gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Kırk defa oku hac sevabı al ibrahim aleyhisselamın duası

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

İbrahim Aleyhisselam Duası,kırk hac sevabına bedel duadır arkadaşlar;İbrahim aleyhisselam, Elhamdü lillahi kable külli ehad, vel hamdü lillahi ba’de külli ehad, elhamdü lillahi alâ külli hâl

diye dua edince, Hak teâlâ,
    (Yâ Cebrail, dostuma selam söyle! O üç kelamı üç defa söyledi, ben azimüşşan da, ona kırk defa kabul olunmuş nafile hac sevabını verdimBu duayı okuyan her Müslümana da, aynı sevabı ihsan ederim) buyurdu(Miftahül cenne)

meali:Her şeyden önce Allahü teâlâya hamd ederim,Her şeyden sonra Allahü teâlâya hamd ederim,Her halükârda Allahü teâlâya hamd ederim

Sual: İbrahim aleyhisselamın okuduğu bir dua varmış. Kim okursa kırk kere hac etmiş sevabı alıyormuş. O dua hangisidir?

8.jpg

CEVAP
    İbrahim aleyhisselam, (Elhamdü lillahi kable külli ehad, vel hamdü lillahi bade külli ehad, el hamdü lillahi ala külli hâl) diye dua edince, Hak teâlâ, (Ya Cebrail, dostuma selam söyle! O üç kelamı üç defa söyledi, ben azimüşşan da, ona kırk defa kabul olunmuş nafile hac sevabını verdim. Bu duayı okuyan her Müslümana da, aynı sevabı ihsan ederim) buyurdu. (Miftahül cenne)

Elhamdü lillahi kable külli ehad = Her şeyden önce Allahü teâlâya hamd ederim.
    El hamdü lillahi bade külli ehad = Her şeyden sonra Allahü teâlâya hamd ederim.
    El hamdü lillahi ala külli hâl = Her halükârda Allahü teâlâya hamd ederim.

Salavat-ı Fatih: Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka ven nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym*

Manası: Allahım! Kapalılıkları açan,geçmişe son veren,hakka hakikatla destek olan, mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem’ e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle, selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

SadmiN bunu beğendi.
Kırk defa oku hac sevabı al ibrahim aleyhisselamın duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hac

hac

rüyada hac hazırlığı yapmak rüyada hacca hazırlanmak umreye hazırlanmak hacca gitmeye umreye gitmeye Mevsiminde hacca gidip, bu ibadeti şartlarına uygun bir şekilde eda ettiğini görmek istikamet güzelliğine, korkudan emin olmaya, borçları ödemeye ve günahların affedilmesine, Hacc için yola çıkmak kaybedilen iş ve konumu tekrar elde etmeye, yolcunun saliimen evine dönmesine, hastanın şifa...
  2. İbrahim Tatlıses gözaltına alındı

İbrahim Tatlıses gözaltına alındı

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, İstanbul polisince akşam saatlerinde gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Tatlıses'in Vatan Caddesi'deki emniyet müdürlüğü binasına getirildiği öğrenildi. Tatlıses'in, Derya Tuna'yı silahla yaralayan Hüseyin Bozan'ın, ifadesini değiştirerek, "Beni İbrahim Tatlıses azmettirdi"...
  3. AZRAİl (YAŞANMIŞ GERÇEK OLAY) oku ibret al..!

AZRAİl (YAŞANMIŞ GERÇEK OLAY) oku ibret al..!

gerçekte yaşanmış olayları oku YAŞANMIŞ GERÇEK OLAY (gerçekliğini araştırmadım.) *adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır arabaya.... adam arka tarafa biner..... şöför - eee hemşerim kimsin nereye gidersin...der.... yolcu - ben Azrailim..canını almaya geldim der...... şöför alaycı bir tavırla - sen mi Azrailsin der..yaw senin gibi Azrail olurmu hiç der.... yolcu sakin bir tavırla...
  4. cebrail aleyhisselam neden üç defa oku demiş

cebrail aleyhisselam neden üç defa oku demiş

cebrail aleyhisselam neden üç defa oku demiş sorumun cevabını bilenler lütfen bu sayfadan cevabını yazsınlar
  5. Ettehiyyatü Duası Oku

Ettehiyyatü Duası Oku

Ettehiyyatü Duası Oku Merhaba ben Ettehiyyatü Duasını unuttum sizden Ettehiyyatü Duası Okunuşunu rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş