gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kimin itikadı böyle değil ise (Ebu Bekir R.A efendimiz)...

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Kimin itikadı böyle değil ise

Cabir bin Abdullah anlatır:

Bir bedevi Hz. Ali’nin huzuruna gelip dedi ki: Ya emir-el müminin! Bana Ebu Bekir’den haber ver ki, o Cennette midir?

Hz. Ali bundan dolayı üzülüp, buyurdu ki:
    Ya arabi, keşke, anan seni doğurmamış olsa idi. Resulullahın hayatında ve vefatından sonra, bu sözü hiç kimse söylemedi. Sen söyledin. Muhacirin ve Ensar arasında, şüphe yoktur ki, Ebu Bekri Sıddık, Resul-i ekremin hayatında veziri idi. Vefatından sonra halifesi idi. Ondan sonra her kimin itikadı bunun üzerine olmaz ise, o dalalettedir.

Ey arabi! Resulullah Ebu Bekri Sıddıkı babası yerinde tutardı. Ebu Bekir Cennet ehlini, tıpkı, gökyüzündeki bir yıldızın, yeryüzünün ehlini aydınlattığı gibi aydınlatır.

Ya arabi! Ebu Bekri Sıddık, vefatı anında bana dedi ki, benim canım ve gözümün nuru, ömrüm sonuna yaklaştı. Beni, Resulullahı yıkadığın o mübarek ellerin ile yıka. Kefene sar ve tabut üzerine koy. Cenazemi Resulullahın Ravda-i mukaddeselerinin kapısına koy. Ve de ki, ya Resulallah! Ebu Bekir kapıdadır. İçeri girmek için izin ister. Eğer kilit anahtarsız açılırsa, beni Seyyid-i âlemin mübarek arkası yanına defnedin. Eğer kilit açılmaz ise, beni Baki kabristanına götürüp, garipler kabristanına defnedin.

Ya arabi, o halife-i Resulullah olan Ebu Bekri Sıddık dünyadan göçtü. Vasiyetini yerine getirip, techiz ettim. Ravda-i mukaddese kapısına götürdüm. İzin istedim. O saat kilit kendiliğinden açılıp, bir ses işittim ki, (Habibi habibe kavuşturun. Habibini çok özlemiştir) diyordu.

Kimin itikadı böyle değil ise (Ebu Bekir R.A efendimiz)... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resulullah Efendimizin Kader Ortağı Hz. Hatice (r.a)

Resulullah Efendimizin Kader Ortağı Hz. Hatice (r.a)

hz haticenin mezarı hzhaticenin mezarı hz haticenin nerede hatice kabri kabri Hicretin 10. Yılında mübarek Ramazan ayının 10. günü Hz. Resulü Ekrem sav. İçin keder dolu bir gündü. Böyle bir günde aziz peygamberimiz çok değerli eşi Hz. Hatice’yi kaybetti. O Hatice ki tüm zor anlarında hep onun yanında olmuş ve bu meşakkatli yolu birlikte kat etmişlerdir. Öyle bir eş ki hayatının en son anına...
  2. Hz. Ebu Bekirin son sözleri

Hz. Ebu Bekirin son sözleri

hz ebubekirin mezarı hz ebubekir sözleri Hz. Ebu Bekirin son sözleri Hz. Ebû Bekirin hastalığı ağırlaşmıştı. Mescide çıkamıyordu artık. Ziyaretine gelenlere o gece gördüğü rüyasını anlattı: Gecenin sonuna doğru uyumuşum. Resûl-i Ekremi rüyada gördüm. İki beyaz elbiseyi giymişti. O elbiselerin eteklerini ben tutuyorum. O sırada elbiseler yeşil olup, parlamağa başladı. Bakanların gözlerini...
  3. Eh biz böyleyiz iste

Eh biz böyleyiz iste

Neden bozulan otobusun yolculari bizim otobusumuze aktarildiginda onlara multeciymisler gibi bakariz? - Neden lokantalarda, "Sabahlari sicak corba bulunur" yazar? Corba aslinda soguk mu icilir, sicak corba bir farklilik midir? - Neden otobuste falan insanlar bir siren sesi duyunca toplu halde sesin geldigi yere bakarlar? Giden aracin ambulans, itfaiye ya da polis araci oldugunu...
  4. Bekir Pehlivan Kimdir?

Bekir Pehlivan Kimdir?

Bekir Pehlivan'ın hayatı ve hayatından genel bilgileri sizler için paylaşıyorum. 7 yıl üst üste Türkiye Şampiyonu, 3 kez de arka arkaya Akdeniz Oyunları Şampiyonu olarak kırılması zor bir rekora imza atan ve güreşte ´Maraş Çangalı´ hareketinin mucidi olan Bekir Böke, güreşi bıraktıktan sonra sakin bir hayat sürmeye başladı. Afşin´in Kabaağaç Köyü´nden olan 4 çocuk ve 9 torun sahibi Bekir...
  5. Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir misiniz

Selam arkadaşlar aranızda Bekir Büyükarkın Kimdir bilen var ise bana bir zahmet Bekir Büyükarkın Kimdir Kısaca bilgi verir mi? Şimödiden Bekir Büyükarkın hakkında ki bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş