gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kinoa (Quinoa ) Salatası Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Salatalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kinoa salatası quinoa salatası

Sevgili melekler, daha önce forumumuzda tanıtımını yaptığımız kinoa bitkisi sağlığa son derece faydalı bir bitki. Tam bir protein deposu olan ve yağ ya da kolesterol içermeyen kinoa, Dünya Sağlık Örgütü tarafından komple protein bitki olarak adlandırılmış zira bütün temel amnioasitleri içeriyormuş. Bu kısa bilgilendirmenin ardından kinoa salatası tarifimize geçiyoruz.. :)

MALZEMELER:

1 su bardağı Quinoa
    2 su bardağı su

Quinoa’yı süzgüye koyup, soğuk su ile iyice yıkayın. Tencereye alıp 2 su bardağı suda önce kaynatıp, sonra altını kısarak (üstü açık), ara sıra karıştırarak, 15 dakika pişirin. 15 dakika sonra suyunu tamamen çekmiş olacaktır, ocaktan alıp, soğutun.

Bu arada iç malzemelerini hazırlayın .İç malzemesi için miktar vermiyoruz, istediğiniz miktarda hayal gücünüze göre istediğiniz sebze ve tahılı ekleyebilirsiniz ekleyebilirsiniz. Haşlanmış yeşil mercimek, taze soğan, maydanoz, taze nane, dereotu, zeytinyağda marine edilmis kurutulmuş domates, ceviz, dilimlenmiş yeşil zeytin, chives, 3/4 limon suyu, zeytinyağı, acı pul biber ve deniz tuzu gibi.

Tüm malzemeyi ince kıyıp, soğumuş olan Quinoa’ya ekleyin, harmanlayın. Deneyeceklere şimdiden Afiyet Olsun...

Kinoa (Quinoa ) Salatası Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kereviz salatası nasıl yapılır?

Kereviz salatası nasıl yapılır?

Hanımlara acaba Kereviz salatası nasıl yapılır? Tarifini bilen var mı
  2. Resimli Ananas Salatası nasıl yapılır

Resimli Ananas Salatası nasıl yapılır

Ananas Salatası Tarifi Resimli Ananas Salatası nasıl yapılır Evet Melek'ler, salata menülerinize bir yenisini daha katmak istiyorsanız, bu yazımızda lezzetli mi lezzetli resimli ananas salatası tarifini de deneyin :) Şimdiden afiyet olsun diyor ve yeni bir tarifte görüşene dek kendinize iyi bakın diyoruz :) Ananas Salatası Tarifi Resimli Ananas Salatası malzemeleri 1 küçük ananas 1...
  3. avakado salatası nasıl yapılır ?

avakado salatası nasıl yapılır ?

Avakado salatası tarifi ve yapımını arıyorum da arkadaşlarım. Bu avakado en çok tavuk ürünleri ile iyi gidiyor diye duydum bugün almak istiyorum bunun salatasını nasıl yapabilirim bilen yada daha önce yapan var mı ?
  4. Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır Selam hanımlar sizlerden çoban salatası tarifi istiyorum kendi yaptığınız tariflerden olursa sevinirim:)
  5. Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

Kinoa (Quinoa) Bitkisini Daha Önce Hiç Duydunuz mu ?

kinoa bitkisi quinoa nedir Sevgili melekler, yeryüzünde milyarlarca çeşit bitki ve hayvan cinsi var olduğunu ve bizim bunların henüz bir kısmını keşfedebildiğimizi hepinizi biliyorsunuzdur. İşte bu ucu bucağı olmayan çeşitlilikte benim ilk kez duyduğum, Orta ve Güney Amerika'da tüketilen bir bitkiden bahsetmek istiyorum sizlere. Üstelik bu bitki ülkemizde bazı büyük marketlerde de satılan...

Sayfayı Paylaş