kırlangıç hikayesi....

M

Misafir

Forum Okuru
kırlangıç hikayesi....
kırlangıç ile serçe hikayesi kırlangıç ve serçe hikayesi hikayeleri
kırlangıç hikayesi....

hayatını yanlız sürdüren yazar; yine evinde yanlız oturup birseyler karalarken camı tıklanır..
yazar camı acar. karsında bir kırlangıc.
- merhaba ben kırlangıc beni iceri alırmısınız. sizinle yasamak istiyorum.
der. yazar sasırıp kalmıstır.. biraz düsündükten sonra camı kırlangıcın yüzüne kapatır..
kırlangıc üzgün bir sekilde ucar gider . ertesi gün kırlangıc yine gelir ve yazarın camını gagasıyla 2-3 tıklatır.. yazar camı acar ve kırlangıç:
-merhaba yine ben. biliyorum sizde yanlızsınız bende alın beni iceri yanlızlıgını paylasayım.
der. yazar yine biraz dusundukten sonra camı kapatır yuzune kırlangıcın.
ertesi gün kırlangıç yine gelir. yine konar yazarın penceresine ve yine camı tıklatır gagasıyla 2-3 kez. yazar camı acar acmaz kırlangıç:
bakın bu size son gelişim yarın güneye göçüyoruz bir daha 6 sonra döneceğiz. alın beni içeri; istediğinizde elinize alır oksarsınız istediginizde omuzunuza konar size sarkılar söylerim.
der. yazar nasıl olur diye dusunur. o bir kırlangıç ben bir insan. hem konu komsu ne der? cam bir kez daha kapanır kırlangıcın yüzüne.. kırlangıcın gözünden birkaç damla yaş süzülür ve uçar gider..
aradan birkaç ün gecer ve yazar kendi kendine düsünmeye baslar.. ya ben yanlızım o da yanlız varsın kırlangıc olsun arkadasım olurdu konukomsu ne dusunurse dusunsun diye geçirir içinden..
neyse 6 ay sonra donecek nasıl olsa o zaman alırım iceri onu der ve beklemeye baslar.
aradan 1 ay gecer 2 ay gecer 3 ay gecer 4 ay gecer. 5. aydan itibaren camlar acık beklemeye baslar artık yazar..
kırlangıclar yavas yavas donmeye baslarlar ama yazar bır turlu o kırlangıcı göremez. artık en son kırlangıc gecerken durdurur ve olayı anlatır nerde bu kırlangıc 6 ay once bana boyle boyle demişti der.
kırlangıc yazara
- bayım sanırım bilmezsiniz ama kırlangıçların ömrü zaten 6 aydır der..

Geri