gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kırmızı güller ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

kırmızı güller Benim peygamberim Öyle güzelki
    Nuru aydınlatır
    Bütün alemi
    Onun sevdasına
    Öter bülbüller
    Ona aşık olmuş
    Kırmızı güller
    Kırmızı güllerkırmızı güller
    Muhammed aşkına hu çekilirler

Kırmızı güller ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ((kırmızı güller))

((kırmızı güller))

Genç adam elinde bir buket çiçek, sahile koşarak geldi... Gözleri söyle bir sahilde gezindi, aradığını göremeyince ilk gördügü banka oturup sevdiğini beklemeye başladi. Ellerinde her zamanki çiçeklerden vardı. Sevgilisinin en sevdigi çiçekler bunlardı. Kırmızı, kıpkırmızı, kan kırmızısı güller... Sanki dalından yeni koparılmış gibi tazeydiler, buram buram kokuyorlardi, sevgi kokuyor,...
  2. Güldür Gül İlahisi

Güldür Gül İlahisi

güldür gül o nur cemali Bugün ben şâhımı gördüm çeşmi cemâli güldür gül Gül olanın aslı güldür peygamberin nesli gül Kusuru gül yaşı güldür toprağı gül taşı güldür Girdim şahın bahçesine cümlesi aşı güldür gül Asmasında gül dalları kovanında gül balları Ağacında gül hâlleri servi pınarı güldür gül Arkı akar çarkı döner gülden değirmeni döver Yine gülden gül üğütür bendi ırmağı güldür gül...
  3. Güller İlahisi

Güller İlahisi

Güller sümbüller Yanık gönüller Divane diller Mevlayı özler Hu diyen canlar Canda cananlar Aşkla yananlar Mevlayı özler. Pervane nare Deme ağyare Mest olan yare Mevlayı özler Zikreden zakir Şükreden şakir Aşkı bu fakir Mevlayı özler Emin ver bana Niyazım sana Yüreğim yana Mevlayı özler
  4. gül tanem ilahisi

gül tanem ilahisi

bitanem ilahisi birtanem ilahi gültanem ilahisi birtanem bir tanem Yaradır yüreğim yara Medet ey nur Dilara Yine düştüm ahu zara Özledim seni gül tanem Sen Resul-i Kibriyasın Sen Server-i Enbiyasın Sen Muhammed Mustafa’sın Özledim seni gül tanem Gül tanem gül tanem Gül tanem bir tanem bir tanem Güle benziyorsun güle Gül aşkınla gelir dile Çile çeliyorum çile Özledim seni gül tanem Sen...
  5. Kırmızı Gül

Kırmızı Gül

Güzel bir Aşk hikayesi.Ben ne zaman okusam bu hikayeyi hep duygulanırım ve sizinle paylaşmak istedim.Beğenicenizi umuyorum. KIRMIZI GÜL... Bir delikanlı güzel bir kıza ölümüne sevdalanış...Yüreği daha fazla dayanamaz olmuş onu uzaklardan seyretmeye.Birgün o adını bile henüz bilmediği,dış görünüşünden başka hayatı hakkında hiç bir bilgi edinmediği o genç güzel kızın yolunu kesip...

Sayfayı Paylaş