gebe
  1. Julieт

Julieт Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Kimsenin farketmediği makyaj tehlikeleri

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

Kadınlar her gün güzelleşmek için kullandıkları malzemelerden 515 çeşit kimyasal maddeye maruz kalıyor RUJ, oje, parfüm, deodorant, vücut losyonu, saç spreyi, fondöten... Bu malzemeler birçok kadın için günlük hayatın bir parçası olsa da sağlık açısından büyük bir riski de beraberinde getiriyor. Deodorant üreticisi Bionsen tarafından yapılan araştırmaya göre, bu kozmetik ürünleri kullanan bir kadının vücudu her gün 515 kimyasal maddeye maruz kalıyor. Bu kimyasal maddeler alerjiden, hormon bozukluğuna, doğurganlık sorunlarından kansere kadar birçok rahatsızlığa neden olabiliyor.

ŞAMPUAN
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 15
    En tehlikelileri: Sodyum lauril sülfat, tetrasodyum, propilen glikol
    Yan etkileri: Tahriş, kaşıntı, göz hasarı.

FAR

İçerdiği kimyasal madde sayısı: 26
    En tehlikelileri: Polietilen tereftalat
    Olası yan etkileri: Kanser, kısırlık, hormonal bozukluk, organlarda tahribat.

RUJ
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 33
    En tehlikelisi: Polimetilmetakrilat
    Olası yan etkileri: Alerji, kanser.

OJE
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 31
    En tehlikelileri: Ftalat
    Olası yan etkileri: Doğuranlığı azaltabilir, hamilelikte bebek gelişimini etkileyebilir.

PARFÜM
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 250
    En tehlikelileri: Benzaldehit
    Olası yan etkileri: Ağız, boğaz ve gözlerde tahriş, mide bulantısı, böbrek sorunları.

BRONZLAŞTIRICI KREM

İçerdiği kimyasal madde sayısı: 22
    En tehlikelileri: Etil-metili,paraben, propil paraben
    Olası yan etkileri: Kurdeşen, tahriş, hormonal bozukluk.

SAÇ SPREYİ
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 11
    En tehlikelileri: Oktinoksat, isophthalate
    Olası yan etkileri: Alerji, gözler, burunda tahriş, hücre yapısında bozulma.

ALLIK
    İçerdiği kimyasal,madde sayısı: 16
    En tehlikelileri: Etil paraben, metil paraben, propil paraben

FONDÖTEN
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 24
    En tehlikelileri: Polimetil metakrilat
    Olası yan etkileri: Alerji, kanser.

DEODORANT

İçerdiği kimyasal madde sayısı: 15
    En tehlikelileri: İzopropil, myristat,
    Olası yan etkileri: Ciltte ve akciğerlerde tahriş, baş ağrısı, solunum problemleri.

VÜCUT LOSYONU
    İçerdiği kimyasal madde sayısı: 32
    En tehlikelileri: Etil paraben, metil paraben, propil paraben, polietilen glikol

NOT:Bunlar genellikle çok tüketenler için geçerli ama yinede bizim içinde geçerli lütfen dikkat..!

2. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten içeriğine bakmadan dış görünüşüne göre alıyoruz

3. miss_simsy

miss_simsy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sürekli kullandığımız şeyler :/

4. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    çok zararlı olduklarnı bliyoruz ama ynede kullanmktn vazgeçemyrz...

Kimsenin farketmediği makyaj tehlikeleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kimseyi tanımıyorum:(

kimseyi tanımıyorum:(

merhaba arkadaşlar.siteyi çok beyendim ve üye oldum ama hiç kimseyi tanımıyorum.adım bahar.izmirde oturuyorum.lütfen sizde kendinizi tanıtın...:cry:
  2. Makyaj malzemelerindeki tehlikeler

Makyaj malzemelerindeki tehlikeler

Güzelleşmek için kullanılan makyaj malzemelerine dikkat edin. Arkadaşınızın ruju uçuk yapar, rimeli enfeksiyon En yakın arkadaşınızın ruju ya da kozmetik reyonunda sürdüğünüz rimel cildinizde bakteri ve mikrop oluşumuna neden olabilir. Memorial Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Ayfer Bankaoğlu, bir başkasının makyaj ürünlerini kullanmanın yaratacağı etkiler hakkında bilgi verdi....
  3. evlilikteki tehlikeler

evlilikteki tehlikeler

..... İstatistikler boşanmaların son 10 yılda 3 kat arttığını gösteriyor. Çiftlerin yaşadığı en yaygın sorunları, Psikolog Dr. Nur Velidedeoğlu Kavuncu'ya sorduk. 1-FARKLI AİLE YAPILARI "Annem böyle istiyor…" İlişkiyi bireyin geldiği aile yapısı da şekillendiriyor. Bireyler genellikle ailelerinde gördükleri ilişki biçimini model alarak eşlerinin buna uygun davranmasını bekliyorlar....
  4. Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

kimsenin ahı kimsede kalmaz kimsenin ahi kimsede kalmaz ahı yerde anlamı dinle Tarif edemedigim bir SIKINTI günlerdir icimde yoklugunmu canimi yakan yoksa varliginmi gözlerimi kapatsam karsimdasin acsam yoklugun sariyor bedenimi... Günlerdir kalbimde bir carpinti durup dururken terleyen avuc iclerim ve her sarkida gözlerimde hazir bekleyen yaslar... Cirpiniyor zavalli kalbim kurtulmak icin...
  5. Kimseye göstermeyecek!

Kimseye göstermeyecek!

Kendisini sevmesemde çocuğunu reklam malzemesi olarak kullanmamasını takdir ettim BABALIĞIN TADINI ÇIKARAN BAYÜLGEN ÇOCUĞU KONUSUNDA ÇOK HASSAS Şirin Ediger ile evliliğinden geçtiğimiz ay dünyaya gelen İstanbul isimli kızı ile ilk defa babalığın tadını çıkaran Okan Bayülgen çocuğu konusunda çok hassas davranıyor. Bebeğinin fotoğraflarını kimseye vermeyeceğinin altını çizen...

Sayfayı Paylaş