gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Kimlik Kaybederseniz Mutlaka önlem alın.

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

Bunun nedenini aşağıdaki yaşanmış bir olayla anlatırsam hiçde fena olmaz, aksine daha iyi anlarsınız beni. Haber aynen şöyle..

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde ekmek fırınında çalışan kişi, nüfus cüzdanını kaybettikten sonra adına tekstil fabrikası kurulduğunu ve 815 bin TL vergi borcu bulunduğunu öğrenince şaşırdı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Akçakoca'da 2002'den bu yana ekmek fırınında çalışan, okuma yazma bilmeyen H. Göktaş'a (33) bir hafta önce İstanbul Süleymaniye Vergi Dairesinden ihbarname geldi.

İhbarnamede, 815 bin TL vergi borcu olduğunun bildirildiğini öğrenen H.Göktaş, çok şaşırdı.

Göktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2002 yılında annesinin öldüğü dönemde 3 ay işsiz kaldığını, bu sırada nüfus cüzdanını kaybettiğini söyledi.

Ardından ekmek fırınında işe girdiğini ve sigortalı işçi olarak çalışmaya devam ettiğini ifade eden Göktaş, şunları kaydetti:

''Hayatım boyunca hiç İstanbul'a gitmedim. Geçen hafta bir ihbarname geldi. İstanbul Süleymaniye Vergi Dairesinden vergi borcum olduğu belirtiliyordu. Akçakoca Vergi Dairesine gittim. İnceleme sonucu, adıma tekstil fabrikası bulunduğu ortaya çıktı. 2004'ten bu yana da vergi borcum 815 bin TL görünüyor. Okuma yazma bilmiyorum, bu parayı ölene kadar ödeyemem, ne yapacağımı şaşırdım. Vergi borcu için aldığım maaşın 3'te 1'i kesilecekmiş. Savcılığa başvuracağım.''

Haber 7

24.11.2009

Kimlik Kaybederseniz Mutlaka önlem alın. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saçınızın dökülmesine ve kepeğe önlem alın

saçınızın dökülmesine ve kepeğe önlem alın

Saç dökülmesine karşı etkili bir reçete 3-4 hafta boyunca her gün, bir avuç dolusu ince kıyılmış ısırgan otu kökü 8-10 saat boyunca 1-2 litre soğuk suda bekletilir, sonra 3-4 avuç ince kıyılmış ısırganotu yaprağı eklenir,kaynama deresine kadar ısıtılır, 10 dakika boyunca demlenmeye bırakılır ve süzülür. Bu suyla kafa derisi ve saçlar beş dakika boyunca yıkanır ve kafa derisine...
  2. Reflü için önlem alınız...

Reflü için önlem alınız...

reflü önlemleri Gece beni uykumdan uyandıran öksürüklerden, nefes tıkanıklığından ve mide ekşimesinden şikayetçiyim. Astımla mide arasında bir bağ var mı? Elif D./Rize Mideniz özellikle sırtüstü uzandığınızda ağrıyorsa, mide sıvısının boğazınıza kadar geldiğini hissediyor ve şiddetli göğüs ağrılarından yakınıyorsanız; aklınıza reflü sorunu gelmelidir. Reflü hastalığında yemek borusunun...
  3. Çocuğunuzun güvenliği için önlem alın

Çocuğunuzun güvenliği için önlem alın

Çocukları pamuklara sararcasına korumak her zaman mümkün değil. Bu nedenle çocuğunuz için tehlikeli olabilecek durumları önceden düşünüp, bunlara karşı önlem almalısınız… Bebekler ve küçük çocuklar, uykudan arta kalan her anlarını sürekli bir şeyleri keşfetmekle değerlendiriyor. Çevrelerinde buldukları nesnelere dokunarak, onları ağızlarına sokarak tanımaya çalışıyorlar. Bu durumda onları...
  4. Kel Kalmamak İçin Kelliğe Önlem Alın

Kel Kalmamak İçin Kelliğe Önlem Alın

Eşlerinizin saçlarının olmadığını düşünün şimdi tabi varsa eğer.:D Saç dökülmesi herkes için ciddi bir sorun.Kellik hem kadınlarda hem de erkeklerde olan bir rahatsızlıktır. Ama kellik erkeklerde daha çoktur.:dil: Kelliğin nedenleri: - Yeterli ve düzenli beslenememe - Beslenme eksiklikleri - Vitamin eksiklikleri - Travmalar - Genetiklik - Hormonlar: Yani salgıladığınız duygu düşünceler;...
  5. Boyun bölgesi kırışıklığı için önlem alın

Boyun bölgesi kırışıklığı için önlem alın

Yaşlanmaya karşı savaşımız bitmiyor! Öte yandan bu 'savaşın' stratejisini de doğru belirlemek gerekiyor. Nasıl mı? Mesela yüzümüze ve cildimize ne kadar önem veriyorsak boynumuza da aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Çünkü boyun bölgesi yapı olarak yüz cildine göre daha hassas ve gevşek bir yapıya sahip. Sürekli kullanıldığı için de burada oluşan çizgiler daha derin ve kalıcı oluyor. Yüz ne...

Sayfayı Paylaş