gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kiraz Sapıyla Zayıflayabilirsiniz!

Konu, 'Nasıl Zayıflarım ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kiraz sapıyla zayıflama, kiraz sapı, kiraz sapının özellikleri
    Sevgili melekler, pek çok derde deva olan kiraz sapının aynı zamanda zayıflatıcı etkisi de var. Diyetisyen Gülhan Koca'nın verdiği bilgilere göre idrar söktürücü özelliğiyle böbreklerimizin dostu olarak vücudumuzu zararlı maddelerden koruyan kiraz sapının tüm özelliklerini Koca'dan alıyoruz...

kiraz-sapı.jpg

Kiraz sapı, böbreklerde çok etkili bir hareket sağlıyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Kiraz, birçok hastalığı önlüyor

Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağladığı için artrit (romatizma), gut hastalığı, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde de etkili oluyor. Ayrıca böbreklerin taş ve kum yapmasını önlemeye, mevcut olanların ve safra kesesi taşının da dökülmesine yardımcı oluyor.

İçeriğindeki “Antosiyanin“ sayesinde kalp ve damar hastalıkları riskinin azalmasını sağlıyor. Aynı zamanda içeriğindeki “melatonin “sayesinde de vücudun doğal uyku düzenini sağlıyor, hafıza kaybını önlemeye ve yaşlanma sürecini geciktirmeye yardımcı oluyor. Yine içeriğindeki “beta karoten” doku ve organ yapısında ve kanserin önlenmesinde önemli bir rol oynuyor.

Yapılan bir araştırmada, kirazın kalp sağlığına faydalarıyla ilgili yeni kanıtlar ortaya konmaktadır. Çalışmada kirazla zenginleştirilmiş diyetle beslenenlerde karında yağlanma, vücut ağırlığı artışı, enfeksiyon, diyabet ve kalp hastalıkları risk faktörlerinin azaldığı da görülmüştür.

Kiraz Sapıyla Zayıflayabilirsiniz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kiraz saplarından çay

kiraz saplarından çay

kiraz sapı çayı kiraz sapları sapı çayı nasıl yapılır sapi cayi nasil yapilir nasıl hazırlanır Kiraz 1 ay gibi kısa bir süre içinde piyasada bulabildiğimiz ve ondan sonda 1 yıl özlediğimiz bir meyve. Meyvesini yediğimiz kirazın saplarını sakın atmayın. Bu sapları kurutarak ilginç, ilginç olduğu kadar da sağlıklı bir çay yapabilirsiniz. 30 gr. Kiraz sapını 1 litre suda 10 dakika kaynatarak...
  2. Kiraz sapı ile zayıflama

Kiraz sapı ile zayıflama

kiraz sapı ile zayıflama kiraz sapi ile zayiflama çöpü zayıflama sapı zayıfladım kullanımı Kiraz sapı ile kilo vermeniz için sizlere kiraz sapı kullanımı bilgilerini ve malzemelerini veriyorum GEREKLİ MALZEMELER: * 1 çay bardağı kiraz sapı * 6 su bardağı su HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kiraz saplarını suyun içinde 12 saat bekletin. 15 dak kaynattıktan sonra 30 dak soğutun ve süzün. Günde...
  3. kiraz sapının faydaları nelerdir kızlar

kiraz sapının faydaları nelerdir kızlar

Kızlar ben kiraz sapı kllanmak istiyorum faydaları ve yararları nelerdir biri bana anlatsın çok yararlı felan diyorlar teşekkür ediyorum.
  4. Kiraz Sapının Yararlarını Biliyor musunuz ?

Kiraz Sapının Yararlarını Biliyor musunuz ?

kiraz sapının faydaları nelerdir kiraz sapının faydaları kiraz sapı ve Yararları Kirazı bayıla bayıla yeriz melekler :) Ancak çöp olarak attığımız kiraz sapının bir çok derde deva olduğunu biliyor muydunuz ? Makalemizde kiraz sapı ile ilgili tüm bilgileri bulacaksınız :) Bir çok derde deva olduğu söylenen kiraz sapının, idrar söktürücü özelliğiyle de böbreklerin dostu olduğu...
  5. Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz sapı yararları kiraz sapı zayıflatırmı Kiraz sapı faydaları Meyvesini hepimizin sevdiği kirazın sapı da bazı rahatsızlıklara iyi geliyor melekler :) Kiraz sapının hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini ve kullanımını öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz :) Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanı...

Sayfayı Paylaş