kimm komk fıkrlar yazabilr???

bere_n_ur

Yeni Üye
Üye
kimm komk fıkrlar yazabilr???
fıkrlar
gülmeye çookk ihtiyacım varr..

Yüzümü Güldüren Tek Varlık... "Beren SAAT"

bere_n_ur-albumleri-beren-saat-3-3-resim4729-39540-115240315202619-100001499539652-100719-3374214-n.jpg

birgün bir deliler hastanesinin duvarına doktorlar kapı resmi çizmiş tüm deliler kapıyı açmayan çalışmış birdeli kapıyı açmaya çalşmıyormuş açanlara gülüyormuş doktorlar gidip sormuşlar sen niye açmıyorsun kapıyı çünkü kapının anahtarı bende :D

TİLKİ ve ORUÇ

Tilki ormanda gezmektedir. Bir ağacın dalında asılı bir geyik budu görür. Açtır ama şüphelenir kontrol etmeye baslar ve görür ki bu bir tuzak.

Geyik budu bir iple bombaya bağlıdır. Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, budu görür ve yatan tilkiyi de tabi... Tilkiye sorar:

— Napıyorsun dostum. Tilki cevap verir

— Hiiiiç... Yatıyorum.

— Burda bir but var.

— Evet var

— Neden yemedin? Tilki sakince cevap verir;

— Bugün oruçluyum. Kurt kendinden emin:

— Ben yiyeyim o zaman Tilki.

— Buyur afiyet olsun. Der.

Kurt buca uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman, kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta perişan halde yatarken tilki sakince budu yemeye baslar. Bunu gören kurt;

— Lan ******** hani oruçluydun?

Tilki pişkin pişkin;

— Biraz önce top patladı duymadın mı?

Allahın işine karışılmaz

B.k böceklerini yiyen adamın öyküsü...

Adamın biri Anadolu'nun dağlarında gezerken gübre böceklerini görür..

Böcekler, yumru yumru yaptıkları taze gübreleri arka ayaklarıyla bilinmeyen yönlere doğru hızla sürüklemektedir.

"Hey Allah'ım der sen herşeyi yarattın da bu böcekleri niçin yarattın, ne işe yararlar ki?"

Adam yıllar sonra 'adı bilinmeyen bir hastalığa' yakalanır...

Hiçbir doktor hastalığına çare bulamaz.....

En sonunda Amerikalı bir doktor tavsiye ederler...

Yaşlı doktor gözlüklerinin üzerinden bakarak, kesin teşhisini koyar;

"Sizin dağlarınızda b.k böceği dediğiniz o böcekten 40 tane yiyeceksiniz..."

Adam çaresiz..

Ülkeye döner.

Bir zamanlar, "Hey Allah'ım niye yarattın bunları?" dediği bu böcekten 40 tane yer ve iyileşir...

Aradan yıllar geçer...

Kahramanımız uluslararası uzun bir deniz yolculuğuna çıkar...

Yolcu gemisi okyanusun ortasına geldiğinde bir fırtına, bir fırtına..

Gemi battı, batacak..

Hemen her dinden insanlar kendi dinlerinden ve dillerinden dua ederler, eller yukarı kalkar..

Bizim kahramanımız ise geminin ortasında bulunan direğe yaslanmış, piposunu tüttürmektedir...

Yanına yaklaşır biri;

"Hemşerim hepimiz bu gemideyiz..Batarsak hep birlikte batacağız...Sizdeki bu umursamazlık neden?"

Adam, piposuna kısa bir ara vererek, son sözünü söyler;

"Bakın ben bir kez Allah'ın işine karıştım, bana 40 tane b.k böceği yedirdi.. Artık ne olursa olsun Allah'ın işlerine karışmıyorum..ne yaparsa yapsın.."

Temel makinistlik eğitimini başarıyla tamamlamış. Son derste, işi yıllardır yapan usta bir makinist mezun olacak öğrencilere; içeriği işin zorluklarından insan hayatının kutsallığına kadar uzanan kapsamlı bir konuşma yapmış. Konuşmasının sonunda Temel'i kaldırıp sormuş:
- Evladım normal seyrinde, trenin elverdiği en yüksek hızla gidiyorsun. Trende 150 yolcu var. Bu sırada tren yolunda oynayan bir çocuk farkettin ne yaparsın?
Temel:
- Hemen treni raydan çıkarır, çocuğu kurtarırım... İnsan hayatı kutsaldır.
Usta makinist:
- Olur mu evladım? Peki trendeki 150 yolcu ne olacak onların hayatı da kutsal... Bakın çocuklar böyle bir durumda yapacak pek bir şey yoktur. Mecburen çocuğu ezmelisiniz ki; kalan 150 yolcuya bir şey olmasın.

Birkaç gün içinde bütün makinistler çeşitli yerlerde görev almaya başlamışlar. Temel de ilk seferine çıkmış. Tesadüf bu ya; trende tam 150 yolcu var. Tren normal seyrinde, trenin elverdiği en yüksek hızda seyrederken Temel tren yolunda oynamakta olan bir çocuk farketmiş. Hemen o usta makinistin söylediklerini hatırlamış ve hızlı bir kararla yolbcuların selameti için; çocuğu ezmeye karar vermiş.

Ertesi gün gazetelerde başlık: "Makinist dehşeti... Acemi makinist 151 kişinin ölümüne sebep oldu!"
Kazanın tek kurtulanı olan Temel yargılanmaya başlamış. Mahkemede hakim Temel'e sormuş:
- Evladım, bu kadar insanın ölümünden sorumlu olduğun düşünülüyor. Kendini nasıl savunacaksın?
Temel:
- Efendim bize makinistlik okulunda, kazanın gerçekleştiği gibi zor bir durumda çocuğu ezmekten başka çaremiz olmadığı öğretildi.
Hakim:
- Ama evladım sen treni raydan çıkarmışsın!
Temel:
- Efendim ben tam çocuğu ezecektim... Çocuk raydan kaçtı... Ben de peşinden gittim!...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bill Gates ölmüs ve Tanrinin huzuruna çikmis..?

Bill Gates ölmüs ve Tanrinin huzuruna çikmis..?
Tanri demis ki:
Bill senin durumun hakikaten karmasik

Seni cennetemi cehenneme mi yollamali bilemiyorum.
Her eve bilgisayar girmesine yardimci olarak insanliga katkida bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattin.
Ben de senin özel durumuna göre bir sey yapacagim.
Cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gidecegine, karar ver.
'Tamam' demis Bill Gates, 'Önce cehenneme bir bakayim.'
Ve inmis cehenneme bir de bakmis berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kiz top oynuyor
egleniyor, günes parliyor hava süper.
'Allaaaaah' demis Bill Gates, 'Cehennem böyleyse Cenneti hakkaten görmek isterim.'
Ve cennete çikmis. Bir bakmis, bulutlarin üzerinde bir yer, etrafta melekler uçusuyor, güzelce bir yer ama cehennem kadar degil.
Tamam' demis tanriya Bill Gates, 'Ben cehenneme gitmeye karar verdim.'
Iki hafta sonra tanri cehennemi ziyaret edip Bill Gatesin nasil olduguna bakmaya karar vermis
Gitmis Bill'in yanina, Bill bir duvara zincirlenmis, alevler içinde karanlik bir magarada ve zebaniler iskence ediyor.

Nasilsin Bill..?
Korkunç! Burasi iki hafta önce geldigim cehennem degil!
Kizlarin oynastigi o günesli kumsala ne oldu? -
Tanri cevap vermis:
O ekran koruyucuy'du.....!

Moderatör tarafında düzenlendi:
hahahahah ekran koruyucuymuşş :):) wahh billl wahhhh :)

bir akıl hastanesinde zenciler ile beyazlar berabe rkalıyorlarmış.Birgün büyük bir yangın cıkar. Bizim temelde ifaiyeci.. durum böyle olunca sonuç kaçınılmaz olur tabii başlarlar hastaları kurtarmaya . Yukarıdan başlar iffaiye eri yaralıları atmaya aşagıda ise temel tutmaya . Er atar temel tutar derken...arada Er zencileri atmaya başlar 1 atar temel tutmaz 2 atar temel aynı şekilde tutmaz ve ardından o beklendik cvp gelir.... sülooooo oğlumm yanmışları atmaaaaaaa :):):)

gülelimmi ağlayalımmı ..

Bide bir fıkra vardı aklıma gelmio ama hani bi replik vardır.. bişi olur gülersinn kahkahayla karşındaki hele bide gülünen oysa başlar terslemeye ne gülüyosun ya bişimi var KOMİK Mİ FALAN..demeye eee akıllım tabiki var komıkkı demekkı gülüyoruz demi.... bunun gibi bişedi aklıma geldi yazamadım die çatladım vallaaa....

Geri