gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kirpikleri Uzatan İlaç

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kirpikleri uzatan ilaç, bulundu, adı, etkileri, kullanılışı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Şöyle yelpaze gibi kirpikleri olsun kim istemez?Bu sebeple yapılan araştırmalarda,göz hastalığına karşı geliştirilen bir ilacın "yan etki" olarak kirpikleri uzattığı saptanmış.Haberle ilgili ayrıntılar şöyle;

Allergan tarafından geliştirilen “rimel ilacı” sayesinde maskaralar tarihe karışacak.

İlk kez geçen yıl dünyaya tanıtılan ilaç, kirpikleri uzatıp dolgun bir görünüm kazandırıyor.

Bir göz hastalığını tedavi etmek için kullanılan başka bir ilacın kirpik uzatma yan etkisinden geliştirilen ilaç, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nden de onay aldı.

Dünyada olay yaratan Botox ’un da yaratıcısı olan Allergan, ilaca Latisse ismini verdi ve üründen 500 milyon dolar yıllık gelir bekliyor. Latisse, günde bir kez üst gözkapağındaki kirpiklerin dibine özel bir aletle uygulanıyor. 10 hafta içinde kirpikler koyulaşıp, uzuyor.

Glokom hastalığı ilacının bu güzel yan etkisinin, maskaraların çöpe atılmasına yol açması bekleniyor. İlacın yan etkisi o kadar belirgin ki ABD´deki ilaç üreticisi kozmetik lisansı için başvurmayı planlıyor.
    İlacın kirpik uzatıcı olarak piyasaya çıktığında dünya çapında 2 milyar dolarlık maskara pazarıyla rekabet edeceği bildiriliyor.

İlacın içindeki kirpik uzatıcı etkinin farkına, glokom hastalarının kirpiklerinin beklenenden daha çabuk uzadığının gözlenmesiyle varıldı.

Bu yan etki, sadece bir gözü tedavi edilen hastalarda daha belirgin olarak görüldü. Bu hastalarda tedavi gören gözdeki kirpiklerin daha uzun, sık ve koyu renkte olduğu tespit edildi.
    Miami Üniversitesinde yapılan bir deneyde de söz konusu ilaç bir jelle karıştırıldı. Araştırmaya katılanlardan bir gruba ilacın etken maddesinin bulunduğu jel verilirken, diğer gruba bu maddenin bulunmadığı bir jel verildi. Deneklerden jeli her iki göze de düzenli olarak uygulamaları istendi.

İlacın bulunduğu jeli tatbik edenlerin kirpikleri 6 haftada 2 milimetre uzadı. Bu kişilerin kirpiklerinin, içinde ilacın bulunmadığı jel sürenlerinkinden iki kat hızlı uzadığı tespit edildi.

2. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    iyi güzelde bu ilaç ve yan etkileri olabilir.arkadaşımın göz bebeğinin renginde değişmeye sebep olmuştu başka bir marka. dikkatli olmak gerekiyor

3. cücük

cücük Forum Okuru

bunu denemen gerek
    bilgi icin tesekürler

nilyesilim bunu beğendi.
  4. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben eeose kirpik uzatıcı serum aldım. onu kullanıyorum. kirpik dökülmesi sorunu yüzünden kaybettiğim kirpiklerim yeniden çıktı. hatta kuaförüm kirpiklerimi kısalttı. kozmetik bir ürün. ilaç değil. Kuzenim bu tarz ilaçları kullandı göz renginde değişim oldu şeker. o yzuden ilaç tarzı ürün kullanacağımı sanmıyorum.

5. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    canim o serumun adi ne dogumdan sonra benim kipriklerde döküldüde badem yagi aldim ama kullanmadim dahaa

ne önerirsin adini bana pm olarak yazarmisin serumun

6. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ben size başka bir şey önereyim, hint yağıı :D

7. nonserviam

nonserviam Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Aklını seven hint yağı kullanmasın, zehirli yazıyor her yerde.

Kirpikleri Uzatan İlaç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kirpikler!

kirpikler!

Doğru renklerle yapılan bir makyaj kadın güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlardan biridir. Özellikle de etkileyici bakışlar yaratmak ve gözleri olduğundan daha güzel göstermek için uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmamız gerektiğini hepimiz biliriz. Ancak bunu her zaman başarmak kolay olmuyor. Hacimli ve kıvrık kirpiklere sahip olmanın sırrı doğru rimel seçiminde yatıyor. Kozmetik...
  2. ilaç

ilaç

İnsan tenine haricen sürülen ilaçlar dini hayatını ıslah etmeye, İlaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sivince, İlaç içmek rızka, İlacı yutarak almak günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahiilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına, Fitil kullanmak gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi...
  3. Suna Dumankaya'dan Kirpik Uzatan Formül

Suna Dumankaya'dan Kirpik Uzatan Formül

kirpik uzun kirpikler için kür bitkisel yağlarla kirpik uzatma kirpik uzatma formülü suna dumankayadan kirpik uzatma formülü hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Bir kadını güzel yapan en önemli şey gözleridir melekler...Güzel bir göze sahip olmak için yay gibi kaşlara ve ok gibi kirpiklere sahip olmak gerekir...Daha önceki yazımızda yay gibi kaşlara sahip olmanın yollarını...
  4. Kirpikleri Uzatan ve Gürleştiren Bitkisel Yöntem

Kirpikleri Uzatan ve Gürleştiren Bitkisel Yöntem

bu konu bitkisel kirpik uzatma hakkında bilgiler içermektedir. Bazı bayanların kirpikleri genetik olarak gür ve uzun olurlar. Bazıların ki ise seyrek ve kısa bir görünümde olurlar. Seyrek kirpikleri gür ve uzun göstermek için genelde bayanlar takma kirpik kullanmayı tercih eder. Bu haliyle biraz maddi manevi zahmetli olacaktır. Takma kirpik kullanmanıza gerek kalmadan da uzun ve gür...
  5. Kirpikleri uzatan öneriler

Kirpikleri uzatan öneriler

Her zaman daha güzel ve sağlıklı görünmek isteyen bayanların önem verdikleri noktalardan biri de kirpiklerin daha uzun olmasıdır. Eğer kirpikleriniz doğuştan uzun bir şekilde mevcut ise ve yaşınız ilerledikçe sizi de rahatsız eden sorunlar ile karşılaşmıyorsanız bu ailenizin genlerinden size gelen bir miras durumudur. Bununla birlikte kirpliklerini çok kısa ve daha uzun görünmesini...

Sayfayı Paylaş