gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kırgızistan'da türban yasağı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kırgızistan'da çocukların dini açıdan etkilenmemesi amacıyla okullarda başörtüsü takılması yasaklandı. Eğitim Bakanlığı yetkilisi Damira Kudaybergenova yaptığı açıklamada, çocukların yoğun baskı altında olduğunu ve onları korumak istediklerini söyledi.
    Bazı öğrencilerin Cuma namazı nedeniyle derslerini kaçırdıklarını ifade eden yetkili, "eğitim ile başörtüsü arasında seçim yapılması istenirse eğitim deriz" şeklinde konuştu.

Kırgızistan'da türban yasağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türban yasağına AİHM’den onay

Türban yasağına AİHM’den onay

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, öğretmen Fatma Karaduman ve Sevil Tandoğan’ın türbanla derslere giremedikleri için ’din ve vicdan özgürlüklerinin kısıtlandığı’, ’ayrımcılığa maruz kaldıkları’, ’mal ve mülkiyet kaybına uğradıkları’ iddiasıyla yaptıkları başvuruyu incelemeye değer bulmadı. AİHM sadece ’usul hatası’ olduğunu vurguladı ancak tazminata gerek görmedi. AVRUPA İnsan Hakları...
  2. Türban günü...

Türban günü...

6/6/2008 Karakter Boyutu: Mehmet AltanAslında... Anayasa Mahkemesi’nin türban konusunu 5 Haziran günü görüşeceğini açıklamasından beri ilgili çevreler gün sayıyordu... Ve zaman hükmünü icra etti, 5 Haziran geldi. Sabahtan itibaren siyaset ve medya gözünü Ankara’ya dikti. Anayasa Mahkemesi sabahki toplantısında konuyu öğleden sonraya bıraktı. Türbanın görüşme saati olarak 14:00...
  3. Kırgızistan'da uçak kazası..

Kırgızistan'da uçak kazası..

Kırgız yetkililer, başkent Bişkek havaalanından kalkışından hemen sonra düşen Boeing 737 tipi yolcu uçağında ölenlerin sayısının 68 olduğunu, ölenler arasında bir Türk vatandaşının da bulunduğunu bildirdiler. Kırgızistan Başbakanı İgor Çudinov, basına yaptığı açıklamada, son bilgilere göre kazada 68 yolcunun hayatını kaybettiğini belirterek, kazada ölen yabancılar arasında bir Türk...
  4. Yasak

Yasak

Yasak ama ; Sarıl bana ! Buna gerçekten ihtiyacım var
  5. Belçika'da türban yasağına onay

Belçika'da türban yasağına onay

Belçika'da Danıştay, okullarda başörtüsünün yasaklanmasından yana görüş açıkladı. Irkçılıkla Mücadele Derneğinin (Mrax), 2005 yılında, başörtüsünü yasaklayan okullara karşı ayrımcılık ithamıyla yaptığı bir başvuruyu ve açtığı davaları değerlendiren Danıştay, söz konusu okulların ayrımcılık yapmadığına, aksine ayrımcılığa karşı önlem aldığına hükmetti. Mrax, dava açtığı okulların, Eğitim...

Sayfayı Paylaş