gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Kilo verecek hanımların bahaneleri

Konu, 'Kadınlar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Son derece dikkatli yiyen, yaptığı diyete sadık, yürüyüşüne, egzersizlerine özen gösteren bir başkasını tanımıyorsunuz kendinizden başka. Ama ne var ki hala kıyafetlerinizin içine giremiyor ve göbeğiniz sizden önde gitmesine engel olamıyorsunuz! Kadınların kilo vermeyi işte böyle sabote ediyor: 1. Kıtlık hissi Bir anda çok fazla kalori eksiltmek vücudun aldıklarını yakmasına değil depolamasına yol açar. Aniden büyük bir açlıkla karşı karşıya kalan vücut, kıtlık zamanı sinyalleri vermeye ve önemli işlevleri için harcamak üzere, kas kitlesinden de yakmaya başlar.
    Çözüm: Evet, kilo kaybetmek için kalori kesmeniz gerek, ama hepsini değil. Etkili bir kilo verme için size önerimiz, çareyi ölüm diyetlerinden değil, bol bol egzersiz yapmakta aramanız.
    2. Ya hep ya hiç
    Sizin felsefeniz ya hep ya hiç. Yani ya salatalığın dilimlerini sayıyorsunuz ya da hiç hesapsız, büyük hamburger mönüsünü elmalı tartla tamamlıyorsunuz.
    Çözüm: Önemli olan, rejim yapmayı, sadece belirli bir süre devam ettirilecek bir kür değil, yaşam boyu izlenecek bir yaşam biçimi gibi görmeniz.
    3. Hızlı yemek
    Hızlı yemek yiyen kişilerin mideleri, daha beyne doymuş olduğu sinyalini veremeden çok fazla yemekle doldurulmuş oluyor.
    Çözüm: Ağzınıza aldığınız her lokmadan sonra çatalınızı tabağınızın kenarına bırakın ve yavaş yavaş çiğnediğiniz lokmanız bitene kadar tekrar elinize almayın.
    4. Beyaz ekmek
    Rafine edilmiş beyaz ekmek, makarna ve pirinç çeşitleri çok az lif içerir. Az lifli yiyecekler yerine, bol lifli olanları tercih etmeniz metabolizmanız için çok daha iyi.
    Çözüm: Beyaz ekmek, makarna, pirinç ve patates gibi lif oranı düşük yiyecekler kan şekerini hızla yükseltir. Uzmanlar bunların yerine kepekli ekmek ve lif açısından zengin yiyecekleri tüketmenizi öneriyorlar.
    5. Egzersiz
    Egzersiz tabii ki kilo vermek için vazgeçilmez, ama siz pizzaları hamburgerleri güzelce tüketirken tek başına yetmez.
    Çözüm: Egzersiz yapıyor olmanın rahatlığıyla yiyeceklere sarılmayın. Özellikle porsiyonların miktarı en çok dikkat etmeniz gereken nokta.
    6. Aç ve susuz
    Kilo vermeye çalışanların en yakın dostu, sudur. Toksinlerden arınmak, kasların canlılığını korumak ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlamak suyun görevidir. Su sayesinde sıcak yaz günlerinde daha rahat egzersiz yapmanız da mümkün.
    Çözüm: Güne bir sürahi su doldurarak başlayın ve günün sonuna kadar bunu bitirmeyi hedefleyin.

2. esmer.güzeli

esmer.güzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kilo verecek hanımların bahaneleri
    haklısın...

3. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tşkler paylaşım için

4. Hülya

Hülya Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için saol canım ...

5. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler,birde gece nasıl yemek yemeden dururuz onun çaresini söyleyin ne olur..Kilolu değilim ama gece uykudan uyanıp yemek yemekten nefret eder oldum artık..

Kilo verecek hanımların bahaneleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bahaneler Bahaneler Bahaneler

Bahaneler Bahaneler Bahaneler

Herşeyi unutsak.. yaşanmamış saysak.. bitse herşey.. acılar hasretler .. denemeye değer bence .. hissedyorum seni malesef diyorum neden mi.. çok uzaksın.. ve sana ulaşmak için internete gitmem gerekiyor ... ama ben gerçek hayattan birini istiyorum.. sahteyiz biz .. gerçek değil.. şunu söyleyim sana ikimiz de birbirimizin parmaklarına aşık olmuşuz. . daha ileri gidememişiz.. ya ben mutlu...
  2. Bahanelerimiz

Bahanelerimiz

Yapmadığımız veya yapamadığımızı düşündüğümüz herşey için bir bahanemiz vardır ya, en küçük işte büyük olanlarına varana kadar. :) Hadi buraya bahanelerimizi yazalım, neyi niye yapmadık veya neyi neden yapmıyoruz/yapmayacağız?
  3. Doğum sonrası nasıl kilo vereceğiz ?

Doğum sonrası nasıl kilo vereceğiz ?

Doğuma az kaldı ve ben 30 kgya yakın aldım ne yapacağım bilmiyorum. Bebeğime kavuşmak için herşeye değer ama bu kilolar nasıl gidecek ?
  4. Evlenmeden Önce Nasıl Kilo Vereceksiniz?

Evlenmeden Önce Nasıl Kilo Vereceksiniz?

Bu konu; Evlenmeden Önce Nasıl Kilo Vereceksiniz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, her genç kızın hayali muhteşem bir düğünle sevdiğine kavuşmaktır. O özel gecede çok güzel görünmek, gelinlik içinde bir kuğu gibi süzülmek ister. Ancak bazen fazla kilolar da başa bela olur, tüm hayalleri yıkabilir. Ancak hemen kapıp koyvermemeli insan. Eğer birkaç kilo fazlanız varsa bunu dert...
  5. Bayram Sonrası Nasıl Kilo Vereceksiniz?

Bayram Sonrası Nasıl Kilo Vereceksiniz?

nasıl kilo veririm, nasıl kilo verilir, bayram kiloları Sevgili melekler, Kurban Bayramı boyunca tatlıları, etli yemekleri ve şekerlemeleri geri çevirmediniz ve hem kendi evinizde hem de gittiğiniz misafirliklerde mideye indiriverdiniz. Bayram ve dolayısıyla tatil bitince aynaya dönüp şöyle bir baktığınızda birkaç kilo aldığınızı gördünüz. Şimdi ne olacak? Şimdi size Uzman Diyetisyen Yeşim...

Sayfayı Paylaş