gebe
  1. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0

Kimsenin Görmedigi Yerde...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

KİMSENİN GÖRMEDİĞİ YERDE...
    Cüneyd-i Bağdâdî hazretlerinin bir talebesi vardı. Bütün iyilik ve fazîletler onda mevcuttu. Sonradan gelmesine rağmen Cüneyd-i Bağdâdî hazretleri onu pek ziyâde seviyor, diğer talebeler bu hâli çekemiyorlardı. Talebelerinin bu hâli Cüneyd-i Bağdâdî'ye mâlûm oldu. Talebelerinin eline birer kuş verdi ve;

"Her biriniz bu kuşları kimsenin görmediği bir yerde boğazlayıp getirsin." buyurdu.

Hepsi de kendilerine verilen kuşları aldılar, varıp ıssız bir mahalde boğazlayıp getirdiler. Yalnız o talebesi boğazlamadan getirdi. Cüneyd-i Bağdâdî;

"Niçin boğazlamadın?" buyurdu.

"Hocam! Siz; "Kuşları kimsenin görmediği bir yerde boğazlayın." demiştiniz. Ben ise ıssız bir yer bulamadım. Her yeri Allahü teâlâ görüyor." deyince,

Cüneyd-i Bağdâdî buyurdu ki:

"Arkadaşınızın firâsetini gördünüz mü?" Bunun üzerine; tövbe edip boyunlarını büküp, Cüneyd-i Bağdâdî hazretlerinden affedilmelerini dilediler.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kimsenin Görmedigi Yerde...
    emeğine sağlık

Kimsenin Görmedigi Yerde... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimsenin Görmedigi Yer

Kimsenin Görmedigi Yer

Kimsenin Görmedigi Yer Eski zamanda bir hoca, talebelerinden birini, çalışkanlığından, zeka ve anlayışından dolayı diğerlerinden daha çok seviyor ve takdir ediyordu Hocanın bu sevgi ve takdiri diğer öğrenciler tarafından biliniyor ve için için kıskanılıyordu "Hoca neden yalnız bu arkadaşa ilgi ve yakınlık gösteriyor, aramızdaki tek zeki ve çalışkan o mu?" şeklinde laflar...
  2. Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamam

Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamam

Hangi yolda yürüyorsam hep sana gelmek istiyorum Sensiz zaman sandığımdan daha zor daha acı geçti Yok yok şu ömrümde bir seni sevdim sana yandım Kıyılarım dalga dalga ufuklarım uzar gider Belki bugün bugün diye yollarına laleler ektim Bir yanar bir söner içimdeki yangın gın Deli divaneyim aşk seferi oldum Sana doyamadan bahar açtı esti Çok çok zaman geçti yerine kimseti koyamadım Bir...
  3. Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamadım

Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamadım

Hangi yolda yürüyorsam hep sana gelmek istiyorum Deli divaneyim aşk sefili oldum Sensiz zaman sandığımdan daha zor daha zor acı geçti Sana doyamadan bahar açtı esti... Yok yok şu ömrümde Bir seni sevdim sana yandım Çok çok zaman geçti Yerine kimseyi koyamadım... Kıyılarım dalga dalga Ufuklarım uzar gider Bir yanar bir söner İçimdeki yangın Belki o gün bu gün diye Yollarına laleler ektim...
  4. Rafet El Roman - Kimseyi Yerine Koyamadım

Rafet El Roman - Kimseyi Yerine Koyamadım

hangi yolda yürüyorsam hangi yolda yürüyorsan yürüyorsam hep sana gelmek istiyorum rafet el roman yürüyorsan hep sana gelmek istiyorum hangı yolda yuruyorsan hep sana gelmek ıstıyorum deli divaneyim aşk seferi oldum sensiz zaman sandığımdan daha zor daha acı geçti sana doyamadan bahar actı estı yooook yoook su omrumde bır senı sevdım sana yandım coook cooook zaman gectı yerıne kımseyı...
  5. Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

Kimsenin Ahi kimsede Kalmaz...

kimsenin ahı kimsede kalmaz kimsenin ahi kimsede kalmaz ahı yerde anlamı dinle Tarif edemedigim bir SIKINTI günlerdir icimde yoklugunmu canimi yakan yoksa varliginmi gözlerimi kapatsam karsimdasin acsam yoklugun sariyor bedenimi... Günlerdir kalbimde bir carpinti durup dururken terleyen avuc iclerim ve her sarkida gözlerimde hazir bekleyen yaslar... Cirpiniyor zavalli kalbim kurtulmak icin...

Sayfayı Paylaş