gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kiracıların hakları yok mu

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sürekli ev sahipleri yazıp yazıp duruyor ama biz kiracılar ne olacağız ? Ev sahipleri de bazen illallah ettiriyor. Kiracıların hakları neler, onları da bilelim lütfen..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Madde 6-Egemenlik kayıtsız şartsız kiracıların yoğun olduğu millete aittir. Madde 7-Yasama yetkisi yine bu necip millet adına TBMM nindir.
    Madde 8-Yargı yetkisi yine sizin içinde bulunduğunuz millet adına bağımsız mahkemelerce kullanılır.
    madde 12-Kiracılar kişiliğine bağlı, dokunulmaz, devredilmez, vaz geçilmez temel hak ve hürriyetlere sahiptir. Bu madde uyarınca dilediğiniz yerde ev tutabilir dilediğiniz zaman tahliye edebilirsiniz. Bu haklar ancak özel hallerde kanunla sınırlanabilir.
    Madde 17-Kiracılar kiralarını düzenli ödedikleri sürece, yaşama, maddî ve manevî varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir.
    MADDE 19.– Kiracılar oturdukları mecurda kiralarını aksatmadıkları sürece, kişi hürriyeti ve güvenliğine sahiptir.

MADDE 20.– Kirasını aksatmayan kiracı ev sahibinden, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz.
    MADDE 21.– Kirası banka yolu ile muntazam ödenen konuta dokunulamaz.
    MADDE 22.– Kiracı faturasını ödediği sürece haberleşme hürriyetine sahiptir. Haberleşmenin gizliliği esastır.
    MADDE 23.– Kirayı ve depoziti ödeyen kiracı mecura yerleşme ve seyahat hürriyetine sahiptir.

kiracıların hakları yok mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanuni Haklarınızı Biliyor musunuz?

Kanuni Haklarınızı Biliyor musunuz?

HAKLARINIZI BİLİYOR MUSUNUZ? İnsanca Yaşama Hakkı: İnsanca yaşama, maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahipsiniz. Size hiç kimse işkence ve eziyet yapamaz; insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamazsınız....
  2. çalışmak istemiyor musun yoksa?

çalışmak istemiyor musun yoksa?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Var mısın? Yok musun?

Var mısın? Yok musun?

Var mısın? Yok musun? Bugün Varım, Yarın Yokum “Hepimiz yolcuyuz bu fanide Bugün varız yarın yokuz kim bile?” Bir zamanlar ne var olmaya gücümüz, ne yokluğumuza dair bilgimiz vardı. Yokluk ile varlık arasındaki sonsuz mesafeden de haberimiz yoktu. Bir zamanlar, zahiren varlığımızın sebebi olan anne ve babamız, atalarımız yoktu. Canlılar ve yaşadığımız dünyamız da yoktu. Ancak bütün bunları...
  4. Haktan--Ben senin kulun muyum

Haktan--Ben senin kulun muyum

haktan gülmüyor yüzüm ben senin kulunmuyum notaları ben senin kulunmuyum nota haktan ne senle yaşanıyor nede sensiz oluyor sözleri Ne senle yasaniyor nede sensiz oluyor Su garip bombos dünyada(2) Ne kahrin cekiliyor ne dertlerin bitiyor Gülmuyor su yüzüm gülmüyor(2) Ben senin kulunmuyum beni senmi yarattin Keske seni görmeseydim, seninle yasanmiyor Sensizkende olmuyor, keske seni sevmeseydim...
  5. İşçi Haklarını Biliyor musunuz ?

İşçi Haklarını Biliyor musunuz ?

işçi hakları işçi hakları nelerdir Pek çok insan hayatını idame ettirebilmek için işçi olarak çalışıyor melekler. İşçiliğin eskiden bilgisizlik sebebiyle her türlü haktam hahrum sürekli çalışan ve ezilen insanlar olarak algılanırdı. Ancak artık gerek yasal düzenlemeler gerekse insanlarımızın bilinçlenmesiyle işçilerin de pek çok hakka sahip olduğu gerçeği kabul edildi. Peki nedir bu haklar ?...

Sayfayı Paylaş