gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kimlik numaralı belgesi olmayanlar oy veremeyecek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Yerel seçimlerde seçmenlerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralı belge ibraz etmesi zorunluluğu nedeniyle, nüfus cüzdanı değiştirme taleplerini karşılamak üzere nüfus müdürlükleri 30 Mart Pazartesi gününe kadar hafta sonları da açık tutulacak.

AA

Ankara- İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 81 il valiliğine gönderdiği genelgede, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), seçimde seçmenlerden kimlik numarası taşıyan belge ibraz etmesini zorunlu kıldığını anımsattı.
    YSK'nin bu kararı doğrultusunda nüfus cüzdanı değiştirme taleplerinin artabileceğini belirten Atalay, şunları kaydetti:
    ''Yurttaşlarımızın artan nüfus cüzdanı değiştirme taleplerinin karşılanmasına yönelik olarak nüfus müdürlüklerinde ihtiyacı karşılayacak sayıda nüfus cüzdanı bulundurulması ve Türkiye genelinde tüm nüfus müdürlüklerinin 30 Mart 2009 tarihine kadar cumartesi ve pazar günleri de hizmet verecek şekilde açık tutulacaktır.
    Bu dönemde valilikler, il ve ilçelerindeki nüfus yoğunluğunu göz önünde bulundurarak mesai saatlerini iş durumuna göre hizmet sunumunda hiçbir aksamaya yol açmadan tüm talepleri karşılayacak şekilde yeniden düzenleyeceklerdir.''

Kimlik numaralı belgesi olmayanlar oy veremeyecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çevik Kuvvet’e numaralı kask

Çevik Kuvvet’e numaralı kask

Toplumsal olaylarda aşırı güç kullanan kasklı polislerin kimliklerinin belirlenememesi tepki alınca Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Pilot uygulamayla önümüzdeki futbol sezonunda Çevik Kuvvet’te görevli polislerin kaskına numara yazılacak ve talimatların dışına çıkanlar kolayca bulunacak. HÜRRİYET’in, İstanbul’da son iki yıldır 1 Mayıs gösterilerinde aşırı güç kullanan polislerin...
  2. Yetki belgesi

Yetki belgesi

Madde 16 - Tespit yazısına bu Kanunda öngörülen süre içinde itiraz edilmemişse sürenin bitişini takibeden altı işgünü içinde veya yapılan itiraz reddedilmişse mahkeme kararının tebliğ edildiği tarihten itibaren altı işgünü içinde ilgili sendikaya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca bir yetki belgesi verilir. (Değişik: 3/6/1986 - 3299/4 md.) Yetki belgesi alınmadan yapılan bir toplu iş...
  3. Kimliğimiz?

Kimliğimiz?

Bir ülkenin marşı, o ülkenin kimliğidir desem nasıl bir tepki alırım bilemiyorum ama bizim kimliğimiz İstiklal Marşı'dır. İstiklal Marşı'nı papağan gibi söylemekten değil, ruhuyla anlamaktan bahsediyorum tabii ki. Anayasamızda İstiklal Marşı'ndan birinci bölümde bahsedilir ve bu madde değiştirilemez, sert bir hükümdür. Yani Türkiye Cumhuriyeti'nin marşı İstiklal Marşı'dır. Buraya kadar çok...
  4. Numaralı Lensler

Numaralı Lensler

Meleklerim numaralı lenslerin de renk seçeneği var..Kendim numaralı kullanmıyorum şimdi sizlerle birlikte numaralı lensler hakkında bilgi edinicem:)))) Numaralı kontakt lensler hem renkli hem de şeffaf olabilir. Şeffaf numaralı lenslerin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; GÜNLÜK NUMARALI LENSLER: Bu lensler kısaca sabah takıp akşam çıkarıp attığımız lenslerdir. Bu tür lenslerin...
  5. 23 Numaralı Otobüs

23 Numaralı Otobüs

aşk hikayeleri, aşk, ayrılık,kırgınlık, mutsuzluk..aradığınız herşey burda melekler. ey aşk geçerken bizede uğrarmısın. Bıraktım herşeyi artık ! ne işitiyor nede cevapverebiliyorum.. Takatim kalmadı! Kalakaldı terminalde ey deli bu genç gönlüm.. Gelmiyor 23 numaralı sevgi otobüsü.. yaş yirmi iken bak oldu kırkdört ve ben halen bekliyorum, elimde bir küçük valizim vardı, onuda...

Sayfayı Paylaş