gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Kimler Grip Aşısı Yaptırmalı?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kış aylarının en yaygın hastalığı olan gribal enfeksyonlara karşı koruyucu amacı ile yaptıralan grip aşısı hakkında sizlere merak etitğiniz bilgileri sizler için aktarıyoruz. Grip aşısı kimler olmalı? Kimlere grip aşısı yaptırabilir gibi soruların yanıtlarını Bayındır Söğütözü Hastanesi'nden Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Aslı Karademir yanıtlıyor.

grip asisi.jpg

Kimler Grip Aşısı Yaptırmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Grip Aşısı Kimlere Gerekli?

Grip Aşısı Kimlere Gerekli?

Grip Aşısı Kimlere Gerekli? Yavaş yavaş yaz sıcaklarını geride bıraktığımız şu günlerde, sonbahar ve kış mevsiminin zorlukları da aklımıza geliyor. Kuşkusuz grip de, bu sevimsiz kış misafirlerinden biri. ‘ Alt tarafı basit bir grip ‘ deyip te geçemiyoruz, bazen erişkinleri bile süründürüyor, dünya çapında salgınlar yapıyor. Elbette; anne babalar bir de çocuklarını düşünüp endişeleniyorlar,...
  2. gebeler grip aşısı yaptırabilirmi?

gebeler grip aşısı yaptırabilirmi?

5 aylık gebeyim ve her kış ağır grip olurum ve bu tüzden de iki yıldır grip aşısı yaptırıyordum. Bu sene henüz olmadım ama korkuyorum.Acaba gebeyken grip aşısı yaptırabilirmiyim? Teşekkürler şimdiden cevaplarınız için..
  3. GRİP AŞISI FAYDALI MIDIR?

GRİP AŞISI FAYDALI MIDIR?

grip aşısı faydalımı,grip aşısının faydası varmı,grip aşısı fayda sağlıyormu,grip aşısı olan grip olmazmı,grip aşısı faydaları nelerdir,grip aşısı hastalıktan korurmu,grip aşısı faydalımıdır,girp aşısı fayda ve zararları hakkında bilgiler Dünya Sağlık Örgütünün verileri korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada mevsimsel gribe dünyada 3 ile 5 milyon...
  4. Çocuğuma menenjit aşısı yaptırmalımıyım?

Çocuğuma menenjit aşısı yaptırmalımıyım?

Aşılama, çocukluk yaş grubunda gerek enfeksiyon hastalıklarının önlenmesi, gerekse de ölümlerin azaltılmasında en etkili yöntemdir. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de doğumdan itibaren düzenli aşı programları uygulanmaktadır. Son zamanlarda uygulanmaya başlanan menenjit aşısı ile de gelişmiş ülkelerdeki aşı programı yakalanmıştır. Ancak bazı anne ve babalar aşılama...
  5. Grip aşısı ne zaman yapılır?

Grip aşısı ne zaman yapılır?

Grip; burunda akıntı, tıkanma, yüksek ateş, öksürük, ağrı, kırıklık ve yorgunlukla seyreden viral bir hastalıktır. Basit bir nezleden farkı semptomlarının çok daha şiddetli olması, çocuklarda, yaşlılarda ve kronik hastalık gibi nedenlerle vücut direnci düşük olan kişilerde hastanede yatmayı gerektirecek kadar şiddetlenebilmesidir. Hatta zamanında tedavi edilmediğinde, zatürre gibi başka...

Sayfayı Paylaş