gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bir kiracımız var evlere şenlik, papaz olmak üzereyiz. Aidat borcu varmış yönetim haber verdi. Şimdi ben ne yapsam nasıl davransam ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kiracının aleyhine yapılan otuz gün ihbarlı takiplerde kiracının tahliyeden kurtulması için otuz gün içinde tüm kira bedellerini eksiksiz ödemesi lazım. Bir ayın kira bedelini ödeyerek tahliyeden kurtarmayacağı gibi sizin bir aylık kira bedelini bankadan çekmeniz takibi engellemez. Yani parayı çekmenizde hiçbir mahzur yok. Aidatlara gelince. Aidat borcu için ancak ilamsız takip yapabilirsiniz. Aidat borcu için tahliye talebinde bulunulamaz. Kiracı aidatı icra dairesi dışında da ödeyebilir ancak icra dairesi harici ödemeyi inceleyip dosyada değerlendirmez. Yani kiracının bu ödeme ile işi uzar. Bunu inceleme mercii mahkemedir. Dolayısı ile şayet ödeyecek ise icra dosyasına ödemekte kendi menfaati vardır. Yönetici takip yapar.

Kiracının oturduğu apartman dairesinin ortak giderini ödememesi halinde icra takibini yönetici mi yapar, kiralayan mı Bu durumda icra takibi yapılacak ise ilamsız takiplerde ödeme emri gönderilebilir mi?

Apartman ortak giderinin ödenmemesi halinde takip yapacak olan kişi apartman yöneticisidir. Apartman yöneticisi takibi hem kiracı hem malik aleyhine yapar. Ancak kiracı parayı ödemez de kiralayan yani daire sahibi öderse o zaman kiralayan kiracıya rücu eder. Apartman ortak gideri veya aidat alacağı için kiracıya takip yapılacak ise zaten yapılması gereken takip ilamsız takiplerde ödeme emridir. Biliyorsunuz bunun yanında bir de takip talebi hazırlıyoruz. Bu takibe yedi gün içinde itiraz olmazsa takip kesinleşir ancak borçlunun malvarlığı haczedilebilir ama kiracının tahliyesi talep olunmaz.

kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Simdi ne yapmak lazim

Simdi ne yapmak lazim

Bu msj ı aldıysan bana hayransın Umrunda degilse beni seviyorsun Cevap verirsen bensiz yapamıorsun Cevap vermezsen bana AşIkSıN Bakalım şimdi ne yapacaksın?.. :hmm: sevgi.us
  2. Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

kolikli bebek, ne yapmak lazım, öneriler, tavsiyeler, tedavisi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Eğer bebeğinizde kolik varsa ,uzmanların tavsiye ettiği aşağıda ki maddeleri dikkatle inceleyin.. * Bebek anne sütü alıyorsa kesmeyin. * Eğer bebeğinizin ekstra kaloriye ihtiyacı varsa doktorunuzla konuşup sütünüzü arttırmak için ne yapacağınızı...
  3. Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

ateşlenen çocuk, ne yapmalı, ne yapmamalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Çocuklarımızda en sık görülen sorunlardan biri ateşlenmedir.Çocukluk dönemi boyunca da sık sık karşı karşıya kalacağımız bu durum,bazı önemli noktalara dikkat edildiği taktirde kolaylıkla atlatılabilecek bir problemdir.Öncelik olarak bilmemiz gereken de...
  4. Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Selamlar. Balığı çok seviyor ve çok tüketiyoruz. Bazen eşim kendi de tutuyor ama bazen korkuyorum.Her gödüğümüz yerden balık alıyoruz birgün bayatına denk gelip zehirlenirsek diye. Sorum şu olacak size: balık zehirlenmeleri nasıl anlaşılır? Böyle durumlarda ne yapmak gerekir ?
  5. GSS Borcumu ödemezsem ne olur kızlar yardım edebilir misiniz ?

GSS Borcumu ödemezsem ne olur kızlar yardım edebilir misiniz ?

Kızlar selamlar ben evli değilim ve e devlet şifresi alarak baktım 3 bin tl gibi gss borcum olmuş. Ben şimdi bu borcu ödemek zorunda mıyım ? Bir kaç yerde yapılandırma yaparak gss borcum için gelir testi vs yaptırmam gerektiği yazıyor. Tam olarak bilgi alabileceğim bir yer var mı yada bilgisi olan bana yazabilir mi lütfen ? :S

Sayfayı Paylaş