gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

kin mi nefretten doğar,nefret mi kinden doğar??

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

[​IMG] eveeet sevgili melekler,başlıkta görmüş olduğunuz üzere beni çetin tartışmalara sürükleyen bu soruyu sizlerede sormak istedim.anketten ziyade düşüncelerinizi merak ediyorum..

ben kendi düşüncemi de beyan edeyim;önce tanımları iyi bilmeli..kin insanın içinde biriktirdiği öfkedir bence,nefretten artan kin sonunda kişinin patlama noktasıdır.nefret kolay birşey değildir,birini sevmemekle bir tutulamaz bence ya da hoşlanmamakla..çok hoşlanmadığınız biri yolda kayıp düşse elinden tutup kaldırırsınız belki ama nefret ettiğiniz insana bunu bile yapmazsınız bence,tanımadan yanından geçersiniz..yanılıyormuyum melekler,haydin konuşalım :)

CeMoŞ ve emral bunu beğendi.
  2. solenzara

solenzara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    nefret anlık, kin daha derin bir duygudur bence. bu sebepten, kin nefretten doğar.

3. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    nefret nasıl anlık olabilir,asıl nefret daha derin bi duygudur.aşk ile nefret arasında iiiipince bi çizgi var aşk kadar yoğun bi duygunun tam zıttı nasıl anlık olabilirki??

4. solenzara

solenzara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    "kin tutmak" denir," nefret duymak" dildeki kullanımından da anlaşılacağı üzere, buradan yola çıktım.
    Nefret ve aşk konusu apayrı. aşktan nefrete geçiş genelde kısa sürede yeniden aşka dönerek devam eden bir his çemberi oluşturur.

kin tutmak uzundur, intikama doğru gider.

ben böyle düşünüyorum :)

5. emral

emral Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    yok yaaa herşeyden önce allah korkusu olan zor durumda olan kişilere kim olursa olsun nefrette etse ona yardımcı olabilmeli herkonuda..

6. solenzara

solenzara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca bir duygunun yoğunluğu ve uzunluğu farklı konular.
    aşk, sevgiden daha yoğun bir histir, ama sevgi her zaman aşktan uzun sürer. gibi.

7. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Bence nefret kinden doğar. Önce kişi kinlenir ve bu arttıkça nefrete dönüşür. Benim düşüncem bu yönde...

8. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0
    ayynen katılıyorum :D

kin mi nefretten doğar,nefret mi kinden doğar?? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nefretimsin

nefretimsin

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. erkeğiniz kıskanılmaktan hoşlanır mı yoksa nefret mi eder

erkeğiniz kıskanılmaktan hoşlanır mı yoksa nefret mi eder

erkekler kıskanılmaktan hoşlanır mı erkekler kıskanılmaktan hoşlanırmı kimi erkekler kısakanılmaktan nefret ederler en ufak kısakançlık yapsanız kıyameti kopartırlar. benimki çok kıskançtır fazla belli etmez ama ben anlarım.ama bende çok kıskancım ben hemen belli ederim içimde tutamam ama o her z aman belli etmez. benim eşimde çoğu erkek gibi fazla aşırı kıskanılmaktan hoşlanmaz bizde bazı bu...
  3. "K" Harfinden Nefret Ediceksiniz  xD

"K" Harfinden Nefret Ediceksiniz xD

Kitaplarda kâşiflerin keşfettikleri kâinat kurulurken, karşı karşıya kalan kaplanlar kunduzlara kükrer; keyifleşen kalın kalçalı küheylanlar kısraklara, küp karınlı kadanalar katırlara kişner; köpüklü kırılgan kutuplarda kefallar köpekbalıklarına karşı kalkanlaşır; kara-kuru kaplumbağalar karabataklara kostaklanır; kör kösnüler kumlarda kıpırdanır; kaşağısız, kayışsız karakaçanlar karacalarla,...
  4. Eşiniz / Sevgiliniz Kıskanılmaktan Hoşlanır mı Yoksa Nefret mi Eder ?

Eşiniz / Sevgiliniz Kıskanılmaktan Hoşlanır mı Yoksa Nefret mi Eder ?

Sevgili melekler, eşiniz ya da sevdiğiniz mutlaka sizi kıskanıyordur. Tabi ki kıskanılmak güzel, sevginin göstergesidir kıskanılmak ama onun da bir dozu var elbet :D:D Peki ya eşlerimiz, sevdiklerimiz ? Onlar bizi kıskanıyorlar da biz onları kıskanmıyor muyuz ? Biz kıskanınca durum nasıl bir hal alıyor ? Hoşlanıyorlar mı yoksa öf aman deyip yaka mı silkiyorlar ? :D:D Hadi bakalım, eşiniz siz...
  5. Songül Karlı Esra Erol'dan Nefret mi Ediyor?

Songül Karlı Esra Erol'dan Nefret mi Ediyor?

esra erol haberleri, songül karlı haberleri, esra erol Sevgili melekler, yeni sezonda Fox Tv'de evlilik programı yapacak olan Esra Erol'dan, aynı kanaldaki evlilik programına son verilen Songül Karlı'nın nefret ettiği iddia edildi. Haberin detayları şöyle.. Yeni sezonda Fox Tv ekranında izleyici ile buluşacak olan Esra Erol'un gelmesi ile evlilik programı yayından kaldırılan...

Sayfayı Paylaş