Kına Neden Yakılır?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kına neden yakılır kina neden yakilir kina niye yakilir kına yapılır gecesi yapılır Bizim Türk geleneklerimizde olan kına yakmayı hepiniz bilirsiniz.Evlenmeden bir gün önce kına gecesi yapılır ve geline kına yakılır.Askere gidecek gençleri asker ocağına yollarken kına yakılır ve çoğunuz bilmesede normalde kurbana bile kına yakılır.Peki kına neden yakılır hiç düşündünüz merak ettiniz mi?
    Eğer merak ediyorsanız işte sizin merakınızı giderecek cevaplar geliyor:DBakın kına neden yakılırmış:tik:

Kurban ettiğimiz koça; Allah'a kurban olsun diye:)

Askere giden delikanlılarımıza;vatana kurban olsun diye:)

Gelin olan genç kıza ; kocasına, çocuklarına kurban olsun diye:)

İşte 3 olayda kına yakılmasının sebebleri bunlarmış:hula:

2. Ariza

Ariza Yeni Üye

Tuhaf bence kocami nekadar sevsemde seveyim ( suan icin öyle biri yok ) niye ona kurban olayim ki :S Cocuklari anlarim onlar benim bir parcan ama koca, o bana kurban olsun :D:D:D

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

;( bunları biliyorum ve şuan sebebsiz ağlıyorum ..... ama belkide eşim askerde oldugundandır... ;( offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Kına Neden Yakılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gazİantep’te Kina Yakma GeleneĞİ Ve Kina TÜrkÜlerİ Üzerİne Bİr AraŞtirma

gaziantep oyun havaları antepbarakhavaları gaziantep barak türküleri kına türküleri kına yakılırken söylenen türküler Savaş EKİCİ Türk halk müziği repertuarı içerisinde hüzün verici sözleri ve insanı etkileyici melodisi ile kına türkülerinin çok özel ve önemli bir yeri bulunmaktadır. Ülkemizde kına yakma merasimlerinin yapılmadığı ve kına türkülerinin söylenmediği bir yer yok gibidir. Her...
  2. Nedenler ve niçinlerle dolu bir dünya biz kısa kestik …….NEDEN…. NEDEN….. NEDEN…..

nedenler niçinler nedendir bitmez Neden fazla okumayız ama herşeyi bildiğimizi sanırız? Neden güzellik uzmanları çok çirkin olur?Gazete ve dergilerde resimlerini gördüklerim pek gudubet. Neden moda tasarımcısı bayanların kendilerine hayrı yoktur?Esmer bir bayan modacı kendini sarışın yapmış çok komik olmuş, bir de kadınlara stil sahibi olmayı öğretecekler. Neden dımtıs dımtıs çalan ve...
  3. Photoshopla arabanın yanmayan farı nasıl yakılır?

yanmayan araba oyunları yanmayan oyunlar photoshopta araba farı yapma e-tuning denemeleriniz için küçük ve basit bi kaç tıkla otomobillerin yanmayan farlarını yakabilecegiz. çalışmak istediginiz resmi açın. Layer -> New -> Layer ile yeni bir layer ekleyin ve bu layeri Paint Bucket Tool (G) ile siyaha boyayın. Boyadığımız bu layer'in Blend Mod'unu screen olarak degistirin....
  4. Kına Geceleri İçin Süslü Püslü Kına Torbaları

kına torbaları kına gecesi türküleri torbası modelleri kina torbalari poşetleri
  5. söyle neden susyorsun..neden bakmıyorsun...neden duymuyorsun.. nedennnn

neden susuyorsun şiir Söyle neden susuyorsun, Bu suskunluk çaresizlikten mi? Yoksa uyulması gereken bir edep den mi? Ya da kelamsızlığın hüküm sürdüğü bir bahada mısın? Belki de heybende durumunun izahına uygun söz kalmamıştır. Ve yahut faniliğin yorgunluğu sinmiş iyiden iyiye lal diline. Şimdi susma haykır, avazın çıktığı kadar Sevgilerini, kırgınlıklarını, umutlarını, hayallerini… Bir...
  6. Kına gecesinde dağıtmalık kına paketleri

kına paketleri kina paketleri kına gecesinde ne dağıtılır kınada ne dağıtılır kina Kına gecesinin vazgeçilmezi tabiki kınalar .. gelinimize kına yakılıcak; ve kına paketleri süslenip püslenip gelen misafirlere dağıtılacak melişler.. bende sizlere ordan burdan derlediğim kına paketlerini sunmak istiyorum..
  7. Neden Ele Kına Yakılır?

ele kına nasıl yakılır kına ele nasıl yakılır kına, neden yakılır, ele kına yakılması ne demektir, anlamı, sebepleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kına bizim kültürümüzün vazgeçilmez örneklerinden biridir.Kına yakmayı sevmeyen genç kızlarımız dahi evlenmeden 1 gün önce kına gecesi yaparlar ve eğlenirler. Türk-İslam geleneğinde; kına, hem sağlık, hem...
  8. Kina yakmak, kına yakmanın hükmü

Kina yakmak, kına yakmanın hükmü nedir. Arkadaşlar kına yakmanın sevabı ya da günahı var mı sizce?
  9. Kına Saça Nasıl Yakılır ? Nasıl Hazırlanır ?

Kına Saç Boyama Tarifi kınayla saç boyama kınayla saç boyama nasıl yapılır Sevgili melekler, saç sağlığı açısından kınanın faydaları hepimizce bilinen bir gerçek. Ancak yine de pek çok kadın hem kınadan boyaya dönüş zor oluyor diye hem de renk sonucundan emin olamadıkları için kına uygulamasından kaçınıyorlar. Biz bu sayfamızda sizlere kınayla saç boyama nasıl yapılır fikir almak isteyen...
  10. kına saça nasıl yakılır

Melekler, saçım çok cansızlaştı. Tavsiye üzerine kına yakmaya karar verdim ama nasıl yakacam bilmiyorum, bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. olecek kisiye kina niye yakilir

,
  2. kina neden yakilir

,
  3. niye kına gecesi yapılır

,
  4. anything,
  5. kına kimlere yakılır neden,
  6. evlenmeden önce kına gecesi neden olur,
  7. kına gecesinde kına ele nasıl yakılır