Kilo Vermek İstiyorum

*GüMüŞ*

Yeni Üye
Üye
Kilo Vermek İstiyorum
kilo vermek istiyorum
kilo_vermek_istiyorum.jpg
Kilo vermek istiyorum diyor musunuz?Bu defa gerçekten niyetlendiniz mi?O zaman gelin kilo vermeye çalışırken dikkat etmeniz gereken hususlar ve yasaklar nelermiş.Kilo vermek istiyorum diyen biri neyi aklından çıkarmamalıymış ona bakalım.
Kilo vermek istiyorum diyen biri öncelikle düzenli beslenmeye karar vermiş demektir. Besinler 4 temel besin grubundan seçilmelidir.
Süt grubu (Süt, peynir, yoğurt)
Et grubu (et, tavuk, balık, kuru baklagiller)
Sebze-meyve grubu
Tahıl grubu (Ekmek, makarna, pirinç)
Düzenli beslenme için bu besin gruplarından orantılı olarak alınmalı, bir gruptan az, diğerinden fazla besin alıp metabolizmanın çalışma düzeni bozulmamalıdır. Tek gruba yönelik beslenme; kabızlık, ishal, midede şişkinlik, kan şekeri ve tansiyon düşmesi, başdönmesi, göz kararması gibi rahatsızlıklara sebep olacak ve devamında da doktor müdahalesini gerektirecek çok daha ciddi sorunlara yol açacaktır.
Kişilerin kalori gereksinimlerine göre hazırlanması gereken beslenme programları;
%60 karbonhidrat,
%20 protein
%20 yağ
içermelidir ve günde en az 2 lt su tüketilmelidir.
Günlük alınması gereken besinler 5 öğünde alınmalıdır. Öğün atlamak ve/veya bir öğünde gerekenden daha fazla kalori almak yağ depolanması riskini arttıracaktır.
Kilo vermek istiyorum diyorsanız,işte uymanız gereken yasaklar.
Diyet döneminde aşağıdakilerden uzak durmalısınız !
Kızartmalar
Kuruyemişler
Patates cipsi
Çikolata- şekerlemeler
Hazır meyve suları - meşrubatlar
Kremalar
Dondurma
Yağlı kekler
Hazır soslar
Çay kahve gibi içecekler şekersiz ve kremasız tüketilmelidir. Günde iki bardaktan daha fazla soda-limon içilmemelidir.

kaynak:kilodiyet.com

Geri