gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Kırmızı biberli mısırlı pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

kırmızı biberli mısırlı pilav kırmızı biberli pilav uluslararası pilavlar uluslararası tarifleri Sevgili melekler, Klasik pilavlardan sıkıldıysanız,size görünümü ve lezzetiyle harika olan bu pilavı öneririm.Afiyet olsun.... Malzemeler
    2 su bardağı pirinç
    2 çay bardağı taze mısır
    1 tane kırmızı biber
    1 tane soğan
    tuz
    su
    sıvıyağ
    Hazırlanışı
    Pirinçlerimizi tuzlu ılık suda yarım saat kadar bekletiyoruz. Dha sonra 3-4 tur yıkayıp tel süzgeç içerisine alıp süzdürüyoruz. Bir tencereye sıvıyağ koyup pirinçlerimizi üzerine alıp tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Orta ateşte 5-6 dakika kavrulan pirinçlerin üzerine tuz, et suyu veya tavuk suyu koyup kapağını kapatıyoruz. Kısık ateşte 10-15 dakika pişiriyoruz. Pişen pilavımızı 5 dakika demlendiriyoruz. Bir tava içerisine sıvıyağ koyup ince doğranmış soğanları ileve edip kavuruyoruz. Üzerine mısır taneleri büyüklüğünde doğrranmış biberleri ileve ediyoruz. Bir süre ikisini kavurduktan sonra tane mısırlarıda ilave ediyoruz ve tuz koyup ister pilavın içerisine ister üzerine koyup servis yapıyoruz.
    .[​IMG]

Kırmızı biberli mısırlı pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mısırlı ekmekler

mısırlı ekmekler

Gereken Malzeme 1 su bardağı mısır unu 2 yemek kaşığı toz şeker 1 su bardağı un 2 tatlı kaşığı kabartma tozu 1/2 tatlı kaşığı tuz 1 yumurta (az çırpılmış) 1/2 bardak yoğurt 1/3 su bardağı zeytinyağı Hazırlanışı Mısır unu ve şeker bir kap içinde karıştırılır. Sonra şeker, un, kabartma tozu, zeytinyağı, yoğurt ve yumurta ilave edilir. Malzemeler iyice karıştırılır. İnce uzun bir...
  2. Bİberlİ Makarna

Bİberlİ Makarna

BİBERLİ MAKARNA Malzemeler : 400 gr. makarna 900 gr. kırmızı dolmalık biber 250 gr. soğan 280 ml. zeytinyağı 1 diş sarımsak 60 gr.rendelenmiş taze parmezan peyniri 50 gr. dolmalık fıstık Karabiber Tuz Hazırlanışı : Dolmalık biberlerin çekirdeklerini çıkarıp dörder parçaya ayırın. Soğanları soyun, biberlerle birlikte küb şeklinde doğrayın. Büyük bir tavada 4 yemek kaşığı...
  3. Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

Konserve Mısırlı Pilav ve Fırında Dereotlu - Beyaz Peynirli Kabak

peynirli kabak sandal kabak konservesi peynirli sandalı Şehir dışından gelecek olan anne - babam ve kız kardeşim için yaptığım hazırlıklar... Konserve Mısırlı Pilav Sabah erkek kardeşime yaptığım pizzadan artan mısırları bu şekilde değerlendirmiş oldum. Geri kalanını da limon suyu yerine nar ekşisi kullanarak değişiklik yaptığım salatada kullandım. Malzemeler 1 ölçü pirinç 1,5 ölçü su...
  4. kırmızı pancarlı bulgur pilavı

kırmızı pancarlı bulgur pilavı

Pilavdan vazgeçemeyenler için ilginç bir tarif:) Sunumu da çok güzel :) Malzemeler: 2 su bardağı bulgur 1 adet kuru soğan (Orta boy) 250 gr kırmızı pancar 2 su bardağı kırmızı pancar suyu 2 su bardağı tavuk suyu Tereyağ Karabiber Tuz Sosu İçin: 1 kase yoğurt 1 tatlı kaşığı reyhan (Fesleğen) Tuz Kadeh Nane yaprağı Yapılışı: Ön hazırlık olarak pancarları iyice yıkıyoruz....
  5. Kırmızı Biberli Patlıcan

Kırmızı Biberli Patlıcan

kırmızı biberli patlıcan sarma kırmızı biberli patlıcan tarifi kırmızı biberi sevmeyen çok az kişidir herhalde.buda kırmızı bibere farklı değişik bir sunum katıyor.zaten normalde de sık sık kırmızı olan gıdalardan tüketilmesi gerektiğini televizyonlardan duyuyoruz.kırmızı biberi ben normalde kışa hazırlıklarında alıp hazırlıyorum buzluğumda her zaman vardır.genelde haşlıyorum kabuklarını soyup...

Sayfayı Paylaş