gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kilo Vermek İstiyorum

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

kilo vermek istiyorum [​IMG]Kilo vermek istiyorum diyor musunuz?Bu defa gerçekten niyetlendiniz mi?O zaman gelin kilo vermeye çalışırken dikkat etmeniz gereken hususlar ve yasaklar nelermiş.Kilo vermek istiyorum diyen biri neyi aklından çıkarmamalıymış ona bakalım. Kilo vermek istiyorum diyen biri öncelikle düzenli beslenmeye karar vermiş demektir. Besinler 4 temel besin grubundan seçilmelidir.
    Süt grubu (Süt, peynir, yoğurt)
    Et grubu (et, tavuk, balık, kuru baklagiller)
    Sebze-meyve grubu
    Tahıl grubu (Ekmek, makarna, pirinç)
    Düzenli beslenme için bu besin gruplarından orantılı olarak alınmalı, bir gruptan az, diğerinden fazla besin alıp metabolizmanın çalışma düzeni bozulmamalıdır. Tek gruba yönelik beslenme; kabızlık, ishal, midede şişkinlik, kan şekeri ve tansiyon düşmesi, başdönmesi, göz kararması gibi rahatsızlıklara sebep olacak ve devamında da doktor müdahalesini gerektirecek çok daha ciddi sorunlara yol açacaktır.
    Kişilerin kalori gereksinimlerine göre hazırlanması gereken beslenme programları;
    %60 karbonhidrat,
    %20 protein
    %20 yağ
    içermelidir ve günde en az 2 lt su tüketilmelidir.
    Günlük alınması gereken besinler 5 öğünde alınmalıdır. Öğün atlamak ve/veya bir öğünde gerekenden daha fazla kalori almak yağ depolanması riskini arttıracaktır.
    Kilo vermek istiyorum diyorsanız,işte uymanız gereken yasaklar.
    Diyet döneminde aşağıdakilerden uzak durmalısınız !
    Kızartmalar
    Kuruyemişler
    Patates cipsi
    Çikolata- şekerlemeler
    Hazır meyve suları - meşrubatlar
    Kremalar
    Dondurma
    Yağlı kekler
    Hazır soslar
    Çay kahve gibi içecekler şekersiz ve kremasız tüketilmelidir. Günde iki bardaktan daha fazla soda-limon içilmemelidir.

kaynak:kilodiyet.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ce: Kilo Vermek İstiyorum
    teşekkürler zeynom ellerine sağlık

Kilo Vermek İstiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hızlı kilo mu vermek istiyorsunuz?

hızlı kilo mu vermek istiyorsunuz?

Kısa sürede oldukça zayıflatan diyetlere büyük bir talep var. Kimi diyetisyenler bu diyetlerin çok kısa sürede kilo verdirmesini sakıncalı bulsa da Amerikan Kalp Vakfı acilen kilo vermeleri gereken kalp hastalarına bu diyeti öneriyor. Ancak 35 yaş üstü kişilerin ve sağlık problemi olanların Amerikan Kalp Vakfı nın diyeti yapmamaları gerektiği baştan belirtiliyor. 3 günde tam 4.5 kilo...
  2. Kilo vermek istiyor musunuz gerçekten?

Kilo vermek istiyor musunuz gerçekten?

Kilo vermek istiyor musunuz gerçekten? Bu kez gerçekten ciddiyim mi diyorsunuz? Peki gelin kilo vermeye çalışırken neleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor inceleyelim. Kilo vereceğim kararını veren biri 1.adım düzenli besin alacağınında kararını vermiş demektir. 1.Süt ürünleri (Süt, peynir, yoğurt) 2.Et ürünleri (et, tavuk, balık, kuru baklagiller) 3.Sebze-meyve ürünleri...
  3. kilo vermek istiyorum

kilo vermek istiyorum

ben kilo vermek istiyorum ne yapmam lazım
  4. Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek İstiyorum

Hızlı Bir Şekilde Kilo Vermek İstiyorum

Hızlı kilo vermek dikkatli uygulamalar ile mümkün olabilmektedir. Hızlı kilo kaybı yanlış yönelimler sonucunda başarısızlıkla sonuçlanabileceği gibi, bazı sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Hızlı ancak sağlıklı bir şekilde kilo vermek için doğru beslenmek büyük bir öneme sahiptir. Yeterli miktarda protein aldığınızdan emin olmalısınız. Et, süt, yumurta gibi yüksek protein...
  5. artık kilo vermek istiyorum

artık kilo vermek istiyorum

selam hanımlar kilolarımla başım dertte ve artık zayıflamak istiyorum bana zayıflama formülleri verebilirmisiniz kilolarımdan nasıl kurtulabilirim

Sayfayı Paylaş