
  5. Herkes fazlalıklardan şikayetçi ben kilo alamamaktan nasıl kilo alabilirim ?

Herkes fazlalıklardan şikayetçi ben kilo alamamaktan nasıl kilo alabilirim ?

Çok zayıfım ve bu artık psikolojimi bozmaya başladı, nasıl sağlıklı kilo alabilirim :(:(

Sayfayı Paylaş