gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kilo verme için sağlıklı öneriler

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak çoğumuz için zordur ancak unutmayın ki her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklıdır, o nedenle uzun sürelibaşarı için mutlaka kişiye özel uyarlamalar yapılmalıdır. Zayıflarken sağlımızı kaybetmek istemiyorsak nelere dikkat etmeliyiz?
    Kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak çoğumuz için zordur ancak unutmayın ki her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklıdır, o nedenle uzun süreli başarı için mutlaka kişiye özel uyarlamalar yapılmalıdır.
    Ancak temel kural herkes için aynıdır: Kilo vermek için, metabolizmanızın çalışması ve günlük aktivitelerinizde kullandığınızdan daha az kalori almak zorundasınız!

Verilen kiloları geri almamak için öneriler

- Önce kendinize şu soruları sorun: ’Beni kilo vermek ve verilenleri geri almamak konusunda en çok motive eden nedir?’ veya ’Yaşam boyu sürdürebileceğim yeni alışkanlıklar oluşturabilir miyim?’, ’Benim için zayıflamanın ödülü ne olacak, ben bu ödülü gerçekten istiyor muyum?’
    - Önünüze gerçekçi hedefler koyun: Haftada 0.5-1 kg vermek gibi.
    - Alınan kaloriler ile harcadığınız enerji arasındaki dengeyi koruyun.
    - Hedefe adım adım yaklaşın: Hareketsiz yetişkinlerin çoğunun genelde günde 2,500 - 3,500 adım attıkları belirlenmiştir, hedefinizi yavaş yavaş günde 10,000 adım ve üzerine çıkarın. Ne kadar çok adım atarsanız o kadar iyi!
    - Gıda alışverişi yaparken bilinçli olun. Tok karnına ve mutlaka önceden bir liste yaparak alışverişe çıkın. Mutlaka gıda ürünlerinin üzerindeki beslenme değerlerini okuyun. Seçtiğiniz diyet planında yer almayan gıda ürünlerini satın almayın.
    - Not tutun. Ne tip yiyecekler tüketiyorsunuz? Kaç kalori alıyorsunuz? Ne kadar hareket ediyorsunuz?
    - Daha az tartılın. Hergün baskülün üzerine çıkmayın. Haftada bir tartılın yeter. Kaybettiğiniz kiloların yerine cm’leri ölçmek daha gerçekçi bir yaklaşımdır.
    Önceden plan yapın. Yemeklerinizi, tatillerinizi hatta ne zaman fazla kaçıracağınızı bile planlayın.

kaynak.bizimsaglik

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Kilo verme için sağlıklı öneriler
    paylaşımın için teşekkürler canım

3. Monera

Monera Forum Okuru

Cevap: Kilo verme için sağlıklı öneriler

paylaşımın için teşekkürler

4. reyhannn

reyhannn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah herkezi fazla kilodan korusun:)

Kilo verme için sağlıklı öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağlıklı kilo vermenin yolları

Sağlıklı kilo vermenin yolları

10000 adım kaç kalori kaç adım kalori 10000 günde kilo vermenin yolları erkek Kilo vermek ve verilen kiloları geri almamak herkes için zordur. Ama kolay yolları da var. Ancak unutmayın ki, her bireyin metabolizma ve yaşam tarzı özellikleri farklıdır. O nedenle uzun süreli başarı için mutlaka kişiye özel uyarlamalar yapılmalıdır. Zayıflarken sağlımızı kaybetmek istemiyorsak nelere dikkat...
  2. Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Bakımlı ve sağlıklı saçlara sahip olmak için sık sık kuaför salonlarına gitmeniz gerekmiyor. Doğal yollarla kısa süre içinde kuvetli saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı bir müddet buharlı bir ortamda bulundurun. Yumurta sarısı ve E vitamini ampüllerini karıştırarak bu karışıma bir tatlı kaşığı badem yağı, susam yağı son olarakta hint yağını ilave edin....
  3. Ev hanımları için kilo verme önerileri

Ev hanımları için kilo verme önerileri

Ev hanımları aslında sürekli iş yapmalarına ve haraket etmelerine rağmen bazen yinede kilo veremezler.Sizlere ev hanımlarının kilo verememesinin sebebleri ve konuyla ilgili diyet önerilerini aktarıyorum Yapılan araştırmalarda gösteriyor ki ev kadınları çalışan kadınlara oranla daha kilolu… Ev kadınlarının kilo almasında bilgisayar ve televizyon karşısında sürekli kurabiye, kek, asitli...
  4. Kilo vermeniz için 25 tavsiye

Kilo vermeniz için 25 tavsiye

kilo verme, nasıl zayıflarım, kilo verme ipuçları, fazla kilolar her yaştan insan korkulu rüyasıdır , zayıflamak için aç kalmayı bile göze alırız , şimdi meleklerimiz size kilo vermek için 25 tavsiyede bulunucaz. 1- Masanızdan Uzaklaşın Yemek yerken masadan uzaklaşmak mideyi düzene sokar. Araştırmalar çalışılırken yemek yiyenlerin diğerlerine göre iki kat fazla yediğini gösteriyor....
  5. Hızla zayıflatan 4 yöntem

Hızla zayıflatan 4 yöntem

Bu sezon doğala dönüş var çünkü diyetlerle verilen kiloların kaçınılmaz olarak ve artarak geri geldiği bilinen bir gerçek. Aynı zamanda sentetik yöntemlerin sonuçlanını da basından duyuyoruz. Kalori tuzağına düşenlerin gerçeği görüp, başvurduğu tabiat yöntemleri bir inceltiyor pir inceltiyor. Çeşitli diyetleri deneyip başaramamış ve hala şişman olanlara en doğru ve doğal bilgileri...

Sayfayı Paylaş