Kına Neden Yakılır?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kına neden yakılır kina neden yakilir kina niye yakilir kına yapılır gecesi yapılır Bizim Türk geleneklerimizde olan kına yakmayı hepiniz bilirsiniz.Evlenmeden bir gün önce kına gecesi yapılır ve geline kına yakılır.Askere gidecek gençleri asker ocağına yollarken kına yakılır ve çoğunuz bilmesede normalde kurbana bile kına yakılır.Peki kına neden yakılır hiç düşündünüz merak ettiniz mi?
    Eğer merak ediyorsanız işte sizin merakınızı giderecek cevaplar geliyor:DBakın kına neden yakılırmış:tik:

Kurban ettiğimiz koça; Allah'a kurban olsun diye:)

Askere giden delikanlılarımıza;vatana kurban olsun diye:)

Gelin olan genç kıza ; kocasına, çocuklarına kurban olsun diye:)

İşte 3 olayda kına yakılmasının sebebleri bunlarmış:hula:

2. Ariza

Ariza Yeni Üye

Tuhaf bence kocami nekadar sevsemde seveyim ( suan icin öyle biri yok ) niye ona kurban olayim ki :S Cocuklari anlarim onlar benim bir parcan ama koca, o bana kurban olsun :D:D:D

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

;( bunları biliyorum ve şuan sebebsiz ağlıyorum ..... ama belkide eşim askerde oldugundandır... ;( offffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Kına Neden Yakılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kına Gecesi

kına gecesi şarkıları kına yakılırken söylenen türküler yakılırken söylenen şarkılar gecesinde şarkılar karadeniz gecesi Kına Gecesi: Kına gecesi, düğünden önceki gece yapılır. Kına yakılırken, gelin adayının yüzü kırmızı bir örtüyle kapatılır, kınayı yakacak kişi damat adayının bir yakını olur. Kız kınayı eline yaktırmadan önce, kaynanadan türkü söylemesini ister. Bu istek gelin tarafından...
  2. kına kıyafeleri

kina abiyeleri kına abiyeleri kına gecesi kaftanları kaftanları kina kaftanlari Kurbanlık koçlara kına yakarız, Hak yoluna kurban olsun diye. Gelin ve damada da kına yakarız, Yuvasına kurban olsun diye. Askere giden gençlere kına yakarız, Vatanınına kurban olsun diye...
  3. Neden Ele Kına Yakılır?

ele kına nasıl yakılır kına ele nasıl yakılır kına, neden yakılır, ele kına yakılması ne demektir, anlamı, sebepleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kına bizim kültürümüzün vazgeçilmez örneklerinden biridir.Kına yakmayı sevmeyen genç kızlarımız dahi evlenmeden 1 gün önce kına gecesi yaparlar ve eğlenirler. Türk-İslam geleneğinde; kına, hem sağlık, hem...
  4. Kına Saça Nasıl Yakılır ? Nasıl Hazırlanır ?

Kına Saç Boyama Tarifi kınayla saç boyama kınayla saç boyama nasıl yapılır Sevgili melekler, saç sağlığı açısından kınanın faydaları hepimizce bilinen bir gerçek. Ancak yine de pek çok kadın hem kınadan boyaya dönüş zor oluyor diye hem de renk sonucundan emin olamadıkları için kına uygulamasından kaçınıyorlar. Biz bu sayfamızda sizlere kınayla saç boyama nasıl yapılır fikir almak isteyen...
  5. kına saça nasıl yakılır

Melekler, saçım çok cansızlaştı. Tavsiye üzerine kına yakmaya karar verdim ama nasıl yakacam bilmiyorum, bilen var mı ?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. evlenecek kıza neden kına yakılır?

,
  2. neden kina gecesi yapilir