Kınadıklarım (alıntı bir yazıdır)

UzakMavi

Yeni Üye
Üye
Kınadıklarım (alıntı bir yazıdır)
1-Güngören (biz olaydan 2 saat önce çok yakınındaydık) katliamını yapan şerefsizler....

2-Olay günü tv kanalları Fox' ta Adnan Şenses şarkı söylüyor, Show' da eğlence tam gaz...., Star' da da eğlence tam gaz ,
Atv' de İbo Show ve İbo aynen şöyle diyor " Belki de ölenler İbo Show seyrediyorlardı..." , TRT1 e özel yorum yapacağım;
o TRT1 ki benim çocukluk kahramanlarımın doğduğu, eski yayınlarına özlem duyduğum TRT1 Çifte Kavrulmuş adlı program yeni başlamış... Konuklar Levent Üzümcü ve Demet Akakın... Normal olan yeni başlayan programı başlatmadan kesmek son dakika
haberi vermektir. Ama öyle olmuyor... Emel çok tatsız bir olay oldu patlama 10 kiş filan ölmüş diyor ... Levent Üzümcü den kanımı donduran yorum geliyor... Bizim Ülkemizin bulunduğu caoğrafyada çok normal ... Alıştık artık diyor... Emel de bu tatsız konuları boşverelim diyor... Yani olayı normal bir haber gibi geçiştiriyorlar....

3-CnnTürk anında canlı yayında ve cesetleri, kanı, paniği aynen yayınlıyor.. Ailecek şokyayız.... 1-2 mahalle gerimizde olanlar... Sansürsüzce veriliyor.. Çoluk, çocuk donakalmışız...

4-Ntv de canlı yayında spiker ise Vali nin sözlerini yalanlamak için çabalıyor...Görgü tanıklarını konuşturuyor... 3. Sınıf habercilik örneği sergiliyor...

5-Arkadaşlarımız aynı sokakta 4. kattaki evlerine giremiyorlar... Çünkü olay yeri incelemede... İçerideki Eşi, çocuğu dışarı çıkamıyor... 4. Kattaki balkon penceresi ve çerçevesi içeriye doğru patlamış vitrin, dolap , halı ne varsa paramparça... Allah'tan içeridekilere bir şey olmamış ama maddi hasar çok.... Aşağıda ise can pazarı... daha dünyaya gözünü açmadan, anne karnında ölen, daha iyi kötü yü ayırt edemeen cennete giden 3 yaşında 10 yaşında 15 yaşında bebek ve gençler...Anneler Babalar... Bunu yapanların amacı ne olabilir??? Amacı daha çok insan öldürmek.... Parça tesiri artsın diye düdüklü tencereye konan bomba olduğu söyleniyor... Bir insan bunu nasıl yapabilir diye düşünüyorum....

6-Yapan Hainlerin; Şerefsizlerin; Allahsızların.... Bulunması... Ve en ağır cezayı almalarını diliyorum... Bulunamayacaklarını bile bile ...

Bir anne var feryat eden.... Çocuğunun 3. yaş günün de onu kaybetmenin acısını ömür boyu hissedecek olan.... Bir eş var kocasını bir daha gelmeyeceğini bildiği halde gelecekmiş gibi bekleyen... Bir baba var, bir kardeş var, anneler var yürekleri yaşam boyunca yanacak olan.... Tüm Bunlar olup biterken Tv ler var eğlenceleri ve raitingleri bozulur diye yayınlarını dahi kesme zahmetinde bulunmayan.... En kötüsü de NTV de ki canlı yaynda arka da ekranda görünmek için çabalayan gülücek atanlar var ... Ellerinde cep telefonları arkadaşlarını arayıp ben ntv de yim bak sna gülümsüyorum diyecek kadar taş kalpli olan...

İnşallah bir daha böyle acı olaylar yaşamayız deek geliyor içimden ama .... Etrefımızdaki insanları görünce her an daha büyük olaylar yaşayacakmışız gibi geliyor.... Korkuyorum... Ken dim için değil çocuklarımın gelecekleri için......

(alintidir)

Son düzenleme:
Cevap: Kınadıklarım (alıntı bir yazıdır)

Okurken içim burkuldu ya emeğine sağlık canım .. .

Geri