Kilo Aldıran Diyet Listesi

T

TİTAN

Forum Okuru
Kilo Aldıran Diyet Listesi
Kilo Aldırıcı Beslenme Önerisi
Kilo Almak İçin Öğün tavsiyeleri
Kilo Aldırıcı Diyet Menüsü

İnsanlar sadece fazla kilolarından değil, kilo alamamaktan da şikayetçi olabiliyor melekler :) Kilo almak ya da alamamak derdi olan herkese öncelikle doktora gitmelerini tavsiye ederek, elimizde bulunan örnek bir kilo alma diyetini sizlerle paylaşıyoruz :)

kilo-265.jpg

Genelde insanlar kilolarından şikayet ederler. Kimi fazla kilolu olmaktan kimi zayıf olmaktan. Eğer sizde benim gibi zayıflıktan şikayet eden gruptansanız bizzat deneyip faydasını gördüğüm kilo aldırıcı beslenme programını uygulamanızı tavsiye ederim. Ben bir hafta boyunca bu listeyi uygulamaya çalıştım. Arada yemeyip atladıklarım tabiki oldu. Ama bir haftada 1,5 kilo aldığımı görünce şimdi oturup listede ne var ne yok hepsini silip süpürecek kadar iştaha geldim. Kendi adıma istediğim kiloya gelene kadar durmak yok yemeye devam diyorum

Kahvaltı

1 su bardağı süt (Şekerli)
1 kibrik kutusu peynir
5 zeytin
2 tatlı kaşığı reçel
3 dilim ekmek
Tahin + Pekmez yada tahin helvası

( Ben yumurta ve bal yemediğim için listeye dahil edilmedi )

Ara Öğün

1 çikolata yada kek
Bir avuç kuruyemiş (özellikle fındık,badem,ceviz içi)
1 tane meyve

Öğlen Yemeği

2 köfte kadar et yada 2 kibrit kutusu kadar peynir
Yarın su bardağı yoğurt
1 kepçe çorba
1 kepçe sebze yemeği
4 dilim ekmek

Ara Öğün

1 avuç kuruyemiş
Tahim + pekmezki ekmek
1 tane kek

Akşam yemeği

2 köfte kadar et yada 2 kibrik kutusu kadar peynir yada 2 kepçe kurubaklagil (Nohut,kurufasülye v.b)
Yarım su bardağı yoğurt
1 kepçe çorba
1 kepçe sebze yemeği
4 dilim ekmek

Ara Öğün

4 tane bisküvi
Meyve
Bir avuç kuruyemiş
Tahin + Pekmezli ekmek

yalan asıl buna bakın

SABAH
2 orta dilim ekmek,2 yemek kaşıgı Bal (pekmez)(reçel)1 yumurta 2 kibrit kutusu kadar beyaz veya kaşar peynir, 4-5 adet zeytin, 2 yemek kaşığı kadar pekmez veya reçel, domates, salatalık, biber.
ARA
1 su bardağı süt (2 yemek kaşığı pekmez ile), 2 dilim ekmek 1 adet meyve.
ÖĞLE
1 kase domates çorbası (kaşarlı), 1 porsiyon etli sebze yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 2 orta dilim ekmek, 1 kase yoğurt, 1 adet meyve.
ARA
1 porsiyon fıstıklı tel kadayıf.
AKŞAM
1 kase çorba, 1 porsiyon kurubaklagil yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 100 gram ızgara et, ton balıklı salata, 2 orta dilim ekmek, meyve.
GECE
1 yogurt(2 yemek kaşığı bal )

Geri