Kimlik arayışında kayboluş

magical

Yeni Üye
Üye
Kimlik arayışında kayboluş
:eek:yy:KİMLİK ARAYIŞINDA KAYBOLUŞ

Rabbim hepimize hayatın belirli saflarında birşeyler nasip etmiştir.Kimimiz çok
güzel okumuş başarılı iş adamı,iş kadını olmuşuzdur,kimimiz okuyamamış ama hayatın
tecrübeleri ile bir yerlere gelmişizdir.Bazılarımız vasat yaşamlarla bugüne gelmişizdir.Ama
hepimiz bir şahsiyet,bir kişiliğizdir.Önemli olan insani duygularımızı,değerlerimizi yitirmeden bu hayatı yaşamamızdır.
Birde bulunduğu yeri beğenmeyen sürekli kimlik arayışında olan ve bu arayış
içinde kendine bir hayal dünyası yaratıp,o dünyada yalanlara boğulan,KAYBOLUŞUNU FARKEDEMEYEN kişilerde vardır.Düşündüğümüzde,bu kişiler acaba karşı tarafımı yoksa yoksa kendilerinimi kandırırlar? Bir noktaya kadar karşı tarafıda ama bence en çok kendilerini,kendi iç dünyalarını kandırırlar.Yalanın kilosu,boyu hacmi herhangi bir ebatı yoktur,elle tutulmaz gözle görülmez.Ama hissedildiğinde bir insanın,bir hayatın tüm değerlerinin bir anda yitirilmesine neden olacak kadar güçlü işleve sahiptir.
Herşeyin başı insani değerlerimiz değilmidir? İnsanlık duygularımızla birbirimize yaklaşmamız,dilimizi ve gönül gözümüzü dürüstlükle açmamız yalandan çok daha hayırlıdır.Heleki bulunduğumuz konumu benimseyip,dürüstçe ben buyum demek kadar güzel
bir yetenek varmıdır.
İnsanız en güzeli bu.Hayatı değişik şart ve koşullarda sürdürüyoruz bulunduğumuz konuma,ana ve güne şükretmek neden unutulurda kimlik arayışında şahsiyet yitirilir,toplumdan
soyutlanılır.Bu hırs değilde nedir?
Yalan öyle bir yerleşmiştirki benliklerine, sahip olmuştur onlara,aslında bu benimseme
ile çokta iyi kullanırlar yalan yetilerini.Gün gelir üzülür onlar için göz yaşı bile dökersiniz inanın onlarda dökerler belkide içlerinden gülerler ama akıtırlar göz yaşlarını. Bu yazdıklarımı çok
kesin ve emin kalemle yazıyorum neden derseniz çok yeni böyle bir olayı yaşamış birisinden
birebir dinlemiş olmamdır.
Böylesi huylara sahip kişiler sizlere sesleniyorum.Bulunduğunuz konumu benimseyin,
varlıktada,yokluktada,çirkinliktede,güzelliktede hatta hastalıkta bile şükretmesini bilin.Çıkarın
yalan zırhını üzerinizden,asıl kimliğiniz dürsütlüğünüz,insanlığınız olsun.Bırakın size sadece
Ahmet bey,Mehmet Bey,Sedat bey yada Ayşe hanım,Fatma Hanım,Türkan hanım desinler.Ama
ardınızdan amiyane ifadelerle değil insani değerlerinizle söz etsinler.Bırakın eteketiniz olmasın,bırakın kariyeriniz olmasın ama insanlığınız,dürüstlüğünüz baki kalsın.
Unutmayın yalan hissedildiğinde kul hakkı altında ezilmeye,bırakınız kimliğinizi bulmayı
şahsiyetinizi bile kaybetmeye mahkumsunuzdur.
Geri adım atmakla,özürle yola çıkınız,kazanan siz olursunuz.
Sevgimle ve hoş kalınız.......

NALAN BAŞEDEN

Geri