Kına Gecesi Şarkıları ve Türküleri Listesi

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

kına gecesi şarkıları kına gecesi türküleri

Sevgili melekler, müstakbel gelin adayının baba evinden çıkmadan doyasıya eğlendiği en özel gece olan kına geceleri hayli coşkulu geçer. Gecenin en önemli anı gelin adayının arkadaşlarının kına tepsileri ellerinde olarak gelin adayının başında okudukları "Yüksek Tepeler" türküsüdür. Bu sırada herkesi bir hüzün kaplar ve gelin başta olmak üzere herkes ağlar. İşin gelenek kısmı buraya kadardır. Çünkü gecenin kalan kısmında vur patlasın çal oynasın eğlenilir. Biz de bu sayfamızda kına gecesi çalınabilecek şarkı ve türküleri sizlerle paylaşarak, fikir vermek istedik. Siz de sevdiğiniz ve kına gecesine uyar dediğiniz parçaları lütfen bu sayfadan paylaşın..

Türküler
    Yüksek yüksek tepeler
    Kınayı getir aney
    Gülay – Ağ elime mor kınalar yaktılar
    Etek sarı
    Eledim
    Ağlama yar
    Altın tas içinde kınam bezenir
    Selanik Türküsü
    Ağrı dağın eteğinde
    Urfalıyam ezelden

Hüzünlü Parçalar
    Candan Erçetin – annem
    Aynalı körük olmazsa ben gelin gitmem
    Zara – kızım diyor
    Kibariye – anne
    Reyhani – Mardin müziği
    İbrahim Tatlıses – ağlarsa anam ağlar

Oyun Havaları
    Ankara oyun havaları
    Çiftetelli
    Kolbastı
    Roman havaları
    Halay
    Yurtseven kardeşler halay şarkıları
    Karadeniz horon
    Damat halayı
    Mezdeke şarkıları
    Oryantal darbuka

Kına Gecesi Şarkıları ve Türküleri Listesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kina Gecesi

Kına gecesi bize ninelerimizden kalma bir gelenektir. Özellikle Anadolu da genç kızların hepsine evlenmeden birkaç gün önce kına gecesi düzenlenir. Bu kına geceleri daha folklorik ve geleneksel geçer, ama sizin ki illa öyle olmak zorunda değil. İşte size kına geceniz için alternatif birkaç alternatif öneri... İsterseniz bizim seçeneklerimizden birini seçin, ya da birkaç seçeneği birleştirin;...
  2. Gazİantep’te Kina Yakma GeleneĞİ Ve Kina TÜrkÜlerİ Üzerİne Bİr AraŞtirma

gaziantep oyun havaları antepbarakhavaları gaziantep barak türküleri kına türküleri kına yakılırken söylenen türküler Savaş EKİCİ Türk halk müziği repertuarı içerisinde hüzün verici sözleri ve insanı etkileyici melodisi ile kına türkülerinin çok özel ve önemli bir yeri bulunmaktadır. Ülkemizde kına yakma merasimlerinin yapılmadığı ve kına türkülerinin söylenmediği bir yer yok gibidir. Her...
  3. Kina gecesi icin sepetler

kına gecesi için gerekenler kına için gerekenler mekanları yapılacak mekanlar kınada yapılması [IMG] [IMG] [IMG]
  4. Kına Gecesi

kına gecesi şarkıları kına yakılırken söylenen türküler yakılırken söylenen şarkılar gecesinde şarkılar karadeniz gecesi Kına Gecesi: Kına gecesi, düğünden önceki gece yapılır. Kına yakılırken, gelin adayının yüzü kırmızı bir örtüyle kapatılır, kınayı yakacak kişi damat adayının bir yakını olur. Kız kınayı eline yaktırmadan önce, kaynanadan türkü söylemesini ister. Bu istek gelin tarafından...
  5. Yöresel kına gecesi kıyafetleri

kına gecesi kıyafetleri yöresel kına kıyafetleri yöresel gecesi 2009 bursa
  6. İzmir'in ilinin şarkıları,marşları,türküleri ...

izmirin türküleri izmirin yöresel kıyafetleri meşhur türküleri şarkıları izmir in en meşur türküsü Ege bölgesinin en güzel illerinden biri olan İzmir için ne şarkılar şiirler ve marşlar yazılmış arkadaşlar bakın bu güzel il için yapılanlardan bazı örnekler vermek istiyorum sizlere:) İzmir'in Kavakları - Halk Türküsü İzmirin kavakları Dökülür yaprakları Bize de derler çakıcı Yar fidan boylum...
  7. Kına gecesi şarkıları

Kızlar kına gecesinde çalınacak şarkı önerileriniz yada fikirleriniz var mı
  8. kına gecesi giyimleri

şüphesiz her genç kızın düğünden önce isteyeceği kına gecesi.kına gecelerinde adetlerimiz gereği bindalık giyilir.giyilen bindallıkların hepsi aynı modeldir.şimdi 2012 bindallık modası osmanlı motifleriyle.
  9. Kına Gecesi Ağıtları

Kına Gecesi Ağıtları arıyorum kardeşimin kınasında söyleyecez de ama sizden fikir istiyorum paylaşırsanız Kına Gecesi Ağıtlarını çok iyi olur
  10. Benim İçin Üzülme Dizisi Müzikleri, Şarkıları, Türküleri, Sözleri Burada Melekler !

Bu konu; benim için üzülme dizisi müzikleri, şarkıları, türküleri, sözleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, müzik dünyasının yanısıra film piyasasında da yaptığı bgaşarılı işlerle adından söz ettirmeyi başaran Mahsun Kırmızıgül, şu sıralar ekranlarda olan ''Benim İçin Üzülme '' dizisi ile gündemde. Yayınlanmaya başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen ilgi çeken dizinin,...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. kına gecesinde söylenen türküler

,
  2. kına gecesi türküleri listesi

,
  3. Kına Gecesi Şarkıları Listesi

,
  4. kına gecesinde söylenen şarkılar,
  5. kınada söylenen türküler,
  6. kınada söylenen şarkılar,
  7. kına yakılırken söylenen türküler,