Kirli Kan Vücutta Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Kayıtsız Kullanıcılar

kirli kan vücutta nasıl temizlenir kirlenen kan nasıl temizleniyor açıklaması ile ilgili bilgiler burada melekler
    Kalp vücudumuzun bir nevi motoru gibi görev yapar melekler :) Sürekli kan dolaşımı için çalışan kalp günde ortalama 100 bin kez atar.Evet melekler yanlış okumadınız,tam 100 bin kez :) Kalbimizin motor görevi yaptığı vücudumuzda kanımız sürekli dolaşır.Bu her bir vücut turu sonunda kirlenen kan nasıl temizlenir hiç düşündünüz mü? :)

Kirli kan böbrek toplardamarı ile böbreklere gelir. Böbreklerde nefronlar yardımı ile kan süzülerek temizlenir. Temizlenen kan böbrek atardamarı ile vücuda geri gönderilir. Temizlenemeyen kirli kan ise boşaltım sistemi yardımı ile vücuttan atılır.

Kalbimizin daha rahat çalışmasını ve devr-i daimin hasarsız bir şekilde dönüşünü devam ettirmek istiyorsak,zararlı maddelerden uzak durup,sağlıklı beslenip, egzersiz yapmaya dikkat edelim melekler :tik:

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

Kirli kan böbrek toplardamarı ile böbreklere gelir. Böbreklerde nefronlar yardımı ile kan süzülerek temizlenir. Temizlenen kan böbrek atardamarı ile vücuda geri gönderilir. Temizlenemeyen kirli kan ise boşaltım sistemi yardımı ile vücuttan atılır.

Kirli Kan Vücutta Nasıl Temizlenir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mermer Lekeleri Nasıl Temizlenir ?

mermer nasıl parlatılır [SIZE=1][B]mermer lekeleri nasıl temizlenir, çıkar buyrun bu yazımızda işin sırrını öğrenelim arkadaşlar[/B][/SIZE] [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/84dda36bdea9b1.jpg[/IMG] Mermer üzerinde ki lekelere göre, temizleme önerileri vede püf noktaları sizler için bu makalimzde Melek'lerim:) Hayid mermerleri temizleyin, kahvenizi alın ve gelin :D 1) Boyalı...
  2. Kereviz nasıl temizlenir?

Kereviz nasıl temizlenir Kereviz nasıl pişer Selam kızlar ilk defa kereviz pişirecem ama nasıl temizleyeceğimi ve pişireceğimi de bilmiyorum. Bu konuda bana öneri fikir ve bilgi vermenizi rica ediyorum :)
  3. Mermer Lavabo Nasıl Temizlenir?

[B]lavabo nasıl temizlenir, mermer lavabo temizliği, mermer lavabolar nasıl temizlenmeli, lavoba temizliği püf noktalar[/B] Eviniz de banyo ve mutfaklar da kullandığınız lavabolar farklı tasarımlarla yer almaya devam ederken lavabo tasarımlardından biri olan mermer lavaboların temizliği hakkın da hanımların bilgi edinmesi amacı ile sizlere gereken püf noktaları ve bilgileri bu yazımız da...
  4. Kestane Nasıl Temizlenir?

[B]kestane nasıl pişirilir, kestanenin temizliği nasıl yapılır, kestane temizliği[/B] Kış aylarının eğlencesi olan kestanenin nasıl temizlenmesi konusunda sizlere işinize yarayacak bilgileri bu yazımız da sunuyoruz. Her ne kadar sobanın üzerinde pişirilmesine alışkın olduğumuz kestaneler marifetli hanımların elinden kurtulamıyarak fırınlardada pekala pişiriliyor. Belki sobada pişen kastenin...
  5. Enginar Nasıl Temizlenir?

[B]enginar nasıl ayıklanır, enginar nasıl çıkarılır, enginar nasıl pişirilir[/B] Vitamin deposu ve şifa kaynağı olan enginarın temizliği hakkın da sizlere işinize yarayacak bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. [ATTACH=full]46021[/ATTACH] Enginar, özellikle dengeli ve hafif beslenmeyi tercih edenlerin mutfağından eksik etmediği sebzelerdendir. Kendine has lezzeti ve farklı...

Sayfayı Paylaş