gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kırmızı reishi mantarı, reishi mantarı, kırmızı reishi mantarı kullanım alanları

Sevgili melekler, alternatif tıp gün geçmiyorki bir hastalığa çare olabilecek yeni bir bitki keşfetmesin. İşte bunlardan biri kansere faydası tespit edilen Kırmızı Reishi mantarı. Ganoderma lucidum, Ling Zhi, Mannentake, İmmortality Mushroom (Ölümsüzlük Mantarı) olarak da bilinen Kırmızı Reishi mantarı geleneksel Çin ve Japon tıbbında kullanıldığı bilinen en eski mantar türüdür ve 2000 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Doğada çok nadir olarak bulunabilen ve yapılan bilimsel çalışmalar sonunda belirlenen yararlı etkileri nedeni ile Batı dünyasında da kabul gören ve kullanımı gittikçe artan bu mantarı artık Türkiye’de yetiştiriliyor. Peki bu mantarın özellikleri, faydaları neler?..

reishi-mantari.jpg

Kırmızı Reishi Ekstrakt, hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.
    Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile genetik, bulaşıcı ve yaşlanmaya bağlı gelişebilen birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği vardır.
    Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Böylelikle kalp krizi ve spazmı, damarlarda tıkanma, felç gibi risklerin önlenmesinde etkilidir.
    Kanser riskine karşı koruyucu etkileri vardır. Kanser yönünden risk grubunda olan kişilerin (ailesinde kanser vakası olan, yoğun stres altında veya yoğun hava kirliliği ortamında çalışan, işi gereği radyasyon ve/veya kimyasallara maruz kalan) özellikle kullanması önerilir.
    Vücutta biriken toksinlerden arınmayı kolaylaştırır.
    Kandaki oksijen miktarının artmasına ve kan akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylelikle cilde gelen oksijen ve besin miktarında yükselme ve cilt üzerinde iyileştirici etkiler gözlemlenebiliyor.
    Sürekli kullanımda stres seviyesinde azalma ve uyku düzeninde düzelme görülür.
    Hücre yenileyici özellikleri nedeniyle yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) etki gösterir.

Kırmızı Reishi Mantarı Nedir? Ne İşe Yarar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Barkod nedir? ne işe yarar?

Barkod nedir? ne işe yarar?

Ben şahsen barkodsuz birşe almam.Gerçi pek barkodsuz birşeyde yok ama bazıları hilelik yapıyor:D Aldığım birşeyin hem bakroduna hemde tarihine bakarım.Peki barkod nedir ne işe yarar bunu biliyormusunuz?:D Barkodlar önceleri marketler için, işlemlerini hızlandırmaları ve stoklarını daha iyi kontrol edebilmeleri için hazırlanmıştı. Ancak sistem o kadar başarılı oldu ki, süratle her tipte...
  2. Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasılotu Ne İşe Yarar ?

Mayasıl otu Mayasılotu Yararları Mayasılotunun Faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden mayasılotu bitkisi, özellikleri ve kullanımı ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :) Mayasıl Otu Nasıl Kullanılır Bitki çiçekleriyle birlikte kaynamış suda demlenerek çay şeklinde veya haricen kullanılır. Mayasılotu Faydası Yüksek tansiyonu düşürür. Gaz söktürücüdür....
  3. trisequens ne işe yarar

trisequens ne işe yarar

trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
  4. Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık ne işe yarar ?

Kızılcık, zengin bir melatonin kaynağıdır; beynimizde bulunan epifiz bezi, hava karardıktan sonra melatonin adı verilen bir hormon salgılar. Yaşam ritmimizi ve uykumuzu bu hormona borçluyuz. Uyku beyni dinlendirir, güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar bağışıklık sistemini, oksidasyonu onarır ve tüm yaşam kalitesini yükseltir. Faydaları saymakla bitmiyor Öte yandan önemli hormonların...
  5. Binbir Derde Deva  Reishi mantarı

Binbir Derde Deva Reishi mantarı

Ganoderma Lucidum olarak bilinen ve yüz yıllardır yaygın olarak kullanılan bir mantardır. Çin Tıbbı’nın ve Bitki Biliminin verilerine göre insanın beş ana organına nüfus etmekte ve etkili olmaktadır. Bunlar kalp, akciğer, karaciğer, pankreas ve böbrektir. Ganoderma Lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının (solunum, dolaşım, sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri….)...

Sayfayı Paylaş