gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Kimyasal gebelik nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kimyasal gebelik kimyasal gebelik belirtileri nedir sonrası hamilelik sonrası adet Kimyasal gebelik hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere aktarıyorum kimyasal gebelik nedir ve ne şekilde oluşur buyrun arkadaşlar [​IMG]
    Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilmesidir. Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani (+) çıkmasına rağmen hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz ,rahim içine yerleşemez ve düşük ile kendiliğinden sonuçlanır. Kimyasal gebelik sık görülmekte olup bir çok kadın bunun farkına varamamakta ve normalden biraz fazla veya düzensiz adet gördüğünü zannederek aslında düşük yapmaktadır. Kimyasal gebeliğe bazı hekimler “sessiz düşük” olarak da isimlendirmektedirler. Kısacası döllenme olur fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer. Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir.
    Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen B HCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir, Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez, takip gerekmektedir

Kimyasal gebelik nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kimyasal gebelik yaşayanlar.

kimyasal gebelik yaşayanlar.

kimyasal gebelik yaşayanlar kızlar ben 1 tane 8 haftalıkken düşük yaptım,bir kere de kimyasal gebelik yaşadım.şimdi de çatlatma iğnesi oldum.adetim 2 gün geçti ama göğüslerimdeki şişlik indi sanki.sizce bu durum neyi gösteriyor
  2. Kimyasal gebelik nedir neden olur ve bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

Kimyasal gebelik nedir neden olur ve bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

Arkadaşlarım geçen ay ben kimyasal gebelik yaşadım. Peki kimyasal gebelik neden oluyor bunun yememizle yada içmemizle alakalı bir durumu var mı nelere dikkat etmem gerekiyor bir daha kimyasal gebelik geçirmemek için ? Bu konuda başından kimyasal gebelik geçmiş arkadaşlarımızdan tavsiye almayı çok isterim. Tşk.
  3. Kimyasal Gebelik Nedir Başından Geçenler Buraya

Kimyasal Gebelik Nedir Başından Geçenler Buraya

kimyasal gebelik,kimyasal gebelik yaşayanlar, Arkadaşlar aranızda hiç kimyasal gebelik yaşayan böyle bir durumla karşılaşanlar var mı neler yaşadınız duygusal açıdan sizin için üzücü bir durum olsa gerek.Peki sonrasında ne yaptınız tekrar dan gebe kalabildiniz mi bizimle paylaşır mısınız.Bugün konumuzda kimyasal gebelik hakkında bilgi vermek istiyorum sonuçta herkesin bilincinde olması...
  4. Sessiz düşük kimyasal gebelik nedir?

Sessiz düşük kimyasal gebelik nedir?

bu konu;kimyasal gebelik,kimyasal hamilelik hakkında bilgiler vermektedir Kimyasal gebelik normal bir gebelik olmayıp,döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememsi ve gebeliğin sadece gebelik testleriyle tespit edilmesidir Kimyasal gebeliği hekimler sessiz düşük olarak ta isimlendirmektedir.Kısacası döllenme olur,fakat rahim içine yerleşemez.Ve sessizce adet...
  5. Kimyasal gebelik neden olur?

Kimyasal gebelik neden olur?

Sayfamıza sağlıksız gebelik geçiren bayanlar tarafından sık sorulan sorulardan biride kimyasal gebelik nedir,kimyasal gebelik geçirdim nedeni nedir ?Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi sonucu olur.Kimyasal gebelik hamilelik sürecinin tüm testler sonucu pozitif çıkması ancak ilerlemeden kendi kendine hamileliğin...

Sayfayı Paylaş